Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

1 Nisan'ı kutlamayın!
#1

Yeni duydum böyle bir söylenti dönüyor ortalıkta, gerçekliğini bilemem ama eğer durum böyle ise. 1 Nisan insanları kandırma günü gerçekten böyle ortaya çıktı ise ve bunu bugün avrupalılar gibi bizde bu günü kutluyor bu şakaları yapıyor ve gülüyorsak ? Çok *ptalca bir durum içerisindeyiz demektir. 

Bence 1 nisan şakası kimseye yapmayın. Bu günü popüler olduğu gibi öyle kutlayarak, insanlara 1 nisan şakaları yaparak geçirmeyin.
[+] ibodala isimli üyenin iletisini 2 üye beğendi
#2
Ben şahsen bu günün öneminin bile farkında değildim. Bu konuyu görene kadar.
#3
Bende öyle. 
Ama arada yapardık 1 nisan 1 nisan diye. Popüler şey sonuçta, herkes yapmıştır. İnsanlar yapıyor diye bizde yapıyorduk. Annem gösterdi bana bunu oda yeni denk gelmiş. Bende yeni gördüm. Eğer gerçekten 1 nisan insanları kandırma günü buraya dayanıyorsa ? Çok iğrenç bir hikayesi varmış. 

Ve bizde afedersin *ptal gibi bu olayı devam ettiriyoruz? Bizde insanları kandırıp 1 nisaaaan deyip gülüyoruz?
Hadi onlar gelenek kültür haline getirip yapabilir eğlenebilirlerde. Onlar için kötü bir şey yok çünkü ortada. Hileyle alınmış bir zafer var. Durum buysa? Bizimde bunu yapmamız baya bir *ptallık oluyor bence.

Dikkat etmek lazım. Batıya özenmek bariz bir şey. Malesef herkes yapıyor, hepimiz böyle yaşıyoruz. Gelişmiş ülke diye önde gözde piyasada onlar olduğu için.

Onlardan bize geçiyor her şeyi modası müziği davranışlar özel günler aktiviteler cart curt.. Ama durum buysa? O kadar da olmaz yani.. Yuh yani.. Bilinçli olmak lazım. Kutlamamamız, şakalar yapıp gülüp bu günü öyle geçirmememiz lazım.

Yeni duydum, ilginç bir şey miş paylaşayım dedim.
[+] ibodala isimli üyenin iletisini 3 üye beğendi
#4
Bu konunun ne zaman geleceğini merak ediyordum.
[+] meraklıdovak isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#5
Bullshit.
https://en.wikipedia.org/wiki/April_Fools%27_Day

Granada bir kere 2-3 Ocak tarihinde düştü. Nisan ile alakası yok.
[+] mertusta isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#6
Hmm.. Olabilir doğrudur. Gerçekliğinden emin değilim zaten dedim. Ortada bir sürü söylenti var böyle çeşit çeşit. Ama eğer öyleyse çok saçma bir pozisyonda kalıyoruz yani. 

(01.04.2018, Saat: 20:05)mertusta Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bullshit. 
https://en.wikipedia.org/wiki/April_Fools%27_Day

Granada bir kere 2-3 Ocak tarihinde düştü. Nisan ile alakası yok.

İngilizce abi, türkçe değil ki okuyalım.

---
Konuyu Irkçılığa, siyasete, ayrımcılığa, taraftarçılığa dönüştürmeyelim. Ortada dönen bir söylenti var paylaştım bende. Bizde onun hakkında konuşuyoruz. Öyle çirkin taraflara, düşünce ayrılıklarına, tartışmalara kayacaksa çirkin gönderilere ? Konu kilitlensin hiç uzamadan. Başlamadan D:
#7
Bu olay gerçek olmasa bile 1 nisan olsun sevgililer günü ve yılbaşı gibi şeyleri zaten hep gereksiz buluyorum. Hatta zorlasam doğum günü bile.
[+] DRAGGUR22 isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#8
birileri yine müslüman olmak ile arap olmayı karıştırıyor :O kaldı ki araplar ispanyaya kadar çiçek dağıtarak, kardeşlik türküleri söyleyerek gitmediler Cheesy
şu halim ile insanlara hümanizm, ve hoşgörü dersi veriyorum. çok garip bir ülkede yaşıyoruz Cheesy
[+] AnatolianMongol isimli üyenin iletisini 2 üye beğendi
#9
Ciddi olamazsın be ağabey. Yani senden böyle bir şey beklemiyordum.
-Grenade Ocak ayında düştü, sultanı da kaçıp gitti, birini hatırlatıyor ama?
-Günün orijini o güne denk gelen birkaç büyük trolleme olayı. Kasmaya gerek yok yani.
-İnsanların sadece şaka yaptıkları bir gün, yani niye takmalıyız ki böyle doğduysa bile?
-Bahsi geçen Emeviler bizim hayranlık duyduğumuz bir devlet ama atalarımızı da katletmiş, bence çelişki burada.
-Kandırmak ve şaka arasında bir ayrım vardır.
-Ben Reconquista konusunda tamamen İspanyol halkını destekliyorum. Cihat mihat deyip seni tehdit etmeyen Avrupa halkının yurduna gir, vergi al, özgürlüklerini çal. Gına gelmiştir artık adamlara. Ayrıca anarko komünist bir birey olarak sitede Atsızcı buldum, aile ülkücü, ben de eskiden Atsız okurdum, kendileriyle tanışmak ve tartışmak isterim.
#10
(01.04.2018, Saat: 23:04)Dovahkiin Skywalker Adlı Kullanıcıdan Alıntı: -İnsanların sadece şaka yaptıkları bir gün, yani niye takmalıyız ki böyle doğduysa bile?

