Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Better females modu
#1
Arkadaslar bu modu kurmak istiyorum ama bakın linki vericem öncelikle : http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/26113/?
şimdi altta bisürü mod var gözü ayrı yüzü ayrı felan heralde anlamadım bu tek bir mod değilmi oyunda kadınları o hale nasıl getircem nerden indiricem yani yardımcı olurmusunuz?
#2
Bu modu yüklemen için ayrıyetten 3 tane daha mod yüklemen gerekiyor.
#3
Modun 10 türü hali var. Öncelikle CBBE yada UNP modlarından birisinin yüklü olması gerekiyor.(Bende CBBE yüklü.) Buna göre seçenekler yarıya iniyor. Farkları daha detaylı anlamak için sürümlerin resimlerine bakabilirsin. Better Lips'te dudaklar biraz daha parlak ve full makyajlı sürüm. Bu sürüm pretty lips adlı modun kurulu olmasını gerektiriyor. Less makeup- biraz daha az makyajlı bir ten veren sürüm. No makeup Karakterlerin makyajsız olduğu sürüm.(Ben bunu kullanıyorum.) Red lips ve zero makeup tam olarak anlamadığım seçenekler. Resimlere bak hangisi sana daha uygun geliyorsa onu kullan.

Mesela sen Better Lips kuracaksan ve UNP modu ile oynuyorsan UNP Better Lips'i ve Pretty lips'i indirmen gerekiyor. Diyelim ki CBBE no make up kullanacaksın o zaman CBBE'nin kurulu olması yeterli.
CBBE: http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/2666/?
UNP: http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/6709/?
Pretty Lips: http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/1167/?

Not: Karakter ve kıyafet modları genelde CBBE ve UNP modlarından birisinin kurulu olmasını ister. Yani bu ikisi temel mod sayılabilir ama ikisi birden çalışmaz.
#4
Yani beğendiklerimizi indiricez kaşı ayrı gözü ayrı öylemi Smile birde o UNP felan dediğin ne oluyor açıklarmısın ?
#5
Yok sadece bir tanesini indireceksin.
#6
ben red lips olanı beğendim şimdi onu indirince resimdekinin aynısımı olcak birde UNP felan ne oluyo ben hangisini indircem şimdi ?
#7
UNP ve CBBE kadın vücutlarını değiştiren modlar. Ben CBBE kullanıyorum ama ileride zırh modları falan indirmeyi düşünüyorsan UNP tavsiye ederim, çünkü, görüdğüm kadarıyla, onu kullanan mod sayısı daha fazla.

Direkt ne yapacağını yazayım:
1)http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/6709/? bu modu indir ve kur. İki seçenekten üsttekini kur geç.
2)http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/1167/? bu modu da indir. Bunda tek seçenek var.
3)http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/26113/? asıl modu modu indir. En üstteki sürümü indir.

Eğer mod manager falan kullanıyorsan, indirmeni söylediğim sırada kurarsan sorun yaşamazsın.

Mod bütün kadın karakterlerin yüzlerinde oynama yapıyor. Resimdeki sadece bir karakter. Diğer karakterleri de benzer şekilde değiştiriyor. (Kurunca olayı anlayacaksın zaten.)
#8
Ben oyunda yeniyim hiç mod kurmadım anlamamda tam herşeyi ayrıntılarıyla yazmışsın çok teşekkür ederim mod manager felan hiçbişey yok ama dediğin gibi kurucam çok saol .
#9
Mod kurmak için youtube'da videolu rehber falan var, onlara bak. Mod kurarken oyunu temelli bozabilirsin. O yüzden Nexus mod manager kullanmanı tavsiye ederim.

Edit:
Mod kurulumu ile ilgili video:
https://www.youtube.com/watch?v=4tCJiLuUFs0