Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Büyücülük
#1
Beyler 42 lvl savaşçı karakterime ara verip bir büyücü açmıştım.Şuan 10 lvl e geldim ama büyücülük çok sıkıcı geldi belki oyundaki 2. karakterim oldugundandır ama sadece belli büyüler var 3 tane ateş 3 tane buz 3 tane şok gerisi bikaç çağrı ve baskalasım felan saldırı olarak cok az çeşit var Büyücü oldugumdan kılıç yetenekleride az oluyor haliyle.Şimdi benim asıl isteğim 3 tane karakterdi 1.si Savaşçı 2.si Büyücü 3.sü de Assasin bir karakter.
Büyücü gerçekten cok sıktı sizce asasin karaktere geçiş yapayımmı?
--Yada bir karakterde hem savaşçı hem asasin olmak mümkünmü yani şuan çiftelle direk saldıran bir karakter ama duruma göre bazen hançer vb. alıp sinsilik kullanılıp oynamak mümkünmü okadar geliştirebilirmiyiz ?
#2
Geliştirebilirsin oyun sana o imkanları sağlıyor  Cheesy
#3
(02.01.2017, Saat: 21:52)sofix3131 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geliştirebilirsin oyun sana o imkanları sağlıyor  Cheesy

Baya kişi büyücülük oynuyor ama bende çok sıkıyor gibi geldi ilerde ne biliyim ilizyon büyüleri felan açılınca sıkıcılıgı gidermi? 
Birde şuan 10 levelim daha Breton ırkı büyücüyüm Zorluk seviyesi Çok Zorda Efsanevide hiç oynanmıyor  bile .Büyücünün damagesi çok düşük geliyor bana çokda hasar yiyor savaşçı hem hasar vuruyodum hem az yiyiyordum bunları hangi büyülerle eşitlerim ve levelim ilerledikçe büyücü daha eğlenceli olurmu?
#4
Büyücüde zırh puanın olmadığı için çok damage yersin ama biraz daha gelişirsen mage baya iyi sağlam oluyor. Bunun için Kışhisar kolejine gitmeni öneririm.
#5
(02.01.2017, Saat: 21:59)sofix3131 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Büyücüde zırh puanın olmadığı için çok damage yersin ama biraz daha gelişirsen mage baya iyi sağlam oluyor. Bunun için Kışhisar kolejine gitmeni öneririm.

Tavsiyen için saol oyunun zorlugunu bi tık daha düşürüp devam edicem dediğin gibi kışhisar kolejine giriyim ozaman.Hayaller efsanevide oynamaktı ama anca zorda oynuyorum Smile  artık biraz geliştirirsek çıkarırım efsaneviye.
#6
En azından yıkım büyüsünü usta seviye yap farkı göreceksin  Cheesy
#7
(02.01.2017, Saat: 22:04)JaiWhite Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tavsiyen için saol oyunun zorlugunu bi tık daha düşürüp devam edicem dediğin gibi kışhisar kolejine giriyim ozaman.Hayaller efsanevide oynamaktı ama anca zorda oynuyorum Smile  artık biraz geliştirirsek çıkarırım efsaneviye.

