Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

büyücülük
#1
3 yıllık skyrim hayatım da sadece 1 kere büyücülük ile uğraştım oda 1-2 hafta oynayıp sıkılıp yeni save e geçtim şimdi bir paladin yapıcam ve heryer de en azından yenilenme kullanmamı söylüyorlar ama ben hiç bilmiyorum şimdi en iyi yada en hızlı can yenileyen büyü ne ?
ve yenilenme büyülerin de nasıl gelişirim kış hisar kolejine gitmem gerekiyormu ? ve yenilenme büyüsü öğreten kişiler nerede ?
ve son olarak başkalaşım büyüsü ne işe yarıyor ondan da pek yani hiç anlamıyorum XD
#2
Kışhisar ya da saraylardan büyü satın alınabilir, başkalaşım kafa bulandırıp birbirlerine girmelerini sağlar ve başlangıç için hızlı iyileşme ve sup oynayacaksan şifalı eller iyi olabilir, iyileşme de fena değildir.
#3
(04.11.2017, Saat: 11:56)Dovahkiin Skywalker Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kışhisar ya da saraylardan büyü satın alınabilir, başkalaşım kafa bulandırıp birbirlerine girmelerini sağlar ve başlangıç için hızlı iyileşme ve sup oynayacaksan şifalı eller iyi olabilir, iyileşme de fena değildir.

peki yenilenme eğitimi veren bir NPC varmı ?
#4
Kışhisar Koleji'nin Yenilenme Hocası var adı Colette gibi bir şeydi onun dışında Bilniyorum Fandom yararlı olabilir.

2920, Rain's Hand, v4
Mystery of Talara, v 2
Racial Phylogeny
The Exodus
Withershins Adlı kitaplar skill basmanı sağlar. Bu arada baya yararlıdır ve hortlak öldürme falan içerir. Eğitmen olarak ;
Dawnguard DLC yoksa Dawnguard kalesi tarafında bir abla varmış, Colette Marence Winterhold'da bulunuyor kolejde.
Kynareth tapınağı görevini (Akçay'da) yaparsan oradaki rahibe var.
Bir de Dawnguard görevlerinden sonra gelen Dawnguard kalesinde bulunan bir abi varmış, en yetkini kolejdeki hoca.
#5
(04.11.2017, Saat: 12:00)Dovahkiin Skywalker Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kışhisar Koleji'nin Yenilenme Hocası var adı Colette gibi bir şeydi onun dışında Bilniyorum Fandom yararlı olabilir.

2920, Rain's Hand, v4
Mystery of Talara, v 2
Racial Phylogeny
The Exodus
Withershins Adlı kitaplar skill basmanı sağlar. Bu arada baya yararlıdır ve hortlak öldürme falan içerir. Eğitmen olarak ;
Dawnguard DLC yoksa Dawnguard kalesi tarafında bir abla varmış, Colette Marence Winterhold'da bulunuyor kolejde.
Kynareth tapınağı görevini (Akçay'da) yaparsan oradaki rahibe var.
Bir de Dawnguard görevlerinden sonra gelen Dawnguard kalesinde bulunan bir abi varmış, en yetkini kolejdeki
tamam başkalaşım a ne gerek var o zaman o da gerekli demişler ama
#6
Valla büyücü olarak oynarken efsane gibiydim. Yani Dragonball izleyenler bilir kame hame'yi aynı onun gibi yıldırım atıyordum. Hem de Alduin'e. Şifa büyülerinden ziyade bol bol iksir yap daha iyi. Ayrıca çok iksir yiyor savaşlar diyorsan, tank bir takipçi al yanına çok işe yarıyor.
#7
Skyrim'de mage karakter açmak meşakkatli iştir, özellikle de düşük levellerde. Karşına biri çıktığı vakit eğer biraz güçlü ise oynadığın zorluğa bağlı olarak dakika(lar) boyu flame kullanırsın ölmez. Magicka biter sonra zıplaya zıplaya kaçarsın varsa pot içer yeniler tekrar saldırırsın. Zaten oyundaki büyülerin çoğu hasar odaklı, yanılsama ve başkalaşım altında adam akıllı spell yok. 
Genel olarak postlarına bakarsak büyük ihtimal yüksek hasar vermek amaçlı mage oynayacaksın. Eğer böyle oynamayı düşünüyorsan üstüne ağır zırh çekeceksin ve destruction büyüleri kullanacaksın. Gerekli perklere vererek ve tılsımlı zırhlar kullanarak yüksek hasarlara çıkabilirsin. Bir de Pure Mage dediğimiz kavram var. Skyrim'in vanilla hali ile pure mage açacaksan hiç tat vermez. Bazı modlar ile daha eğlenceli ve kasmaya değer hale getirebilirsin. Sadece büyü üzerine yoğunlaşıp her büyü dalını belirli bir seviyeye getirdikten sonra modların eklediği büyülerle eğlenceli bir gameplay elde edersin. Bu arada oyunun başlarında bound weapons kitabı bulabilirsen ve magicka yetiyorsa kullan işine yarar.


Buraya bakmanı öneririm bu arada.
#8
Her yere tek dalarım diyorsan hiç büyücü açma. Zaten oyunun başlarında karakterin savaşçı da olsa büyücü de olsa epey hasar alıyor. Bu yüzden tank kullanmak en akıllıca. Büyücünün şöyle bir artısı var. Eğer büyücü kıyafetleri ile takılrım diyorsan bol bol zırh satabilirsin. Mesela ben genelde öyle yapıyordum. Zırh kullanmıyor himaye büyüleri acayip sağlam yapıyordu. Seviye atladıkça zaten güçlü büyüler öğrenip çok daha iyi oluyorsun. Ama en başta dediğim gibi tank takipçin yoksa zorlanıyorsun.
#9
(04.11.2017, Saat: 17:46)darkpheonix Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her yere tek dalarım diyorsan hiç büyücü açma. Zaten oyunun başlarında karakterin savaşçı da olsa büyücü de olsa epey hasar alıyor. Bu yüzden tank kullanmak en akıllıca. Büyücünün şöyle bir artısı var. Eğer büyücü kıyafetleri ile takılrım diyorsan bol bol zırh satabilirsin. Mesela ben genelde öyle yapıyordum. Zırh kullanmıyor himaye büyüleri acayip sağlam yapıyordu. Seviye atladıkça zaten güçlü büyüler öğrenip çok daha iyi oluyorsun. Ama en başta dediğim gibi tank takipçin yoksa zorlanıyorsun.

yeni gördüm siz biraz yanlış anlamışsınız ben büyücü olmicam paladin olucam sadece büyü kullanmamı önerdiler bende yenilenme büyülerini sordum :d olsun güzel şeyler diyen oldu belki bir süre sonra savaş yetenekleri gelişen paladinimi yıkım büyüsüne doğru yükseltirim
#10
O zaman tek-el silah ve diğer elinde yıkım büyüsü kullan ki eş zamanlı olarak gelişsin. Diğer türlü yüksek levelli düşmanlara düşük level yıkım büyüsü ile saldırırsan çok fazla zorlanırsın.
#11
Bence bu konuda pelerin büyüleri epey iyi olur. Evet bir elinde silah bir elinde büyü elbet güzel olur ama hangisini kullanacaksın ??? Yani bir vurup bir büyü bana kalsa çok kafa karıştırır. Cheesy