Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Adrian von Ziegler
#1
Kısaca Adrian İsviçreli bağımsız bir müzik yapımcısı/bestekar. Gotik, kelt, folk türlerinde müzik yapıyor. Tek başına çalışan bu insan üstü yetenek henüz 24 yaşında. Fakat yaşına rağmen çok büyük işler başarıyor. Ayrıca yazar ve resmi olmadan da filoloji görevlerini yürütüyor. Kariyerinde daha doğrusu hayatında müzikle 15 yaşında bir grubun bateristi olarak başlamış. Ne yazık ki bateride başarılı değildi ve gruptan ayrılarak kendi yolunu çizdi. İyi de etti. 2007-2009 yılları arasında klavye, gitar ikilisiyle çok sayıda demo şarkı kaydetti. 2008 yılında müzik konusunda ciddi adımlar atmaya başlar Adrian ve Youtube sayesinde de meşhur oluyor. Yine 2009'un yaz aylarında Magix Music Maker ile anlaşıyor böylece profesyonelliğe adım atmış oluyor. Artık bir orkestrası var ve yaptıkları kendisini bile aşıyor. Çoğu kişi tarafından film müzikleri yapması konusunda baskıya uğradığını söylüyor Adrian. Tabi bu durum onu sıkmıyor aksine mutlu etmiş ve kendini geliştirmek için sürekli çalışmış. Profesyonelliğin getirdiği güçle Neoklasik, Gotik Rock alanlarına da el atıyor.
Özetle şöhret merdivenlerini bu şekilde tırmanıyor Adrian von Ziegler. Ayrıca söyleyeyim, Reto Ziegler ile akrabalığı yok, sadece isim benzerliği.  kahve
Fantastik konularda gençliğinde çeşitli çalışmalarda bulunmuş, kitap yazmaya çalışmış ve şu anda zaten yazar. Yazıyor ama henüz kitabı bulunmuyor Smile Belki ileride o da olur. Ama bana sorarsanız müzik konusuna yoğunlaşması daha iyi olur.
Gelelim benim fikirlerime. Adam henüz 24 yaşında ve müziklerindeki melodiler harika ötesi. Eğer Eluveitie, Epica, Nightwish gibi folk/senfonik metal dinleyicisiyseniz Adrian'ın müziklerine çok kolay uyum sağlayacaksınız. Gayda, flüt, klavye, gitar hepsini büyük bir ustalıkla birleştiriyor. Adamın ruhunda var Kelt müziği. Benim favorilerim arasında. Peki neden filmlerde kullanılmıyor müzikleri derseniz az önceki cümlede vermiş gibi oldum cevabını zaten. Kelt müziği ne yazık ki popüler filmlerin ilgisini çeken bir tür değil. Daha çok fantastik karakterist içerdiği için bu tür filmlerde kullanılır anca. Bu müzik bi harika dostum!

Bestelerinin sitesi= Klik!
Adrian+Von+Ziegler+AVZ.jpg
552903_567150206659000_213436346_n.jpg

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8dOpd30QapA[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gdb9RDZp7Go[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1PuIYDyOwc8[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yj_wyw6Xrq4[/youtube]