Sana Apocalypse modunu oneriyim oyuna 100+ fazla buyu ekliyor.Birde Balanced magic var oyundaki buyu yeteneklerinib degerlerini yeniden ayarliyor.Mesela buyu kalkani kullanirkan magicandan yemiyor fln.
#8
Bana göre oyundaki en güzel sınıf suikastçi.Bu aralar çift el ve büyücü bir karakter açtım.Onu oynuyuyorum.Başımda büyücü cübbesi zırhımda %50 efsun hızlı dolar ve yıkım %12 az efsun harcar.Geriye kalan zırhlar ağır zırh.İlk başta kendime başkalaşım büyüsü atıp zırhımı arttırıyorum sonra 2 tane elektrik büyüsü atıyorum 2 elle birlikte.Manam bittiğinde eğer rakip çok uzaktaysa yayla,yakındaysa çift elli kılıcımla alıyorum.Efsanevide oynuyorum,bir 5 kere ölmüşümdür.Efsanevide büyücü çok zor.Fakat 3 yıldır bu oyunu oynadığım için zorluğu seviyorum.Eğer gerçekten büyücü oynamak istiyorsan ilk 20-30 levele kadar bir elinde kılıç bir elinde büyü yani battlemage oyna bence.O zaman daha az zorlanırsın.Saf kan büyücü erken safhalarda güçsüz fakat ilerde efsunun bitmiyor,yaptığın yıkım büyülerinin efsun istemesi 1-2 yada 0 oluyor.Ben bu zamana kadar suikastçi oynadım hep.Çok güçlü ve tek atan bir sınıf.Ejder rahibine 3 attığımı bilirim.Eğer büyücü meyilli isen hem suikastçi hem büyücü oynayabilirsin.İlk seviyelerde zaten rakibin arkasına gitmen zor olur yayla sinsi atak yaparsın,sonra çağrı büyüsünden bir şey çağırıp sende hançerle vurursun.Sesboğan hem yetenek kasmak hemde suikastçi için çok güzel bir büyü.Bol bol kullanırsın yanılsama artar.İleri seviyelerde de zaten görünmezlik büyüsü açılıyor.Fark edilirsen de görünmezlik iksiri basarsın olur biter.Sana tasviyem suikastçi oyna.Ben büyücü ile 15 kere ölerek efsanevide ejderha kestim.Suikastçi ile daha ejderha yerinden kalkmadan arkasına çıkıp bir vurdum x30 hasardan %20 canı kaldı.Yere indi,ifritlerim ile kestik.Oyunu 3 yıldır oynuyorum ve gayet bütün sınıflarla oyun bitirdim.En zoru büyücüdür.Tavsiyem suikastçi.
#9
(04.01.2017, Saat: 19:10)nihat3371 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bana göre oyundaki en güzel sınıf suikastçi.Bu aralar çift el ve büyücü bir karakter açtım.Onu oynuyuyorum.Başımda büyücü cübbesi zırhımda %50 efsun hızlı dolar ve yıkım %12 az efsun harcar.Geriye kalan zırhlar ağır zırh.İlk başta kendime başkalaşım büyüsü atıp zırhımı arttırıyorum sonra 2 tane elektrik büyüsü atıyorum 2 elle birlikte.Manam bittiğinde eğer rakip çok uzaktaysa yayla,yakındaysa çift elli kılıcımla alıyorum.Efsanevide oynuyorum,bir 5 kere ölmüşümdür.Efsanevide büyücü çok zor.Fakat 3 yıldır bu oyunu oynadığım için zorluğu seviyorum.Eğer gerçekten büyücü oynamak istiyorsan ilk 20-30 levele kadar bir elinde kılıç bir elinde büyü yani battlemage oyna bence.O zaman daha az zorlanırsın.Saf kan büyücü erken safhalarda güçsüz fakat ilerde efsunun bitmiyor,yaptığın yıkım büyülerinin efsun istemesi 1-2 yada 0 oluyor.Ben bu zamana kadar suikastçi oynadım hep.Çok güçlü ve tek atan bir sınıf.Ejder rahibine 3 attığımı bilirim.Eğer büyücü meyilli isen hem suikastçi hem büyücü oynayabilirsin.İlk seviyelerde zaten rakibin arkasına gitmen zor olur yayla sinsi atak yaparsın,sonra çağrı büyüsünden bir şey çağırıp sende hançerle vurursun.Sesboğan hem yetenek kasmak hemde suikastçi için çok güzel bir büyü.Bol bol kullanırsın yanılsama artar.İleri seviyelerde de zaten görünmezlik büyüsü açılıyor.Fark edilirsen de görünmezlik iksiri basarsın olur biter.Sana tasviyem suikastçi oyna.Ben büyücü ile 15 kere ölerek efsanevide ejderha kestim.Suikastçi ile daha ejderha yerinden kalkmadan arkasına çıkıp bir vurdum x30 hasardan %20 canı kaldı.Yere indi,ifritlerim ile kestik.Oyunu 3 yıldır oynuyorum ve gayet bütün sınıflarla oyun bitirdim.En zoru büyücüdür.Tavsiyem suikastçi.

