Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Ana Görev X - The Path of the Incarnate
#1
THE PATH OF THE INCARNATE


Mehra Milo’yu Tapınak’ın elinden kurtarıp, Holamayan’daki gizli örgütten Kayıp Kehanetler’i aldıktan sonra tekrar Urshilaku Kampı’na doğru yola çıkıyoruz. Kampta bilge kadının çadırına girip Nibani Maesa ile konuşun, kehanetleri gördükten sonra düşünüp değerlendirmek için zamana ihtiyacı olduğunu, sonra gelmemizi söyleyecek. Konuşma penceresinden çıkıp tekrar girin, ya da işte RP yapıyorsanız dışarıda biraz takılıp geri dönün. Şimdiki görevimiz Dagoth Ur’un Yedi Laneti’ni üzerimizden kaldırmak, Yedi Görü’nün yolunda yürümek ve Yedi Test’i geçmek. İlk Test basit, belirsiz ebeveynlerden belirsiz bir günde doğmuştuk zaten. Hastalıklara tam bağışıklık kazanarak İkinci Test’i de geçtik, sırada Üçüncü Test var. Bu testi öğrenmek için Ashkhan Sul-Matuul’a sormak gerekiyor.

Sul-Matuul sanırım bize hala tam inanmıyor ki, bir savaşçı testinden de kendi geçirmek istiyor. Bizi Altıncı Hane’nin kalesi Kogoruhn’a yolluyor. Bu mekandan üç farklı eşya getirmemiz gerekiyor, Corprus Weepings, House Dagoth Cup ve Shadow Shield. Kogoruhn’un yeri haritada işaretleniyor, yürüyerek gidebilirsiniz.

resim

Burası yer üstünde bir çok girişi olan bir mekan, ama bizi sadece iki yer ilgilendiriyor. The Dome of Pollock’s Eve’da masanın üzerinde Dagoth Hanesi’nin kadehi var, ortadaki vazo tarzı şeyin altında da corprus weepings bulunuyor, almayı unutmayın. Kalkan’ı bulmak için Hall of Watchfull Touch’tan giriş yapmak gerekiyor, Kogoruhn bayağı büyük bir mekan, sürekli aşağı doğru ilerliyoruz. İçeride çeşitli kilitli odalarda ölü maceracıların cesetlerini bulabilirsiniz, üstlerinden lockpick, probe tarzı kullanışlı aletler çıkabiliyor. Eğer önünüze yeni bölgeye açılan kilitli bir kapı çıkarsa o bölgeden çıkan diğer kapıyı kullanın, bu yeni bölgedeki Dagothlardan birinde anahtar mevcut. Kanalizasyon tarzı bir yere çıktıysanız doğru yoldasınız demektir.

Bunun dışında içeride Dagoth Uthol isimli bir Ash Vampire mevcut, ancak size saldırmayacaktır, bu elaman Dagoth Ur’un akrabalarından biri, birkaç diyaloğu falan var konuşmak isterseniz. Elemanı öldürebilecek güce sahipseniz öldürün, üstünde Belt of Heartfire isimli bir artifact var, ayrıca ileride optional ana görevlerden birinde öldürmeniz gerekiyor. Uthol’un arkasındaki kapıdan gitmeyin, bu kapı Ghostfence’in içine, Red Mountain dağlık bölgesine çıkıyor, gereksiz. İşte en son Charma’s Breath bölgesinde Shadow Shield’ı bulabilirsiniz, yakınlarında Dagoth Elam var. Ayrıca içeride başka değerli eşyalar da mevcut.


Üçüncü Test

Bu acayip testi de geçtikten sonra geldiğimiz yoldan Sul-Matuul’a geri dönüyoruz. Ashkhan, topladığın eşyalar sende kalsın yeğenim diyor, bir de Malipu-Ataman’s Belt veriyor. Sonra da Üçüncü Test’i söylüyor, Cavern of the Incarnate’e gidip Moon-and-Star adlı Nerevar’ın meşhur yüzüğünü bulmamız gerekiyor. Peki bu mağara nerede? Sul-Matuul şöyle bir bilmece söylüyor ve git diğer Ashlanderlara sor diyor:

“the eye of the needle lies in the teeth of the wind
the mouth of the cave lies in the skin of the pearl
the dream is the door and the star is the key”


