Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Cyrodiil'in olayı ne ?
#1
Arkadaşlar Elder Scrolls Online'da İmperial City'de Dremora'lar var ve White-Gold Tower'ın tam üstünde şöyle bir :
[Resim: 9N4W89.jpg]
zımbırtı duruyor arada bunlar mapte dolaşırken önüme çıkıyor öncelikle bunlar nedir ?

Diğer sorum ise Oblivion nedir ?

Başka bir sorum ise Elder Scrolls IV Oblivion, Elder Scrolls Online'dan sonraki çağı anlatıyor. IV'de Cyrodiil tamamen sıkıntısız muhteşem bir yer (tam bitirmedim) . Fakat ESO ondan önceki dönemi anlatmasına rağmen ESO'da Cyrodiil (hele hele imperial city) yıkık dökük bir yer . Bu Nasıl bu hale geldi.

Hatalarm olabilir kusura bakmayın çünkü Ne Oblivionu ne de ESO'nun main questlerini bitirdim ikisini de oynamaya çalışıyorum fakat merakıma yenik düştüm lütfen sorularımı cevaplar mısınız? Smile
#2
-ESO'ya ben de çok hâkim değilim ama onların portallar olması lazım, Kâsi Liman'a açılıyorlar.

-Mundus'u (fani düzlem) sarmalayan, Daedraların bulunduğu düzlem/uzay/diyar, ne dersen.

-Cyrodiil'i o zamanlar Daedra'ya tapan Tharnlar yönetiyor diye hatırlıyorum ve savaşın merkezinde orası. Her ittifak orayı istiyor.
#3
Resmini attığın şeyler oyun içinde "Dark Anchor(s)" olarak geçiyor diye biliyorum.

https://en.uesp.net/wiki/Online:Dark_Anchor
#4
Cyrodiil yıkık dökük çünkü Molag Bal'ın saldırısı altında. Ayrıca İmparatorluk tahtı boş kaldığı için de bütün ittifaklar hak talep edebilmek adına oraya saldırıyorlar. Ana görevin sonunda Molag Bal'ı yenip portalları kapatıyoruz. Daha ileriki yıllarda ise tahta Tiber Septim geçecek ve tüm Tamriel'i birleştirecek. Tes: Oblivion'da da Septim hanedanlığının sonunu görüyoruz.

https://elderscrollsturk.com/konu-eso-lo...ayesi.html
[+] Darkdeep isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#5
İki oyun arasında 1000 sene var, bu arada herhalde insanların elleri armut toplamak yerine yıkık yerleri tekrar inşa etmişlerdir.
#6
Öyleymiş ya. Çalışınca oluyor. Tiber baba gelmiş yapmış her yeri ortamı. Bende oynamadım oblivibilion ama forumda takılmaktan duydum az çok arkadaşlardan.
---
Açmış delikleri (portalları) vurmuş zincirleri. Boyna pırt pırt yolluyormuş demek yaratıkları baksana. Sen güzelim şehrin geçmişini görüyormusun ? ;O Dat mimari dat düzen dat civizileşion. Meğer dremerolar volta atıyormuş önceden. O güzelim ortamda.

Tiber baba büyükmüş.
#7
(13.06.2018, Saat: 02:43)Diist Kiin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: -ESO'ya ben de çok hâkim değilim ama onların portallar olması lazım, Kâsi Liman'a açılıyorlar.

-Mundus'u (fani düzlem) sarmalayan, Daedraların bulunduğu düzlem/uzay/diyar, ne dersen.

-Cyrodiil'i o zamanlar Daedra'ya tapan Tharnlar yönetiyor diye hatırlıyorum ve savaşın merkezinde orası. Her ittifak orayı istiyor.

Kâsi liman neresidir ?
Mundus'a Kainat diyebilir miyiz ? 


Hepinize teşekkür ederim Smile
#8
-Molag Bal'ın diyarı. Nirn'ün yıkık dökük hâlidir.

-Hayır, Kainat dediğimiz eşittir Zaman. Zamanın duraksamayan, işleyen kısmına kainat diyebilirsin. Orası da Boşluk (Sithis'in Düzlemi) ve daha iç kesimler oluyor. Mundus en orta halka. Bu arada halka mecazi değil, evren gerçekten halkalar şeklinde iç içe ilerliyor. En içten dışa şöyle: Mundus (Fani Düzlem) - Oblivion (Daedra Düzlemi) - Aetherius (Ölümsüz Düzlem) - Aurbis (Zamanın Merkezi) - Boşluk.
[+] Diist Kiin isimli üyenin iletisini 2 üye beğendi