Böyle açıkladıgın için teşekkür ederim.2 karakterim var şuan biri çiftel savaşçıydı biraz sıkıldım değişiklik olsun dedim büyücü açtım breton.Suikastçıda çok merak ediyodum ama büyücü&suikastçı birlikte nasıl olcak tam anlamadım sinsiliği kullanırım tamam ama sinsiliğin o tek atması perklerle olmuyormu?O perkleri verceğime büyücü perklerine versem daha rahat etmezmi ? Birde battlemage olmak işe yaradıgını görmedim suana kadar oyunda yeniyim zaten belki baska taktiği vardır ama bi elimde gürz yada kılıç diğerinde büyü alıyorum verdiğim hasar cok az oluyor çift büyü daha iyi geliyo.
#10
(04.01.2017, Saat: 21:25)JaiWhite Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Böyle açıkladıgın için teşekkür ederim.2 karakterim var şuan biri çiftel savaşçıydı biraz sıkıldım değişiklik olsun dedim büyücü açtım breton.Suikastçıda çok merak ediyodum ama büyücü&suikastçı birlikte nasıl olcak tam anlamadım sinsiliği kullanırım tamam ama sinsiliğin o tek atması perklerle olmuyormu?O perkleri verceğime büyücü perklerine versem daha rahat etmezmi ? Birde battlemage olmak işe yaradıgını görmedim suana kadar oyunda yeniyim zaten belki baska taktiği vardır ama bi elimde gürz yada kılıç diğerinde büyü alıyorum verdiğim hasar cok az oluyor çift büyü daha iyi geliyo.

İlk başta büyücü&süikastçi şöyle oluyor;

Savaşa girmeden önce sesboğan,rakipleri görme büyüsü basarsın.Ondan sonra geçici bir zırh için başkalaşım basabilirsin(istersen).Yakalandığına çağrı büyüsü senin için önemlidir.Her zaman sinsi kalacaksın diye bir kaide yok o yüzden bunlar önemli.Senin için ilizyon önemli yani.Çağrı istersen kas fakat bence gerekli.Battlemage de şu efsun bitene kadar mage tarzı oynayacaksın bitince kılıçla vurucaksın az dolunca bir daha büyü.Yani böyle Smile
#11
(04.01.2017, Saat: 21:39)nihat3371 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk başta büyücü&süikastçi şöyle oluyor;

Savaşa girmeden önce sesboğan,rakipleri görme büyüsü basarsın.Ondan sonra geçici bir zırh için başkalaşım basabilirsin(istersen).Yakalandığına çağrı büyüsü senin için önemlidir.Her zaman sinsi kalacaksın diye bir kaide yok o yüzden bunlar önemli.Senin için ilizyon önemli yani.Çağrı istersen kas fakat bence gerekli.Battlemage de şu efsun bitene kadar mage tarzı oynayacaksın bitince kılıçla vurucaksın az dolunca bir daha büyü.Yani böyle Smile

Ben zaten mage olarak yıkım-çağrı-ilizyon düşünüyorum görünmez olup kalabalıga öfke büyüsüyle birbirine saldırtıp arkadan yıkım büyüleriyle öldürerek ilerlemeyi düşünüyorum Cheesy . Sinsilik öyle hançerle arkadan tek atma felan çok karmakarışık bi karakter olur ben daha çok saf karakterleri seviyorum o yüzden açtım 2. karakterimi.
#12
Suikasti sınıf tarzı çok eğlenceli ama bi yerden sonra adamı sıkıyor. Görünmez oluyorsun bildigin. Büyücü ilk başta zorluyor fiziksel savunması az ama yıkım büyükleri usta olunca içinden geçiyorsun her yerin. En zevkli savaşçı veya berserk sınıfı yani yakın dövüş.  Her sınıfla kapışıp farklı taktik geliştiriyoruz. Daha zevkli oluyor.
#13
Mod'larsan bir şey diyemem ama normal vanilla ise en sıkıcı sınıf büyücü diyebilirim. Adam akıllı büyü alanı Yıkım var. Diğerleri über sıkıcı. Yok sakinleştirme yok birini birine saldırtma vs.. Yıkımda da 3 çeşit büyü türü var. Ateş buz yıldırım. Hepsinin görünüşü de basit ve sade.  Büyü tarzı da 3çeşit. Yere tuzak olarak okuyup üfleyip yere işliyorsun. Top şeklinde atıyorsun. Yada mana'n bitene kadar sürekli atabildiğin. Üzerine efsun hızını arttıran bir cüppe giyorsun. Başka da bir şey yok.  Level 20 olsan da aynı level 120 olsanda aynı.
Ayrıca başlarda baya zor evet. Ne zırh var ne yüksek hasar. Standart basit büyüler. Ne hasara dayabiliyorsun ne iyi vurabiliyorsun biraz zorluyor haliyle. +Belli bir levele geldiğinde meydan okuyan büyücü çıkıyor karşına. Sen kendine büyücümü diyorsun diyor kavgaya tutuşuyorsunuz. O elamanı, ilkini kesmek ölüm. Senden 3kat güçlü gibi ve adam AI sonuçta oto aim patır patır vuruyor sana Smile) Sende böyle ohaa.. Bu ne layn  huh  diye kalıp.. kaça kaça zar zor kesiyorsun.

