Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Daggerfall 18 yaşında!
#1
31 ağustos 1996'da çıkan serinin ikinci oyunu dün itibariyle 18 yaşına girerek reşid oldu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=k9SGBrgFDl0[/youtube]
#2
Üç iletide peçete muhabbetine girme yeteneği bir bizim forumda var. Değerli üyelerimizi alkışlıyorum. 
Mesajlarınız silinmiştir. Forumca hoş karşılanmayan bir muhabbet ortamı oluşmak üzere olduğu silinmiştir. Daha da neden diye sormayın, lütfen.
#3
Yaşınızdan büyük bir oyun hakkında böyle konuşmanız beni güldürdü..
Her neyse, Bethesda'nın forumunda daggerfall'un vs ipad olanı yapılamaz mı diye sormuştum. Yapılır gibiymiş. Görelim bakalım belki yapar adamlar.
#4
peki serinin ikinci oyunu hangi konsola çıktı diye sorucam olmicak ateri filan heralde
#5
(01.09.2014, Saat: 21:53)Mafrozen date Adlı Kullanıcıdan Alıntı: peki serinin ikinci oyunu hangi konsola çıktı diye sorucam olmicak ateri filan heralde

MS-DOS için çıktı sadece, konsollara falan çıkmadı. 

(01.09.2014, Saat: 21:51)mertusta link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaşınızdan büyük bir oyun hakkında böyle konuşmanız beni güldürdü.. Her neyse, Bethesda'nın forumunda daggerfall'un vs ipad olanı yapılamaz mı diye sormuştum. Yapılır gibiymiş. Görelim bakalım belki yapar adamlar.

Some good news, finally.. :p
#6
Vay  be.Kendisini hiç oynama fırsatım olmadı.Hoş ya Skyrim'de bile şu ana kadar en fazla Altın Pençe görevine kadar ilerleyebildim.Bir ara şöyle 2-3 ay ayırıp serinin tüm oyunlarını elden geçirmek istiyorum.
#7
(01.09.2014, Saat: 22:38)ColdSpyrt date Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vay  be.Kendisini hiç oynama fırsatım olmadı.Hoş ya Skyrim'de bile şu ana kadar en fazla Altın Pençe görevine kadar ilerleyebildim.Bir ara şöyle 2-3 ay ayırıp serinin tüm oyunlarını elden geçirmek istiyorum.
2-3? Serinin tüm oyunları... 2-3 ayda Skyrim'i zor elden geçirirsin. Cheesy
#8
Elder Scrolls serisinin ikinci oyunu olan Daggerfall bugün 19 yaşında girdi.


Elder Scrolls serilerinin tatlı belası Daggerfall belkide en buglu oyun olarak ve bunun yanında en iyi rol yapma oyunu olarak olarak görülür. Çünkü haritanın büyüklüğü o kadar muazzamdır ki tüm RPG/FRP ve tüm oyunların en büyük haritasına sahiptir, haritanın başında sonuna kadar yürüyerek gerçek sürede tam 2 haftada bitirebiliyorsunuz. Rastgele yapılan dungeonlar yüzünden bir kapının arkasında kalarak bile ölebiliyordunuz.

Ancak bunun yanında gelmiş geçmiş en iyi Rol yapma oyunu olarakta kabul edilen Daggerfall oynarken insana gerçekten o dünyanın içinde yaşıyormuş hissi verebilmeyi başarabilen oyundur. Karlı havalarda resmen üşüdüğümüzü hisseder, geceleri "Vengeance" diye bağırıp duran Kral Lysandus'un hayaletinden irkilirdik.

Illiac Bay bölgesinin büyük şehirleri Daggerfall, Wayrest ve Sentinel resmen gerçek dünyamızdaki şehirler gibi cıvıl cıvıldı. Belkide tüm RPG oyunlarının babası sayılan ve konusuyla, karmaşık hikayesiyle, bizi Elder Scrolls dünyasının içine hapseden Elder Scrolls serilerinin ikinci oyunu olan Daggerfall bugün 19 yaşında!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wHSd6RzJyms[/youtube]
#9
Zamanında oynamak çok isterdim şu oyunu... Maalesef o zamanlar elimde bu oyunu oynayacağım teknoloji bile yoktu. 2000'li yıllarda PC ile tanışmış. 2007 yılında da Crysis ile oyun dünyasına girmiş birisi için yine de gayet iyi toparladığımı düşünüyorum. Cheesy
#10
Çok ilginçtir zamanında yani 2009 sanırım Daggerfall oyununun bir videosu ile karşılaşmıştım biraz izledim falan. Tabi o sıra Elder Scrolls'un E'sinden haberim yok 10-11 yaşındayım. Aynen şöyle düşündüm ''ıyy böyle oyun mu olur bu ne kötü grafikler'' ve sonra Metin 2 ya da Knight Online açmışımdır Sad. İnanın bana şu an o zaman ki halimi görsem ağzımı burnumu kırardım. Ama oynama şerefine nail olamadım.
#11
(31.08.2015, Saat: 06:25)Beyaz link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Zamanında oynamak çok isterdim şu oyunu... Maalesef o zamanlar elimde bu oyunu oynayacağım teknoloji bile yoktu. 2000'li yıllarda PC ile tanışmış. 2007 yılında da Crysis ile oyun dünyasına girmiş birisi için yine de gayet iyi toparladığımı düşünüyorum. Cheesy
Valla bana 2009'da pc almışlardı,hiç unutmam içinde CoD4:MW vardı,Battlefield falan vardı 9-10 yaş civarındaydım işte. Web oyunları,online oyunlar felan derken öyle geçti işte Steam'le tanışınca şuan baya bir oyun var galiba bende iyi toparladım Cheesy
#12
Kutlarım 19. yaşını. Smile
#13
İyi ki doğdun Daggerfall.Bu güb Daggerfall'le yaşıt olduğumu öğrendim Cheesy.