Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Ana Görev II - Antabolis Informant
#1
ANTABOLIS INFORMANT


Hasphat Antabolis

Caius’tan alacağınız ilk görev Hasphat Antabolis ile Nerevarine ve Sixth House tarikatı hakkında konuşmak olacak. Antabolis, Balmora’daki Fighters Guild’in en alt katında bulunuyor. Daha önce hiç Fighters Guild’e gitmediyseniz yolu tarif edeyim: Şehrin güney çıkışına doğru ilerleyin. Güney çıkışından şehre girdiğinizde hemen karşınıza çıkan meydanda sağdaki ev sırasını takip edin. Guild’i mutlaka bulacaksınız. Tam guildin yanında meydan daralıp sokak gibi bir şeye açılıyor. Daha ayrıntılı tarif edemezdim açıkçası. Hasphat’ı bulduğunuzda istediğiniz bilgiyi vermesi için sizden küçük(!) bir iyilik isteyecektir. Yakınlardaki bir dwemer harabesi olan Arkngthand’a gitmeli ve mekandaki “dwemer puzzle box”u getirmelisiniz.

MW-npc-Hasphat_Antabolis.jpg

 
Arkngthand'a Yolculuk
 
Peki Arkngthand’a nasıl gideceğiz? Aslında Balmora’ya çok yakın, ama İngilizce bilmiyorsanız ilk gidişte sıkıntı olabiliyor. Yine Balmora’nın güney kapısından çıkıyor ve hemen yakınlardaki iki küçük köprüyü geçiyoruz. Eğer Balmora’ya yürüyerek geldiyseniz zaten buradan muhtemelen geçmişsinizdir. Köprülerden sonra yola devam ediyoruz, taa ki karşımıza bir tabela ve yol ayrımı çıkana kadar. Tabelada sol taraf Molag Mar’ı gösteriyor, o tarafa dönün ama ilerlemeyin. Hemen tabelanın biraz solunda dikkat ederseniz yukarı çıkan bir patika var. Bu patikadan tepeyi tırmanmalıyız, eğer doğru yoldaysanız karşınıza metalden bir köprü çıkacak. Köprüde eğer güçsüzseniz sizi zorlayabilecek bir haydut mevcut. Ayrıca oyunda en çok nefret edilen yaratıklardan olan cliff racerlarla ilk kapışmanızı yaşayabilirsiniz. Bu yaratıklardan kaçmayın, zaten kaçamayacaksınız, öldürün yani onları.

Köprüyü geçtikten sonra biraz sağınızda dwemer harabesinin girişini görebilirsiniz, kapıyı açmanız için yakınlardaki bir kolu çekmeniz gerekiyor, bulamamanız mümkün değil.

MW-place-Arkngthand.jpg
 
Arkngthand Harabeleri

İçeri girince garip bir mekanla karşılaşabilirsiniz, bütün harabeleri temizlemek zorunda da değilsiniz ayrıca, puzzle box yakınlarda çünkü. Girişten sonra yol bizi aşağı doğru götürüyor ve açıklık bir alana çıkıyoruz, iki güçsüz haydut var, halledersiniz. Bu açıklık alanda fark ettiyseniz, iki katlı bir yapı var, ilk katta üç tane yan yana kapı gözüküyor. Üst kata çıkan taştan bir yol mevcut, yani üst kata çıkmalısınız. Üst kattaki tek kapıdan gireceksiniz, ama dikkat! İçeride bir haydut şefi bulunuyor, düşük seviyelerde bayağı zorluyor, defansif büyüleriniz varsa yapıp içeri girin. Şefi öldürdükten sonra hemen raflardan birinde dwemer puzzle box bulunuyor, zaten büyük bir oda değil, kolaylıkla bulursunuz. Görevi başardınız, isterseniz Arkngthand’ın daha alt katlarını keşfedebilirsiniz.

Hasphat'a Dönüş

Puzzle box’u Hasphat Anthabolis’e geri götürüp istediğimiz bilgiyi alıyoruz. Hasphat, Sharn Gra-Muzgob’un bu konuda daha ayrıntılı bilgiye sahip olduğunu söylüyor. Caius Cosades’e (yarı çıplak adam) dönüp rapor verin, bu kadar.

Not: Caius Cosades'e rapor verdikten sonra Hasphat'a geri dönerseniz size Arkngthand'ın daha alt bölümlerine açılan kilitli bir kapının anahtarını veriyor. Hemen gitmenizi önermiyorum, bu bölgede "levitate" denilen havada gezinmenizi sağlayan bir özellik gerekiyor. Yoksa hiç gitmeyin, ana görevle de alakası yok, gidip gitmemek size kalmış.
#2
Bu işaret yeterli =>  :tebrik
#3
(08.09.2013, Saat: 14:00)Beyaz link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Bu işaret yeterli =>  :tebrik

Teşekkürler Beyaz.. sir
#4
Güzel hazırlıyorsun rehberleride artık herkez skyrim oynuyor kimse geri yüklemez sanırım morrowidi bir kaç kişi dışında.
#5
Yanlış tespit. Skyrim yavaş yavaş gidiyor devirden. Şu ESO gelene kadar Morrowind ve Oblivion'u da bir bitirelim diye düşünen çok kişi var biri de benim. Cheesy
#6
(08.09.2013, Saat: 17:09)Arif Septim link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Güzel hazırlıyorsun rehberleride artık herkez skyrim oynuyor kimse geri yüklemez sanırım morrowidi bir kaç kişi dışında.

Bugün sadece Skyrim'i oynayanlar altıncı oyun çıkınca da sadece altıyı oynayacak. Gerçek bir Elder Scrolls hayranı tek bir oyuna takılıp kalmamalı diye düşünüyorum, bir kişi bile Morrowind oynarken yazılarımdan yararlanacaksa mutlu olurum açıkçası. Smile
#7
Ben varım Cheesy 4'ü çabuk yap hadi bekliyorum. Oyun karmaşık yukarıda ok yok bir şey anlayamadım hala. Rehbersiz pert oluyorum Cheesy
#8
Bence oynamayanlar eski oyunları oynamalı... Mesela ben oynamaya Obliviondan başlayacağım.
Bir ara yükleyip oyunu öğrenmiştim fakat henüz başlamadım. Bir ara adam akıllı oynamaya başlarım.

Daha sonra ise Skyrim'e başlayacağım. Skyrim'i de çok oynamadım, daha Ana senaryoyu bitirmeden sildim oyunu...  Sad Toplasan bütün oyunda, taş çatlasın 20 görev yapmışımdır.  Sad Öyle oyun hakkında herşeyi bildiğime bakmayın, oynadığım yok yani... arada fantazi olsun diye foto çekip çkıyordum. Hepsi bu...

Neyse lafı fazla uzattım. Demek istediğim oynamayan herkes eski oyunları da oynayıp Elder Scrolls evreni hakkında daha fazla bilgi edinmeli... sadece son oyunu oynamakla olmaz.

Ben neden Morrowind oynamıyorum? Beni boşverin, ben hiçbir Elder Scrolls oyununu oynamamış olmama rağmen TES Tarihi hakkında birçok şey biliyorum. Özellikle Skyrim'in herşeyini bilirim... Bu konuda bazı ilahi, mistik, fantastik güçlerim var.  kahve
#9
(08.09.2013, Saat: 17:39)Lorkhan link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Ben varım Cheesy 4'ü çabuk yap hadi bekliyorum. Oyun karmaşık yukarıda ok yok bir şey anlayamadım hala. Rehbersiz pert oluyorum Cheesy
4 sonra, akşama ya da yarın yapabilirim, bu işler kolay değil Lork.. Smile
Not: Sanki 3 görevi yaptın da dördüncüyü bekliyon? Tongue
#10
Evet yaptım ? İlla şunu gösterteceksin değil mi..

İçeriği GösterSpoiler:
#11
(08.09.2013, Saat: 18:22)Lorkhan link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Evet yaptım ? İlla şunu gösterteceksin değil mi..

İçeriği GösterSpoiler:

Kurulu olması oynadığın anlamına mı geliyor? Sad
#12
Ben oynamadığım ya da bitirdiğim her oyunu silerim. Skyrim dahil.  sir
#13
bende oynamak isterim ama grafikler kötü hevesim kaçıyor Sad