Sneak gizli oynamak. Biraz daha zevkli. Tek atmak falan çok keyif veriyor ama sürekli gizli gitmek sıkıyor. Gizlilikte levelini aldığında adamların dibine girip ensesini tokatlıyorsun ruhu duymuyor o durumda bir yerden sonra sıkıcı bir hal alıyor.

Okçuluk. En üst sıranın bir altı. Büyük keyif veriyor. Ok kullanmayan yok zaten neredeyse.

Ve number1: En keyiflisi: Klasik savaşçı. Tek el yada çift el. Kılıç yada balta yada gürz hançer kalkan istediğin fark etmez. İstersen yumrukla saldır. Çeşit çeşit silahlar armorlar giyebilir. Sık sık tarzını değiştirebilirsin. Düşmanla kafa kafaya çarpışır. Üzerine koşarak agresif saldırılar yapabilirsin. Power ataklar, Kelle uçurma, böğrüne saplama hareketleriyle 10numara 5yıldız. Asıl medieval tarzı.
--
Benim liste böyle.
[+] ibodala isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#14
(07.01.2017, Saat: 16:26)ibodala Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mod'larsan bir şey diyemem ama normal vanilla ise en sıkıcı sınıf büyücü diyebilirim. Adam akıllı büyü alanı Yıkım var. Diğerleri über sıkıcı. Yok sakinleştirme yok birini birine saldırtma vs.. Yıkımda da 3 çeşit büyü türü var. Ateş buz yıldırım. Hepsinin görünüşü de basit ve sade.  Büyü tarzı da 3çeşit. Yere tuzak olarak okuyup üfleyip yere işliyorsun. Top şeklinde atıyorsun. Yada mana'n bitene kadar sürekli atabildiğin. Üzerine efsun hızını arttıran bir cüppe giyorsun. Başka da bir şey yok.  Level 20 olsan da aynı level 120 olsanda aynı.
Ayrıca başlarda baya zor evet. Ne zırh var ne yüksek hasar. Standart basit büyüler. Ne hasara dayabiliyorsun ne iyi vurabiliyorsun biraz zorluyor haliyle. +Belli bir levele geldiğinde meydan okuyan büyücü çıkıyor karşına. Sen kendine büyücümü diyorsun diyor kavgaya tutuşuyorsunuz. O elamanı, ilkini kesmek ölüm. Senden 3kat güçlü gibi ve adam AI sonuçta oto aim patır patır vuruyor sana Smile) Sende böyle ohaa.. Bu ne layn  huh  diye kalıp.. kaça kaça zar zor kesiyorsun.

Sneak gizli oynamak. Biraz daha zevkli. Tek atmak falan çok keyif veriyor ama sürekli gizli gitmek sıkıyor. Gizlilikte levelini aldığında adamların dibine girip ensesini tokatlıyorsun ruhu duymuyor o durumda bir yerden sonra sıkıcı bir hal alıyor.

Okçuluk. En üst sıranın bir altı. Büyük keyif veriyor. Ok kullanmayan yok zaten neredeyse.

