Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Ana Görev VII - Sixth House Base
#1
SIXTH HOUSE BASE


Caius’tan Talimatlar

  Urshilaku Camp’a ziyaretimizden sonra Balmora’ya, Caius Cosades’in yanına geri dönüyoruz. Yeni görevimiz Gnaar Mok’un yakınlarındaki Sixth House üssünü basıp temizlemek, rahip Dagoth Gares’ı öldürmek asıl amacımız. Caius bu mekanın yerini tam olarak bilmediği için bizi Buckmoth Legion Fort’taki Raesa Pullia’ya yolluyor. (Bu arada 400 altın veriyor.)

Raesa ile görüşme

  Buckmoth Legion Fort Ald’ruhn’un hemen güneyinde bulunuyor, Silt Strider kullanarak veya Guild of Mages’ten ışınlanarak hızlıca ulaşabilirsiniz. Raesa kalenin ana kapısından girdiğinizde yakınlarda olacaktır. Size keşfettikleri Sixth House üssünü raporluyor. Görünüşe göre asıl keşif birliği dışında sadece bir kişi dönebilmiş. O da Corprus hastalığı yüzünden kısa bir süre sonra ölmüş, ancak ölümünden önce Ilunibi isimli bir kıyıdaki mağaradan bahsetmiş. Raesa da burayı bilmiyor ve Gnaar Mok’taki yerel halka sormamızı tavsiye ediyor. Gnaar Mok’a daha önce hiç gitmemiş olabilirsiniz, burası Ald’ruhn’a göre güneybatıda kalan küçük köy gibi bir yer. Raesa size yolu tarif ediyor, ama buraya ulaşmanın en hızlı yolu Khuul’a Silt Strider kiralayıp oradan da Gnaar Mok’a bir tekne tutmak.

resim


Gnaar Mok’ta Söylentiler

  Gnaar Mok’a ulaştığınızda, buradaki herhangi birine Ilunibi mağarasına nasıl gideceğinizi sormalısınız. (İlişkinizi 50 veya daha yukarı yükseltmeniz gerekebilir.) Sonunda mağaraların adanın kuzey ucunda Khartag Point isimli bir yerde olduğunu öğreniyorsunuz. Köyden kuzeybatıya doğru ilerleyin, çok büyük bir yer olmadığından bulmanız zor olmayacaktır. Kapıda “Ilunibi, Carcass of the Saint” yazıyor olmalı.

resim


Ilunibi Mağaraları

  İçeri girdiğinizde küçük bir şelale göreceksiniz. Buradaki yaratıklar seviyenize göre çıkıyor, bu nedenle zorlanacağınızı zannetmiyorum. Mağara birkaç bölüme ayrılsa da diğer yollar çıkmaz olduğu için doğru yolu bir şekilde bulursunuz, tarif edilecek gibi değil, zaten ben de unuttum. Smile  Mağaranın son kısmı Soul’s Rattle olarak geçiyor ve Dagoth Gares burada bulunuyor. Bu şahıs sizinle diyaloga giriyor, isterseniz Nerevar ve Dagoth Ur’un geçmişi hakkında ilginç şeyler öğrenebilirsiniz, en azından Dagoth’un kendi perspektifinden. Gares güçsüz biri değil, büyü yapıyor ve fena vuruyor açıkçası, fakat bu noktaya kadar üstünüzdeki zırh ve silahları güncel tuttuysanız ve biraz da yetenekliyseniz pek zorlamayacaktır. Ölmeden önce sizi bir güzel Corprus hastalığıyla lanetliyor, ki bu kısım Nerevarine kehanetleriyle alakalı. Gares öldükten sonra odadaki eşyaları yağmalamayı unutmayın.
  Ana Görev’in bu kısmından sonra yollarda kendilerine Dreamer diyen Dunmerler görebilirsiniz. Bu garibanlar Dagoth Ur’un gittikçe güçlenmesiyle etkisi altına girip bu hale gelmişler. Sixth House mağaralarında gördüklerinizle aynı Dreamerlar bunlar.

resim


Caius’a Dönüş

  Her zaman olduğu gibi Caius’un yanına geri dönüyoruz. Gnaar Mok’tan doğuya yürüyerek Caldera’ya, oradan da Balmora’ya çok rahat ulaşırsınız. Artık Traveler(Gezgin) rütbesine yükseliyorsunuz. Hastalıktan kurtulmamız için Caius biraz araştırma yapmış ve bizi Divayth Fyr’deki bir Telvanni büyücüsüne yolluyor. Eğer bu kişi bizi tedavi edemezse, görünüşe göre kimse edemeyecek. Belki de ana görevin en ilginç görevinde görüşmek üzere.


#2
İşte vatanseverden bir Morrowind rehberi daha...  Cheesy Eline sağlık.  :tebrik
Ben de bu aralar hiçbirşey yapmıyorum. Farkındayım, kusura bakmayın. Sınav dönemi işte...  Sad Ama bitmek üzere sonra finallere kadar buradayım.  Cheesy
#3
(23.11.2013, Saat: 22:35)Beyaz link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İşte vatanseverden bir Morrowind rehberi daha...  Cheesy Eline sağlık.  :tebrik
Ben de bu aralar hiçbirşey yapmıyorum. Farkındayım, kusura bakmayın. Sınav dönemi işte...  Sad Ama bitmek üzere sonra finallere kadar buradayım.  Cheesy


Teşekkürler. Smile Benim bölüm kek, sınavlar olsa dahi çok abartmadığım sürece... Pardon, yapamıyorum canım. (Mert görmesin)  Cheesy  Bölüm çok zorlayıcı, rehbere, çeviriye vakit kalmıyor. Cheesy
#4
Hacı sen bu 7.görevi yapmışın eline sağlık ama geçen seferki gibi gelecek rehberi bekliyorum diyemeyeceğim. Oyun bitti çünkü Cheesy Cheesy
#5
Ya ben bir ara ana görevden sıkılıp Fighters Guild'e gireyim dedim. Bu guilde girince bir görevden sonra Thieves Guild seni almıyormuş. Morrowind'de böyle bir olay var, guildler birbirine düşmansa girmekte sıkıntı yaşanabiliyor, tonla çakışan görev de var. Adamın teki bana birini şehirden kovma görevi veriyor, yapıyorum, adam gidiyor, bildiğin oyundan kayboluyor o npc, sonra başka biri o adamı getirme görevi veriyor. ??!
Uzun lafın kısası bir sürü çakışan görev oldu, birkaç yerde de levitate potionlarım bittiği için hile kullandım, soğudum oyundan, sonradan da save kayboldu, kaldı öyle. Bir ara ben de bitiricem en baştan.