Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Age of Empires 2 Günlükleri
#1
Age of Empires 2 gerçek anlamda oynadığım ilk oyunumdur halada günde 1 sefer belki daha fazla oynamaya devam ediyorum ama bu günlükle karşılaştıktan sonra bir patlama yaşayıp 2 gün de campaignleri bitirdim.

5 ocak 1214: town center'ı kurduk elhamdülillah. ilk iş town center önünde kurbanlık koyun kesmek oldu. town center meydanına kurban kanını akıttık. dualarımızı ettik. artık sırtımız yere gelmez.

6 ocak 1214: civar çayırlıkta yemiş bulduk. çoluk çocuk herkes yemişe dadandı. sepet sepet yemiş getiriyorlar town center'a, durduramıyorum.

7 ocak 1214: numanlar'ın salih'i oduna yolladım. "tamam. yaparım. oduncu." dedi, gitti. bu çocukta var bir gariplik, bir zeka geriliği.

8 ocak 1214: salih'ten haber yok. gitti gelmedi. peşine bizim atlı scout kaya bey'i yolladım. bu arada town center'ın yanına baraka inşa ediyoruz.

10 ocak 1214: salih'i kurtlar yemiş lan. yarısını yemişler çocuğun. kalan yarısını ziyan olmasın, nimettir diye town center'a getirdik.

12 ocak 1214: millet yemiş yemekten cırcır oldu, paçalardan gümbür gümbür akıyor. sabah karnım gaz dolmuş, bi pırt atayım çaktırmadan dedim demez olaydım patır patır sıçtık milletin içinde. neyse ki herkeste aynı dert. yemişi yasakladım. geyiğe girdik 4 kişi.

15 ocak 1214: barakalar bitti. içeride asker eğitimi veriyorum. çoluk çocuğa sizi savaşçı yapacam diye tekme tokat dalıyorum. aynı spartadaki gibi.

20 ocak 1214: town center'ın kuzeyindeki arazileri mütaahhite verdik, kat karşılığı toplu konut yapacak. öyle tek tek ev inşa et çok masraflı oluyor.

24 ocak 1214: yenice köyünün orada daş madeni var. öyle açıkta koca koca kayalar var. bizim deli ibrağam her sabah gidiyor oraya eşşek yükü daş getiriyor. allah'ın delisi.Şeklinde uzuyor gidiyor tamamına http://www.uludagsozluk.com.tr/k/age-of-...aktikleri/ adresinden ulaşabilirsiniz.Yazan arkadaşa helal olsun bıkmamış usanmamış kurgulamış vede yazmış.
#2
Kardeş bırak artık age of'un devri bitti total war rome II oyna çok daha iyi.
#3
Bas paladin'i tatatata Smile
#4
(03.08.2014, Saat: 10:01)Meridia link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Kardeş bırak artık age of'un devri bitti total war rome II oyna çok daha iyi.
[b]Ne alaka? Oyun zevk verdiği sürece oynanır.
#5
(03.08.2014, Saat: 22:14)Qahnaariin link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:[b]Ne alaka? Oyun zevk verdiği sürece oynanır.
Eziklemek için demiyorum ki.
#6
(05.08.2014, Saat: 22:40)Meridia link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Eziklemek için demiyorum ki.

AOE2'nin verdiği zevki şu an hiçbir oyunda bulamadım. Birde online oynayışı var, oof of saç ağartır bir bakmışsın aradan 8 saat geçmiş, hiçbirşeyden haberin yok köylülerini yönetiyorsun...
#7
(03.08.2014, Saat: 10:01)Meridia link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Kardeş bırak artık age of'un devri bitti total war rome II oyna çok daha iyi.

Rome 2'yi her bilgisayar kaldırmaz. Onun yerine Medieval 2 total war oynayın daha güzel.
#8
AeO 2 nin başarısını hiç bir strateji oyunu yakalayamadı çoğu insanın strateji türüyle tanışmasına vesile oldu gerçi ben ilk oynadığımda 6 yaşındaydım stratejinin s sini bilmezdim ama bir şeylere vesile oldu en azından kafelerdeki countercı ergenlerden olmadım  Smile 3. oyuna gelirsek kaç kere denedim ama hiçbir zaman 2 nin verdiği zevki alamadım.1. oyunu oynama fırsatım olmadı o çok daha eski 2 nin hd sürümü çıktı ama 1 i iyice bıraktılar prensip olaraktan korsanda oynamam ama bilirim tabi efsanevi replik WOLOLO  Big Grin
#9
Age of Empires II çok ayrı birşey doğrudur ama Total war rome II daha zevkli geliyor bana.Ama age of çok efsane birşeydir unutulmaz yani hele sırf emrim,yaoarım,oduncu filan desinler diye türkleri alırdık ya.
#10
AoE2 nin grafiklerini beğenmeyen Armies of Exigo'yu deneyebilir çok eğlencelidir ve cidden aoe'ye alternatif olabilecek türdedir. 
#11
Sanırım bunu daha önce İnci Sözlük'te görmüştüm  :düşün
#12
Beyler bu arada şu skirmisher'ler ne işe yarıyordu ?
#13
Beyler bu arada şu skirmisher'ler ne işe yarıyordu ?
#14
Mızrak atan kalkanlı adamlar gold kalmadığı zaman ocaklarına düşüyorsun  Cheesy Genel olarak işlevsizler.
#15
(28.01.2015, Saat: 01:46)ZaGoR link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Mızrak atan kalkanlı adamlar gold kalmadığı zaman ocaklarına düşüyorsun  Cheesy Genel olarak işlevsizler.

Ben bütün orduyu paladin yapıp düşmanı talan ediyordum.