Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Aylık ücret
#1
Merhaba arkadaşlar.

      Malüm ESO çıkışı yaklaşırken türlü türlü konular konuşuluyor ama en önemli mevzu aylık ödeme. Aylık ödeme euro bazında olacağı için (€12.99) maalesef bizi çok kötü etkileyecek.
      Şuanki sisteme göre  €12.99 = 39.31Tl demek. şuan piyasadaki en kral mmoprg ler için bile max 30 tl para ödüyoruzki bunuda dolar ve euro bazında yapıyoruz. Euronun nereye gideceği belli olmadıgından toplanıp bu konu hakkında yetkililerle görüşülmesi gerektigi kanısındayım. Sonuç olarak oyunun aylık ücreti degişmeyecek ama euro değerlendikçe €12.99 olan ücret b izim için çok büyük bir mebla olacak. En azından bunu 20-30TL arasında bir meblaya türkiye bölgesi için bir ayarlama yapmalıyız bence . Birlik olup oyun çıkmadan bu konuya bir el atalım bence. Sizlerin değerli görüşlerinizi de çok merak ediyorum bu konu hakkında .

Şimdiden herkese teşekkür ederim. (lütfen koyunlar ver kibirliler yorum yapmasın )
#2
Bence bu oyun fiyatlarını belirleyenlerin ülkemizde oyun fiyatlarını dolardan ya da eurodan direk olarak çevirmektense TL'ye göre uygun bir fiyat getirmeleri lazım.
#3
Steam yapacak diyorlar bethesdada yapabilir bence.. Ruslara özel fiyat nasıl varsa türkiyeyede özel fiyat olmalı. Sonuna kadar katılıyorum.
#4
(06.02.2014, Saat: 18:17)Neb link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Steam yapacak diyorlar bethesdada yapabilir bence.. Ruslara özel fiyat nasıl varsa türkiyeyede özel fiyat olmalı. Sonuna kadar katılıyorum.
Steam'de inşallah fos çıkmaz. Euro'dan çevirmezler inşallah.
#5
Aynen bu konuyu konuşmalıyız mutlaka Bethesda ile.Diğer türlü Türkiye'den oyuncu beklemesinler.
#6
(06.02.2014, Saat: 18:15)ScaLe link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence bu oyun fiyatlarını belirleyenlerin ülkemizde oyun fiyatlarını dolardan ya da eurodan direk olarak çevirmektense TL'ye göre uygun bir fiyat getirmeleri lazım.

    Çok haklisin bir şekilde bunu yaptırmamız lazım para sıkıntısı olmayan kişiler bile bir zaman sonra 40 liranın üstünde ödeme yapmak sıkıntı verecektir .Bununla ilgili kampanya yapılabilirmiki ?
#7
(06.02.2014, Saat: 18:19)ScaLe link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Steam'de inşallah fos çıkmaz. Euro'dan çevirmezler inşallah.

Eurodan çevirmezler, öyle olsa ne anladım o işten. Hem steamın kendi finansı var, nasıl bir oyun amerikada 20 dolar ise rusyada aynı oyun 7 dolar. Türkiyeye de 20 tl olarak geçer. Ha, belki biraz oynama olabilir 30tl falan olabilir.
#8
(06.02.2014, Saat: 18:30)Neb link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eurodan çevirmezler, öyle olsa ne anladım o işten. Hem steamın kendi finansı var, nasıl bir oyun amerikada 20 dolar ise rusyada aynı oyun 7 dolar. Türkiyeye de 20 tl olarak geçer. Ha, belki biraz oynama olabilir 30tl falan olabilir.
Keşke öyle olsa ne güzel olur.
#9
Türkiye Avrupa'da gözüktüğü için Euro ile satılması normal. Değişeceğini de sanmıyorum. Bethesda ile iletişime geçmenin maalesef bir faydası olmaz çünkü ilgilenecekleri kanısında değilim. Skyrim'in Türkçe çevirisini bile 9bin kişi kullanıyor yani 9bin kesin orijinal alan var. ESO aylık ücreti vs. olan bir oyun bu sayı yarı yarıya düşer en iyi niyetle. 4bin Türk ESO oyuncusu olsa yine yeterli değil. Skyrim yüzlerce milyon sattı ve bu sayının içinden sadece 10bini Türkiye'den alan oyuncular. Siz olsanız Türkiye ile ilgili plan yapar mıydınız bu istatistikler üzerine?
#10
(06.02.2014, Saat: 19:56)mertusta link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Türkiye Avrupa'da gözüktüğü için Euro ile satılması normal. Değişeceğini de sanmıyorum. Bethesda ile iletişime geçmenin maalesef bir faydası olmaz çünkü ilgilenecekleri kanısında değilim. Skyrim'in Türkçe çevirisini bile 9bin kişi kullanıyor yani 9bin kesin orijinal alan var. ESO aylık ücreti vs. olan bir oyun bu sayı yarı yarıya düşer en iyi niyetle. 4bin Türk ESO oyuncusu olsa yine yeterli değil. Skyrim yüzlerce milyon sattı ve bu sayının içinden sadece 10bini Türkiye'den alan oyuncular. Siz olsanız Türkiye ile ilgili plan yapar mıydınız bu istatistikler üzerine?
Bence de pek ilgilenmezler bizle

Skyrim yüzlerce milyon mu sattı Shocked Minecraft 42 milyon ile en çok satan oyun diye biliyorum ben. (Aslında 80 milyon civarı ile Wii Sports ama o hediye olarak verildi Wii yanında.)
#11
Pardon Yüzlerce milyon "dolar" kazandırmış firmaya  :utan

http://www.elderscrollsturk.com/skyrim-2-yasinda/