Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Büyücü Asi Nord
#1
[Resim: q5hfizqy.jpg]Ünlü Sözü:

"Skyrim Nord'lara aittir! Skyrim'in gerçek çocukları, acımasız Thalmor'un tehdidi altındadır.  Yükselin, Fırtınapelerinler... Hem insan hem de İlahi olan yüce Talos'un nidasını kucaklayın."

 - Nelldr the Nightingale 4E 201

Hikayesi:

Nelldr the Nightingale'in babası Aldmeri Hükümeti'ne karşı yapılan Büyük Savaş'ta savaşmıştı, ancak çatışmaların son günlerinde Thalmor'la savaş sırasında trajik bir şekilde öldü. Nelldr  kederlendi ve çok üzüldü. Winterhold Koleji'ndeki çalışmalarını bir an önce bitirerek Windhelm'e döndü ve annesiyle birlikte yaşamaya başladı.

Büyük Savaş'ın, hem İmparatorluk hem de Aldmeri Hükümeti tarafından imzalanan "Beyaz Altın Anltaşması"  sahte bir barış anlaşmasıyla sonuçlanan bir çıkmaz noktasına ulaştığı söylendi. Ancak Skyrim'in birçok Nord'u,  buna karşı çıktı. Çünkü barış anlaşmasında, Thalmor'un lehine yoğun bir şekilde ağırlaşmış gibi göründüğünden ve Nord gelenekleri ve varoluşu için bir tehdit oluşturduklarından (Talos ibadetini yasaklamak ve bunun için Thalmor Yargıç'larının, Skyrim boyunca, yerlilere güç kullanıp baskı yaparak serbestçe dolaşması) şartları yüzündendi.

Pek çok durağan Nord gibi, Nelldr, Ulfric'in Windhelm'e dönüşünden sevinç duydu ve hemen  artık Thalmor tarafından kontrol edilen kuklalar olarak gördükleri İmparatorluğa karşı Fırtınapelerinler olarak karşı durarak İç Savaş'a katıldı. 

Nelldr'n gizliliğe olan yeteneği ve onun Cyromancy sihrini kontrol etme konusundaki uzmanlığı fark edildi, bir "Nightblade" olarak sınıflandırıldı. Sızma ve çatışma görevlerinde kullanılmak üzere Fırtınapelerinlerin ordusunun özel bir birimine atandı.

Nelldr'e göre İmparatorluk Skyrim'e ihanet etti. O Thalmor'u doğduğu topraklarda özgürce yürüdüğünü görmek yerine ölümü seçerdi. İmparatorluk Mer'in üstünlüğünü kabul edip, atalarının dinini yasaklayan ve kutsal adlarını lekeleyip bozanlardı.

Yüce Talos'un ve rahmetli babasının anısına, onlar, Skyrim'in gerçek yurtseverleri olan Fırtınapelerinler, Thalmor'u ezecek ve bu toprakları bir kez daha elf pisliğinden arındırmayı amaçlıyorlardı... Sonsuza dek.

Bilgileri:

İsmi: Nelldr the Nightingale 

Doğum Yeri: Windhelm, Skyrim (4E 160 veya daha öncesi)

[Resim: latest?cb=20120124104248]

Irk: Nord

Yaşı: +40

Sınıf: Nightblade

[Resim: 80acc3139d4a3b4d6a105b8cbff151e3--a-logo-skyrim.jpg]

Tarafı: Fırtınapelerinler

Becerileri:  


[Resim: 300?cb=20121030230728]

Cryomancer Büyüleri

[Resim: SkillDestruction.png]

Destruction Büyüleri

[Resim: 250?cb=20120311101332]

Okçuluk 

[Resim: SkillSneak.png]

Gizlilik 

[Resim: 250?cb=20120513065603]

Enchanting 

[Resim: SkillConjuration.png]

Conjuration 

[Resim: 250?cb=20120513065615]

Tek El

Güçleri: 

[Resim: 250?cb=20140515195759]

Savaş ÇığlığıEkipmanları: 

[Resim: latest?cb=20131218162641]

Stalhrim Hafif Zırh set


[Resim: latest?cb=20130304000254]

[Resim: latest?cb=20130304000801]

Stalhrim Yay ve Hançer.


 

 
#2
Okçuluk anlamsız durmuş, buz dikeni vesaire gibi uzak mesafe benim tabirimle "zıpkın büyüleri" varken okçuluğa inan bana gerek yok. Ayrıca Nightblade oynarken Conjuration yahut takipçi almak destek değil köstek olur. Daedric görevleri yapmamak ve Karanlık Kardeşliğe katılmak ama Hırsızlardan uzak durmak mantıklı olur dostum. Bir de bu aralar epey aktifsin ve güzel konular açıyorsun, lütfen devam et. Severek okuyorum.
[+] Dovahkiin Skywalker isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#3
(11.03.2018, Saat: 10:17)Dovahkiin Skywalker Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Okçuluk anlamsız durmuş, buz dikeni vesaire gibi uzak mesafe benim tabirimle "zıpkın büyüleri" varken okçuluğa inan bana gerek yok. Ayrıca Nightblade oynarken Conjuration yahut takipçi almak destek değil köstek olur. Daedric görevleri yapmamak ve Karanlık Kardeşliğe katılmak ama Hırsızlardan uzak durmak mantıklı olur dostum. Bir de bu aralar epey aktifsin ve güzel konular açıyorsun, lütfen devam et. Severek okuyorum.

Nightblade'in asıl olayı sneak hocam, yine diğer sneak build'ler gibi işliyor (uzaktan yayla halletme, hançerle sneak attack yapma - vs.), ama fark edilirsen de gözden kaybolmak için Invisibility (Illusion), kolay ölmemek (zırh değerini arttırmak) için Flesh (Alteration), odadakileri birbirine düşürmek için Frenzy (Illusion) vs. o tür olaylar için büyü dalları da var build'de.
[+] RancouR isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#4
(11.03.2018, Saat: 10:17)Dovahkiin Skywalker Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Okçuluk anlamsız durmuş, buz dikeni vesaire gibi uzak mesafe benim tabirimle "zıpkın büyüleri" varken okçuluğa inan bana gerek yok. Ayrıca Nightblade oynarken Conjuration yahut takipçi almak destek değil köstek olur. Daedric görevleri yapmamak ve Karanlık Kardeşliğe katılmak ama Hırsızlardan uzak durmak mantıklı olur dostum. Bir de bu aralar epey aktifsin ve güzel konular açıyorsun, lütfen devam et. Severek okuyorum.

Teşekkürler dostum. Tabii ki terci meselesi bu. Build kusursuz demiyorum ama denersen gerçekten kullanışlı ve oynanışı zevklidir. Tabii fırtınapelerin tarafındaysen. Cheesy