Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Arena DOSBOX Ses Sorunu
#1
Oyunu DOSBOX'tan (mount x c:\ARENA ,  x: , A.EXE sırasıyla bunlara basıyorum)açıyorum. Ama hiçbir şekilde ses gelmiyor. Nasıl çözebilirim. Sad (Oyun Yerel Disk C'Nin içinde ARENA klasörünün içinde.)
#2
Hatırladığım kadarıyla işlemci 486 olarak seçilmeyince ses gelmiyordu. Bir de soundblaster ses kartı özelliğinin açık olup olmadığına bak.
#3
Teşekkürler şimdi bakarım.
#4
Ses ayarını yapmamışsınız hocam,buyrun:
Önce "mount c c:\" yaz sonra "c:" yaz sonra "cd\arena" yaz sonra "install" yaz sonra çıkan ekrandan "configure game"e bas sonra "select sound card"a basıp "Sound Blaster or SB16 (or compatible)"i seç sonra "select music card"a basıp yine "Sound Blaster or SB16 (or compatible)"i seç.Bu işlemlerden sonra yukarıdaki sarı yerde "Sound Blaster or SB16 (or compatible) IO:220 IRQ:7 DMA:1" yazması lazım sound ve music için.Eğer yazmassa "change sound default" ve "change music default"ta girip önceki gibi "Sound Blaster or SB16 (or compatible)" yap ses ayarını.Bunları yaptıktan sonra "done"yi seçip çıkan kaydetme sorusu için "y" cevabını ver ve arena yazıp oyuna gir