Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Bunları Biliyor Muydunuz?
#1
Burada Elder Scrolls Evreni ile ilgili bildiğiniz ilginç bilgilerinizi burada paylaşıp, diğer üyelerimizi bilgilendirebilirsniz.

Benim bilgim;

- '' Skyrim'deki Dungeon'larda sadece ''Claw'' lar ile açılabilen kapıların, dışarıdan içeri girmeyi engellemek için değil, içerideki draugrların dışarıya çıkmasını engellemek için yapıldığını biliyor muydunuz?''


[color=yellow]''Benim bir yumurtam var, senin de bir yumurtan var. Eğer sen bana bir yumurta verirsen, ben de sana bir yumurta verirsem ikimizin de bir yumurtası olur. Benim bir bilgim var, senin de bir bilgin var. Eğer sen bana bir bilgi verirsen, ben de sana bir bilgi verirsem, ikimizin de iki bilgisi olur.''
[+] Zephyr isimli üyenin iletisini 2 üye beğendi
#2
İçerideki Draugr'lar dışarı çıksa ne yazar Dragonborn halleder :3

Ork ırkının Morrowind oyununa kadar diğer ırklar gibi oynanamadığını, sadece Falmer'lar gibi başıboş yaratıklar olduğunu,

Black Horse Courier'in, Cyrodiil'in tek gazetesinin Elder Council tarafından halka bedava yayınlanmak için dağıtıldığını biliyor muydunuz?

Daha yüzlerce var ama sırayla. Cheesy

#3
(22.12.2013, Saat: 14:25)Sarhi link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İçerideki Draugr'lar dışarı çıksa ne yazar Dragonborn halleder :3

Ork ırkının Morrowind oyununa kadar diğer ırklar gibi oynanamadığını, sadece Falmer'lar gibi başıboş yaratıklar olduğunu,

Black Horse Courier'in, Cyrodiil'in tek gazetesinin Elder Council tarafından halka bedava yayınlanmak için dağıtıldığını biliyor muydunuz?

Daha yüzlerce var ama sırayla. Cheesy
Skyrim'de sadece ve sadece 1 kariyer olduğunu ve siz nerdeyseniz pusulası olmadan sizi bulacakğını biliyor muydunuz?  Smile (Komik olabilir ama gerçekten öyle, ah Bethesda ah!)
#4
Bu iyiydi bak Cheesy

Wormwood bitkisinin sadece Jerall Dağları'nda yetiştiğini,

Oblivion'da Skyrim'in bandit'i konumundaki Marauder'ların sadece ağır zırh ve kılıç kullandığını biliyor muydunuz?
#5
Sadece "Arena" ve Elder Scrolls Online"da tüm Tamriel haritasının bulunduğunu biliyor muydunuz?
#6
(28.12.2013, Saat: 21:41)Beyaz link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sadece "Arena" ve Elder Scrolls Online"da tüm Tamriel haritasının bulunduğunu biliyor muydunuz?

Onu bilmeyen ölsün -_- Peki sadece Daggerfall'da tutsak olarak başlamadığımızı biliyor muydunuz Cheesy
#7
(28.12.2013, Saat: 21:44)mertusta link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Onu bilmeyen ölsün -_- Peki sadece Daggerfall'da tutsak olarak başlamadığımızı biliyor muydunuz Cheesy
Peki sadece Morrowind'de oyunun başında bi mağaradan savaşarak geçmek zorunda olmadığımızı?
#8
VII. Uriel Septim'in dört elder scrolls oyunu boyunca imparator olduğunu sadece Skyrimde olmadığını?

İçeriği GösterSpoiler:
#9
Konunun dağılmaya başlayan ilk iletileri. Cheesy Toplayalım hemen:

Ejderhaların İmparatorluk için eskiden çok değerli olduğunu ve onlara eski antik savaşlarda yardımcı olduğunu biliyor muydunuz?

#10
Nord beylerinin kullandığı "Jarl" ünvanının gerçekte Orta Çağ'daki Viking reisleri tarafından kullanıldığını ve Nordların yönetim biçiminin doğrudan İskandinav hiyerarşisine göre düzenlendiğini biliyor muydunuz?

Ve "I used to be a adventurer like you. Then I took arrow in the knee..." lafının Borderlands'deki "I used to be a go-getter like you... Till a skag named Scar bit my leg off." sözüne gönderme olarak eklendiğini biliyor muydunuz?
#11
Ehehehe. İkisini de biliyordum. CheesyBlack Marsh halkının Hist Ağaçları aracılığıyla mükemmel bir ulaşım sistemi kurduğunu biliyor muydunuz?

İçeriği GösterSpoiler:
#12
Jorvaskr'ın aslında ters dönmüş bir gemi olduğunu biliyor muydunuz?

İçeriği GösterSpoiler:
#13
Eminim bunları bilmiyorsunuz:

Mario ile (bildiğin tesisatçı Mario) Paarthurnax'ı karakterlerini aynı kişinin seslendirdiğini biliyor muydunuz? Charles Martinet'miş abimizin adı.
Daggerfall oyununun Elder Scrolls oyunlarındaki en büyük haritaya sahip olduğunu biliyor muydunuz?
#14
[b]JESTER'ın dediklerine ek olarak bu da benden olsun; Daggerfall'un haritasının Skyrim haritasından 4000 kat daha büyük olduğunu biliyor muydunuz?
#15
Ne yazısı? Ne konuda yetenekliyiz? Cheesy

O Daggerfall bedava diye indirmiştim. DOS ile uğraşırken oyundan soğudum. Oyun da berbat gibi geldi, Skyrim oynayınca ona geçilmiyor.Skyrim'de Riften uyuşturucu satıcısı görevinde girdiğimiz mağaradaki ilk adamın adı olmadığını ve siz hangi levelda giderseniz gidin onun 50 level olduğunu biliyor muydunuz? He? He?  yeah