Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Büyücü Rehberi
#1
Merhaba Arkadaşlar Bugün bir büyücü olarak başlamak için verilen taktiklerden bahsedicem.Skyrim dünyasını bilen kişiler genellikle Nord ve High elf seçtikleri için karakter olarak büyücü karakter açmaktan pek hoşnut değildirler.
Ama size bu rehberimde büyücü açmak için napmanız gerektiğini anlatcam.
İlk Bakış:Öncelikle Açmanız gereken karakter fark etmez tabi bazı karakterlerin yıkım büyüleri fenan gelişmiş oluyor doğuştan  ama ben kara elf açmak istemiyorum diyorsanız size önerim nord(Kuzeyli) açmak kara elf açmanın bir artısı günlük yeteneği  sayesinde efsununuz yeninebilir.
Kara elf Artı Özellikleri

Bunları Geliştirmenizi Öneriyorum Büyücü Açıcaksanız;
Yıkım
Yanılsama
Başkalaşım
Yenilenme
Çağrı
Tılsımlama

Gerçi ben pek kara elf sevmediğim için Nord açıp büyücü kasıyorum.
İlk Adım: En Başta ana görevi Ulfric ile gittiğiniz  ölüme doğru giden yolculuktan sağ döndüğünüzde Helgen'de ilk işiniz birazcık ilerleyip Ordaki Maymuncuk ile açıp kapıyı  büyücü giysilerini giymek olmalıdır büyücü iseniz büyücü giysisi ve büyücü şapkası giymenizi öneririm zaten onlar sayesinde efsununuz artıcaktır.Ve yıkım büyüsü  ve iyileştirme büyüsünü geliştirin tek elli silah veya okçuluk geliştirmenizi yararınızda olur. Zaten bir büyücüye çift el yakışmaz ağır silah olduğu için üzerinizde hafif zırh olcağı için kesinlikle ağır zırh veya ağır silah taşımanızı önermiyorum.Ana Görevi  bitirdikten sonra görevleri yapıp görevlerdeki itemleri alın Kir Sakallılar görevine geldiğinizde birazcıkta olsa ana seneryoyu bırakın ve Winterhold(Kışhisar)

Kışhisar Nerdedir?

http://i.hizliresim.com/l12Wqb.jpg

Kışhisar görevleri bir büyücü için en önemli görevlerdir.En Sonda Verilen İtem ve eşyalar sizin çok işinize yaracaktır.Görevler bulun yapın kendinizi geliştirin winterhold bitince ana görevlere geçmeden önce compain fenan yapabilirsiniz amaç zaten yıkım büyünüzü geliştirmekte ama herşey yıkım büyüsüyle olmuyor.Eşyalarınızı kullanmadığınız eşyaları tılsımlama ile güçlendirirseniz normalde 30 efsun veren şapka 40 en az kadar çıkıyor.onun yanında var ardından

Tılsımlama için Eşyaları Nerden bulurum ?
Tılsımlama için eşyaları kirsakallar görevine gelmeden önce bir kaç tane alıyorsunuz  veya bir iki mağaraya gelin sonlarında güzel itemler veriyor temizlediğiniz zaman haydutlardanda düşüyor zaten aldığınız itemleri  tılsımlayabilirsiniz.

Çağırma Büyüsü İçin Ne Yapmalıyım?
Çağırma büyüsü için ilk başta alev ifritini kullanmanızı öneririm.Akçay'da Ejderkonak girin ve orda  büyücü amcamız var ondan ruh kapanı büyüsü alın öldürdüğünüz  haydut v.b  canlıları o büyüyü onların üzerinde kullanın çağırma büyünüz artar.Ve sürekli yıkım geliştirmeyin iyileştirme fenanda basın öneriyorum.


'Size Hatırlatma Peki Büyücüm Güçlü ama vurunca hemen ölüyorum diye soruyorsanız;

Bu belli bir şey zaten yanınıza birini almanızı öneririm en başta Lydia ana görev'de veriyor zaten onu öneririm.Başlangıç için o vursun sizde arkadan büyünüzü kullanın' Geliştikçe başka Winterhold(kışhisar)adamlardan alabilirsiniz.

Zaten Büyücü olduğunuzda yıkım büyüsü ve çağrı büyüsü fazla olduğunda hiç tek saldırıymış hiç gerek yok büyünüzle kolaylıkla öldürebilirsiniz.

Yetenek Ağacım Nasıl Olmalı?

Çoğunlukla Efsun basın çabuk ölüyorsanız can basın stamina pek önermiyom kaçıp vurmak istiyorum diyorsanız basabilirsiniz.

Ejder Maskesi Nahkriin  almaya çalışın sizin çok işinize yaracaktır.Efsun anlamında gelişmiş olucaksanız.
leveliniz belli bir levelin üstüne çıkınca çok güçlü olucaksınız.Kolaylıkla avınızı avlayabilirsiniz.
Büyücünüz Winterhold'daki yan görevleri yapmayı unutmayın marifet salonundaki görevleri sizi tam bir büyücü olmanıza yarıyacaktır.
#2
Çok güzel olmuş eline sağlık ben de yeni oyunumu büyücü açtım 60 level Warrior sıkmıştı şimdi 35 level büyücüyle gidiyorum şimdiden yenilmez oldum nahkriin de çok işe yarıyor.

Bu arada birkaç fotoğraf da olsaydı tadından yenmezdi
#3
Fotoğraf  koymayı bilmediğim için koyamadım üzgünüm Smile
#4
(14.05.2016, Saat: 18:33)Dovakhin link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Fotoğraf  koymayı bilmediğim için koyamadım üzgünüm Smile

Resmin sonu .jpg ile biten linkini şu kodlar arasına yerleştir

Kod:
[img]http://resimlinki.jpg[/img]

Editörde şu seçenek kısa yolu, youtube un sağında  resim
#5
Çok güzel bir rehber olmuş. Şuanda her ne kadar savaşçı-büyücü kırması kullansam da beğendim. Smile
#6
(14.05.2016, Saat: 23:09)mertusta link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Resmin sonu .jpg ile biten linkini şu kodlar arasına yerleştir

Kod:
[img]http://resimlinki.jpg[/img]

Editörde şu seçenek kısa yolu, youtube un sağında  resim

teşekkür ederim
#7
en güzel karakter breton bence ya direk %25 büyü savunmasıyla başlamak daha mantıklı bu arada efsanevi zorlukta rahat oynamak istiosanız çağrı ve yıkım büyüleri geliştirin
#8
Ölüçağıran açıp efsanevide başladım. Şu anlık tek yemem dışında sorunum yok.
#9
High Elf ırkı zaten büyüye uyumlu değilmi??? huh huh huh
#10
(08.06.2016, Saat: 11:55)DRGN Lycaon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: High Elf ırkı zaten büyüye uyumlu değilmi??? huh huh huh

Evet onlar fazladan efsunla başlıyorlar ve her türlü büyüye hakier