Bu Morrowind halkı, oyuncuyu ve bu konuda rehber hazırlayanları uğraştırmayı çok seviyor, o yüzden böyle görevleri olur olmadık şekilde uzatıyorlar doğrudan söylemek yerine. Her neyse, Kamp’taki diğer elemanlar bilmecede geçen tabirleri yorumluyor sorarsanız. Onlar da apayrı şeyler söylüyor, ben size harita üzerinden görselli ve açıklamalı bir şekilde anlatıyorum, buyrun:

resim

Müthiş Paint yeteneğimle işaretlediğim bu haritada kapalı beyaz bölge içine aldığım yer gireceğiniz vadiyi gösteriyor. Bölge içindeki beyaz noktada durursanız zaten göğe uzanan iki tane diş gibi kayayı görürsünüz, bu kayalar “the teeth of the wind” dediği dalga oluyor. İşte bu vadinin kuzeyinden girip yoldan şaşmadan taa Cavern of the Incarnate’in kapısına kadar varırsınız. Daha da anlamadıysanız yakınlarda Zergonipal diye bir Daedric Shrine var, oranın hafif güneyduğusunda kalıyor vadinin girişi, en doğudaki vadi işte, ben bunları anlatırken oyuna yeni başlayan arkadaşım bile Nerevarine oldu, bulun bir zahmet. Mağaranın kapısı gece gündüz farketmez, sadece saat 6-8 arası açılıyor. Bekleyin, o saatlerde içeri girin.

İçeride Azura’nın kocaman bir heykeli var, ellerini birleştirip açmış önüne doğru. Avcunun içinde Moon-and-Star var, almadan önce bir soluklanıverin, yüzüğün hikayesini dinleyin bakalım. Binyıllar önce Nerevar reyiz Dwemer efsuncularına gitmiş, demiş, “bana öyle bir yüzük yapın ki, taktığımda karizmatik olayım, herkesi ikna edebileyim, ama benden başka kim takarsa ölsün, Red Mountain’dan selamlar” demiş. Dwemer zanaatkarlar da bu yüzüğü yapıp Nerevar’a vermişler. Nerevar öldükten sonra yüzük de kaybolmuş. Tamam şimdi yüzüğü alın, Azura’nın cutscene’i geliyor, Daedra hatun sizinle konuşuyor. Zaten az biraz bu oyunu sevip hikayeyi de anladıysanız bu noktada Nerevarine’im ulan ben dersiniz, tüyleriniz diken diken olur. Artık Nerevarine olduğumuz kesin belli oldu, hayırlı uğurlu olsun. Video bittikten sonra mağarada eski başarısız Nerevarinelerin ruhları beliriyor, hepsiyle konuşup hediye ettikleri eşyaları alın. Aslında bu elemanlar Nerevarine değiller, Nerevarine olduklarını zannedip, bir ya da birkaç testi geçip en sonunda başarısız olmuşlar, Azura da bunların cesetlerini mağaraya alıp onurlandırmış sanırım.

Nibani Maesa’ya geri dönüyoruz, artık millete tepeden bakmaya başlayabilirsiniz. Bir sonraki görev bundan önceki yapmış olduklarınıza göre değişiklik gösteriyor. Eğer 22 level ve üzeriyseniz ve (“veya” değil bak “ve”, dikkat) reputation (şöhret) puanınız 50’nin üstündeyse Bilge Kadın ile konuştuğunuzda Tapınak’ın Archcanon’u seni çağırdı deyip yolluyor, doğrudan 4. ve 5. Testleri atlıyorsunuz. Diğer durumlarda bütün Great House’ları (Büyük Hane) ve Aslander kabilelerini ikna etmek gerekiyor. Ben her durumda bu iki görevi de yazarım nasip olursa. Hadi iyi forumlar Nerevarineler.
#2
Elinize sağlık. Smile
#3
(30.08.2015, Saat: 15:20)Khajiit1903 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize sağlık. Smile

Teşekkürler. Smile
#4
Eline sağlık... Cheesy Dagoth Uthol sanırım Dagoth Ur'un kardeşiydi.  Cheesy
#5
eline sağlık morowindciler için epey iyi bende yüklemeyi planlıyorum ay başı steamden
#6
(30.08.2015, Saat: 15:35)Malkoçoğlu link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eline sağlık... Cheesy Dagoth Uthol sanırım Dagoth Ur'un kardeşiydi.  Cheesy

Ash Vampire'ların hepsi Dagoth Ur'un kardeşi sanırım, UESP'de öyle yazmışlar. Diğer Dagoth'lar da uzaktan akrabalar oluyorlar.
#7
(30.08.2015, Saat: 15:52)vatansever link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ash Vampire'ların hepsi Dagoth Ur'un kardeşi sanırım, UESP'de öyle yazmışlar. Diğer Dagoth'lar da uzaktan akrabalar oluyorlar.
Aynen hepsi kardeşi.
#8
Ellerine sağlık yapmıştım bu görevi ama olsun Cheesy.
#9
En kötüsü Ashlanderlar. Hangi kabile hatırlamıyorum bir şef için gerdeğe kadın hazırlıyorduk  Big Grin.