Ve number1: En keyiflisi: Klasik savaşçı. Tek el yada çift el. Kılıç yada balta yada gürz hançer kalkan istediğin fark etmez. İstersen yumrukla saldır. Çeşit çeşit silahlar armorlar giyebilir. Sık sık tarzını değiştirebilirsin. Düşmanla kafa kafaya çarpışır. Üzerine koşarak agresif saldırılar yapabilirsin. Power ataklar, Kelle uçurma, böğrüne saplama hareketleriyle 10numara 5yıldız. Asıl medieval tarzı.
--
Benim liste böyle.
çok güzel anlatmışsın. Klasik savaşçının bir güzel yanıda karşındakine göre taktik geliştirmek. Okçuysa dolana dolana veya kalkanla. Büyücüye karşı uça kaça. Zevki daha iyi
#15
(07.01.2017, Saat: 16:26)ibodala Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mod'larsan bir şey diyemem ama normal vanilla ise en sıkıcı sınıf büyücü diyebilirim. Adam akıllı büyü alanı Yıkım var. Diğerleri über sıkıcı. Yok sakinleştirme yok birini birine saldırtma vs.. Yıkımda da 3 çeşit büyü türü var. Ateş buz yıldırım. Hepsinin görünüşü de basit ve sade.  Büyü tarzı da 3çeşit. Yere tuzak olarak okuyup üfleyip yere işliyorsun. Top şeklinde atıyorsun. Yada mana'n bitene kadar sürekli atabildiğin. Üzerine efsun hızını arttıran bir cüppe giyorsun. Başka da bir şey yok.  Level 20 olsan da aynı level 120 olsanda aynı.
Ayrıca başlarda baya zor evet. Ne zırh var ne yüksek hasar. Standart basit büyüler. Ne hasara dayabiliyorsun ne iyi vurabiliyorsun biraz zorluyor haliyle. +Belli bir levele geldiğinde meydan okuyan büyücü çıkıyor karşına. Sen kendine büyücümü diyorsun diyor kavgaya tutuşuyorsunuz. O elamanı, ilkini kesmek ölüm. Senden 3kat güçlü gibi ve adam AI sonuçta oto aim patır patır vuruyor sana Smile) Sende böyle ohaa.. Bu ne layn  huh  diye kalıp.. kaça kaça zar zor kesiyorsun.

Sneak gizli oynamak. Biraz daha zevkli. Tek atmak falan çok keyif veriyor ama sürekli gizli gitmek sıkıyor. Gizlilikte levelini aldığında adamların dibine girip ensesini tokatlıyorsun ruhu duymuyor o durumda bir yerden sonra sıkıcı bir hal alıyor.

Okçuluk. En üst sıranın bir altı. Büyük keyif veriyor. Ok kullanmayan yok zaten neredeyse.

Ve number1: En keyiflisi: Klasik savaşçı. Tek el yada çift el. Kılıç yada balta yada gürz hançer kalkan istediğin fark etmez. İstersen yumrukla saldır. Çeşit çeşit silahlar armorlar giyebilir. Sık sık tarzını değiştirebilirsin. Düşmanla kafa kafaya çarpışır. Üzerine koşarak agresif saldırılar yapabilirsin. Power ataklar, Kelle uçurma, böğrüne saplama hareketleriyle 10numara 5yıldız. Asıl medieval tarzı.
--
Benim liste böyle.

Güzel açıklamışsın fakat zevkler tartışılmaz kimiside savaşçıyı çok sıkıcı bulur büyücüyü beğenir.Ben oyunda yeniyim zaten İlk başta savaşçı bir nord açtım 42 levele geldim (Dlcleri bitirmedim hatta başlamadım daha) sonra büyücü çok ilgimi çekti niyeyse savemi yedekleyip şimdi bir büyücü açtım 15 levelim heralde oynuyorum daha sıkılmadım kendime zırh basıyorum ifrit çağırıyorum ordan uzaktan alev topu atıyorum vs.biraz hareketli geldiği için beni sıkmadı şuana kadar  Cheesy bunun görevleri bitirince tekrar savaşçıma dönücem.Biraz özlemek istiyorum savaşçı oynamayı Smile
Savaşçımda sadece çağrı büyülerini kullanmak istiyodum ama kanlı gülü aldım o yüzden gerek kalmadı her dakka dremora çağırabiliyorsun.
Savaşçıda takıldıgım bir nokta var: Bazen tek el Bazen çiftel kullanmak istiyorum ama bende tek el ve engelleme perkleri vermedim hep çiftel gidiyorum çünkü.Bu tek el ve engelleme perklerini daha ilerdemi vereyim yoksa şimdiden vermemin bir sakıncası olurmu boşa gitmiş olurmu çiftel 100 suanda