Eğer olay böyle meydana geldiyse. Kesinlikle bizim kutlamamamız gerekiyor. Yani sizi bilemem de.. Ben kutlamam. Hikayesi böyle çirkin bir şeye dayanan şeyi.
Konuyu pis yerlere getirmeyelim. Ben başta böyle bir şey var diye paylaştım. Tarafcılık yapmadım. İsim verip nefretinizi kusmayın.

Ama soracak olursan. 
İçeriği GösterSpoiler:

Son olarak saçma şeyler yazmazsanız benim hakkımda sevinirim. ''Yani senden böyle bir şey beklemiyordum.'' gibi ? Beni tanımıyorsun etmiyorsun. Ne beklemiyorsun? Ayrıca ne yaptım? Sanki yanlış bir şey yapmışım. Birine ayıp etmişim. Bir şey duymuşum onu paylaştım onun hakkında konuştuk işte herkes bir şey yazıyor. İstediğini yazıyor bak ? Konuşmaya fikir takası etmeye incelemeye sonuç bulmaya açık konu.

Olayı değişik yerlere bağlamayın. Ne benim hakkımda tuhaf yorumlar yapmayın. Konu başka yerlere kişilere kaymasın. Nede kimseye buradan hiçbir kesime nefretinizi hoşnutsuzluğunu dile getirmeyin. Çirkin kelimeleri kullanmayın. Birilerini aşağılan yada bir milleti bir kısmı aşağılan. Öyle olacaksa ? Kitlesinler. Konu onun için açılmadı. 

Bunları yapmak böyle muhabbetler döndürmek yasak zaten forumda.

Böyle bir olay var açtık konuyu konuştuk. Ama bazılarınız bunu yanlış yerlere çekiyor. Çekmeden konuşun.

---
İçeriği GösterSpoiler:
[+] ibodala isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#11
Böyle bir bilgi gerçek olsa bile ( ki değil) insanların bir gün eğlenmek adına birbirlerine şaka yapmalarına engel değil bu 1 nisan olmaz 3 haziran olur falan ona da başka bahane bulurlar . Böyle günler insanların günlük yaşantısında unuttuğu şeyleri hatırlaması için olanak sonuçta hepimiz koşuşturma içindeyiz bazen insanların birbirlerine KÜÇÜK şakalar yaparak güldürmek , eğlenmek gerekiyor diğer günler içinde bu geçerli. Bence kimin kültürüne ait olduğu da önemli değil önemli olan insanları mutlu etmesi zaten her gün bazı olaylara üzülüyoruz arada bir bizleri mutlu edecek bu tarz şeyler bence herkesin var . Fakat maalesef ülkemizde bundan bile hoşlanmıyorlar bahsi geçen günleri karalama adına yok şu gün ingilizin günü şu gün gavur geleneği insanları bir gün olsun hep birlikte gülebiliyorsa buna bu tarz kılıflar uydurmak bence yanlış.
#12
1 nisan kimin icadı?Batı.

Kim bir kavme benzerse o kimse onlardandır.Hz Muhammed sav

من تشبها بى قومن فهو منه

Bu yalanda olsa gerçek de olsa kutlamayın
#13
Aklınızı bunlara yoracağızına, derslerinize yorun da adam olun, hayatta bir yere gelin. [color=#363636][font=Thoma, Arial,]Geçmiş masal, gelecek hikaye, bugün ise gerçektir. Konu kilit. 1 Nisan da geçti zaten. Sorry.
[+] Beyaz isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi