Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Ana Görev VI - Meet Sul-Matuul
#1
MEET SUL-MATUUL


Caius’dan Talimatlar

  Önceki görevimizin sonunda Caius bize neden hapisten salındığımızı sonunda söylemiş ve ilk başta ona götürdüğümüz şifreli mesajın bir kopyasını bize vermişti. Buna göre İmparator'un bizim Nerevarine kehanetlerine uyduğumuzu düşündüğü için serbest bırakılma emrimizi verdiğini öğrenmiştik. Artık yavaş yavaş Nerevarine kehanetlerini öğrenmeye başlamamız gerekiyor. Caius bize 200 gold veriyor ve yolculuğumuza başlamadan önce Moonmoth Legion Fort’daki Somutis Vunnis ve Crulius Pontanian’ı bir görmenizi söylüyor. Bu kişilerle "essential supplies" başlığı altında konuşursanız size görevinizde yardımı dokunabilecek eşyalar vereceklerdir.


Urshilaku Camp’ı Ziyaret

  Kamp Balmora’ya göre bayağı uzakta kalıyor, taa Vvardenfell adasının en kuzey sahillerinde. Mekan haritanızda işaretlenecektir, ama buraya gitmenin kolay bir yöntemi yok. Khuul veya Maar Gan’a silt striderla ulaşıp bu noktalardan yürüyebilirsiniz, ancak yol çok engebeli ve dağlık. Levitate yoksa etraflarından dolanmak zorundasınız, ki yol boyunca onlarca cliff racer sizi bekliyor olacak, yerdeki yaratıklar da cabası. Mekana bir şekilde ulaşın, Kampın hemen batısındaki Daedric Ruin'e de dikkat edin.
  Kamp küçük olduğundan ilerlerken kolayca geçip gidebilirsiniz, bu yüzden yaklaştığınızda haritanızı sürekli kontrol etmeyi unutmayın. Ashlanderlar pek arkadaş canlısı kimseler değiller, ama Hassour’un size söylediği hediye olayını unutmayın. Çeşitli hediyelik eşyalar, ikna veya rüşvet size kolayca ısınmalarını sağlayacaktır. Kampın dışındaki avcılardan Tussurradad kwama eggleri, diğerleri Trama Root'u hediye olarak kabul edebiliyor. Veya charm spell'i ile etkileyebilir ya da rüşvet(bribe) verebilirsiniz. Hediyeyi aldıktan sonra sizi Zabamund'a yönlendireceklerdir. Sul-Matuul ile konuşabilmek için önce Zabamund'dan izin almalısınız.

resim


Zabamund ile Tanışma

  Zabamund ile konuşmak için ilişkinizi 70 veya daha yukarı çıkartmalısınız. Sorularına dürüstçe cevap vermek samimiyet ve ciddiliğinize inandırmanın en iyi yöntemi olacaktır. Alternatif olarak, 200 gold verebilirsiniz kendisine. Bu sayede Zabamund sizi Ashkhan'ın yurt'una Sul-Matuul ile konuşmak için gönderecektir.

MW-npc-Zabamund.jpg


Sul-Matuul ile Tanışma

  Sul Matuul'a bir kere ulaştığınızda onunla konuşmak için ilişkinizi artırmanıza gerek yok. Bir dışarlıklı (outlander) olduğunuz için Matuul sizin amacınızdan emin değil ve sizi öncelikle bir Klandostu yapmak için kabul töreninden geçmenizi zorunlu koşacaktır. "Urshilaku Burial Caverns"e gitmeli ve babasının silahı olan "Bonebiter Bow of Sul-Senipul"u getirmelisiniz. Yayı getirerek klan için değerinizi ispatlamış olacaksınız. Biraz kafa karıştırıcı olsa da gitmeniz gereken mağaraya nasıl gideceğinizi size anlatacaktır. Kamp'dan kuzeye denize varıncaya kadar gidin ve sahil boyunca doğuya yürüyün. Karşınıza bir kayalık çıktığı an dönüp dümdüz güneye gidin. Doğrudan mağaraya varamayabilirsiniz, ama etrafa biraz bakının çok uzaklaşmadan, mağara kapısı tam olarak kuzeye bakıyor, bulması pek zor değil. Mekanın ismi "Urshilaku, Astral Burial" diye geçiyor, kafanız karışmasın.

MW-npc-Sul-Matuul.jpg


Urshilaku Mezar Odası

  Mağaralar daha önce keşfettiklerinizden daha büyük gelecektir, ayrıca iskelet ve sıçanlarla da karşılaşabilirsiniz. Her neyse, başlangıç olarak girdiğiniz mekandan ilerleyerek Karma Burial'e gelin, oradan da yine ilerleyerek Laterus Burial'e geçin. Burada döne döne yükselen bir yapı var. Katlarda çeşitli mezar odalarına girişler mevcut, isterseniz temizleyin, ama asıl gitmemiz gereken yer en üstteki mekan olan Juno Burial. Bu arada eğer levitate'iniz varsa bu mekanda özellikle üstlere doğru çok güzel eşyalar bulabilirsiniz. Mumyalar ellerinde tutuyorlar fark ettiyseniz. Juno Burial'ın sonlarına doğru Wraith of Sul-Senipul ile karşılaşacaksınız, kendisi Bonebiter Bow of Sul-Senipul'u taşıyor, ama kullanmıyor.

MW-place-Urshilaku_Burial_Caverns.jpg

MW-creature-Wraith_of_Sul-Senipul.jpg


Sul- Matuul’a Dönüş

  Urshilaku Camp’ta Sul-Matuul'a geri döndüğünüzde kabul törenini geçtiğiniz için sizi kutluyor ve Ashlanderların Klandostu olarak isimlendiriyor. Böylece Nibani Maesa ile konuşma izni elde ediyorsunuz. Ek olarak yayı ve mağaradan aldığınız her şeyi elinizde tutabilirsiniz, fakat şunu unutmayın, artık Kamp'dan hırsızlık yapamazsınız. (eğer yapıyorsanız)

Nibani ile Tanışma

  Nibani, Wise Woman's Yurt'da bulunuyor ve kehanetle alakalı sorularınıza çok önemli cevaplar veriyor. Cevaplar bittiğinde, ona testi geçip geçmediğinizi sorun (pass the test). Nibani Nerevarine olmamamıza rağmen, Nerevarine olabileceğimizi söylüyor. Tongue  Daha fazlasını bilmek için kayıp kehanetleri bulup ona getirmemiz gerekiyor, ki bize daha iyi rehberlik edebilsin.. Ayrıca size Nerevarine Kehaneti ile alakalı The Stranger ve The Seven Visions kitaplarını veriyor. (imzalı Tongue) Artık yeni görevler için Caius’a geri dönebilirsiniz.

resim#2
Ellerine sağlık, rehber çok güzel olmuş.  sir
#3
(17.09.2013, Saat: 16:34)Lorkhan link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ellerine sağlık, rehber çok güzel olmuş.  sir

Teşekkür ederim.