Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Alt + Tab Donma Çözümü Var mı?
#1
Bu kaçıncı oldu? elim Alt tuşuna gitmeye korkuyor... Unofficial Oblivion Patch bu donma sorununu kaldırıyor mu? veya başka etkili bir çözümü var mı?
#2
O sorun sadece masaüstünden açarsam oluyor bende. Steam dosyasından açınca olmuyor. Saçma bir sebep ve çözüm ama bende böyle çözülmüştü.
#3
Steam dosyası derken? Steam kütüphane içinden mi? Klasör içindeki exe dosyasından mı?
#4
Klasör içindeki exe dosyası.
#5
(09.06.2017, Saat: 17:07)Diist Kiin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Klasör içindeki exe dosyası.

Tamam, bir deneyelim bakalım... Smile Herhangi bir uyumluluk falan kullandın mı?
#6
Hayır, kullanmadım. Direkt oradan açıp playe bastım, bir daha da karşılaşmadım.
#7
Klasör içindeki exe ile başlattım, launcher ile başlatmadım. Normal bekleme durumunda aşağı çektim, bir süre bekledim ve geri döndüm... Sonuç başarılı.
Şimdi Ida Vlinorman ile diyalog halindeyken üç-beş defa alt-tab yaptım ve bu sefer çok bekledim. Oyuna döndüm sorun yok.  Cheesy Teşekkür usta...  sir
#8
Ne demek. İyi oyunlar. Smile
#9
Yeni konu açamıyorum nedense teknik serviste o yüzden buraya yazayım dedim. Alta basınca kalkan kaldırıyoruz bildiğiniz gibi ama alt+w s a d basınca dıng dıng sesler geliyor. Nasıl düzeltebilirim bunu ?
#10
@Jelkala, senin sorun ile ilgili olarak Türkçe yama sayfasında baya bir yorum mevcut. Orada geçmiş sayfalara bakabilirsin.
#11
(09.06.2017, Saat: 19:39)ufon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Jelkala, senin sorun ile ilgili olarak Türkçe yama sayfasında baya bir yorum mevcut. Orada geçmiş sayfalara bakabilirsin.

Pekala teşekkürler. Smile
#12
(09.06.2017, Saat: 19:39)ufon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Jelkala, senin sorun ile ilgili olarak Türkçe yama sayfasında baya bir yorum mevcut. Orada geçmiş sayfalara bakabilirsin.

Benim sorunada baksaydın Smile
#13
Kontrolleri varsayılan yap? Niye konu açamıyorsunuz? CTRL+F5 yaparak sayfa önbelleğini yenileyin?
#14
Exe'den çalıştırmak bir işe yaramıyor. Menuler arası geçiş yapmak için tab tuşuna bastığımda oyun donuyor. Görev yöneticisi ekrana gelmiyor. Sistemi yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Her 30 dakikada bir bu yaşandığı için oyundan soğudum. Bunu çözmenin bir yolu yokmu ?
#15
Oblivion.exe ile oyuna giriş yapıyorsanız alt+tab fonksiyonu ile oyununuz gitmez. ctrl+shift+esc ile görev yöneticisini açın. Her zaman üstte seçeneği aktif olsun. Çalışan uygulamalardan oblivion.exe'ye geçiş yapı seçersen oyununa geri dönersin ancak bu fonksiyonu obse ile kullanamazsın. Bunun nedeni modlar veya patchler değil uygulamanın başka uygulamaya geçişi desteklemiyor olması. Belki kalıcı çözümü vardır. Ayrıca bu tarz konular için pcyi resetlemek veya güç tuşuna basılı tutmaktan vazgeçin bilgisayarınızı yıpratırsınız. Mavi ekran gelmediği sürece bunu yapmayın en kötü oturumu kapatabilirsiniz.