Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Daggerfall Genel Sohbet Konusu
#1
Oyunda hakkında edeceğimiz muhabbetleri konu açacağımıza bu konu altında konuşabiliriz.

Daggerfall, Arena'ya göre daha büyük ve ayrıntılı bir oyun, oyunda gemi bile alabiliyorsunuz siz düşünün artık.
#2
High Rock gününümüz kapitalist dünyası gibi. Bankalardan kredi alıyorsun sonra faiz ile sana biniyor  Smile.
#3
(01.09.2015, Saat: 15:20)Master Aryon link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: High Rock gününümüz kapitalist dünyası gibi. Bankalardan kredi alıyorsun sonra faiz ile sana biniyor  Smile.
Cheesy Krdş Hgh Rck bra ne bkly10 cidden biraz öyle.
#4
Belki... ESO'dan Oblivion ve Morrowind'den sıkılırsam Daggerfall oynayabilirim. (Skyrim'den sıkıldım) DosBox muydu onunla oynamak zorunda değildik değil mi? İstersen hocam mesajı düzenleyip o dosyayı ekleyebilirsin. DosBox dışında oyunu açmayı falan.
#5
Yine DoxBox'tan açıyor ki, birşey farketmiyor o adamın hazırladığı setup sadece direk yükle ve tıklayıp oyna, yine DosBox'tan açılacak yani ama sıkıntısız bir şekilde oynuyorsun. Oyunun bir çok sıkıntısı giderilmiş halde.
#6
Az önce yükledim. Başlayalım bakalım. Smile Arena'dan çok daha zengin gibi. Guild'lere falan katılma varmış.
#7
Ben bi ara kurmuştum biraz oynadım ardından çıkmam gerekti tekrar açtığımda en başta yaptığım o kodlamalara geldi o günden bu yana daggerfalla giremiyorum -_- eğer kurduktan sonra bir daha kodlamadan girerbilme imkanım varsa tekrar oynamak isterim.
#8
Arena

http://wiwiki.wiwiland.net/?title=Arena_:_ArenaSetup_EN

Daggerfall

http://wiwiki.wiwiland.net/index.php/Dag...llSetup_EN
#9
(01.09.2015, Saat: 15:41)CainTheWolf link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben bi ara kurmuştum biraz oynadım ardından çıkmam gerekti tekrar açtığımda en başta yaptığım o kodlamalara geldi o günden bu yana daggerfalla giremiyorum -_- eğer kurduktan sonra bir daha kodlamadan girerbilme imkanım varsa tekrar oynamak isterim.
Aslında hepi topu 5 komut girmek lazım.Benim 20 saniyemi alıyor Undecided
#10
(01.09.2015, Saat: 18:34)ImperialGuard link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında hepi topu 5 komut girmek lazım.Benim 20 saniyemi alıyor Undecided

Malkoçoğlu'nun verdiği setup dosyalarında kurarken bugfixleri falan da dahil etmişler yalnız.
#11
(01.09.2015, Saat: 18:34)ImperialGuard link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında hepi topu 5 komut girmek lazım.Benim 20 saniyemi alıyor Undecided
Herkes senin kadar haşır neşir değil böyle kodlama işlerinde Big Grin.
#12
Beyler yardım edin. Stat dağılım kısmında kaldım. Nereye tıklayacağımı anlamadım. Strenght'in üzerine basıyorum olmuyor.
#13
Daggerfall'un haritası çok büyük, yalnız şöyle bir olay var ki boş. Bir yerleşim yerinden çıkıp herhangi bir yönde saatlerce yürüyün, sürekli aynı coğrafya spawn oluyor. Önceki cümledeki saatlerden kastım oyun içi değil, gerçek saatler. Fantezi olsun diye yarım saattir bir köyden batıya yürüyorum, aynı yani.
#14
(01.09.2015, Saat: 19:56)Master Aryon link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beyler yardım edin. Stat dağılım kısmında kaldım. Nereye tıklayacağımı anlamadım. Strenght'in üzerine basıyorum olmuyor.
Statların üstüne tıklayıp yanında ki aşağı/yukarı oklara tıklayıp oran vereceksin.

Daggerfall'ın haritası herkesin bildiği gibi tüm oyunlardan en büyük haritaya sahip ancak bir numarası yok aynı şeyleri durmadan yeniden spawnlıyor rastgele. Bu yüzden dungeonlarda oynarken çıkışı bulmakta aşırı zorlanıcaksınız. Durmadan kat kat aşağı düşeceksiniz bug yüzünden, tuğla duvarladan ışınlanıyorsunuz ayrıca.
#15
Arenanın dış dünyası bile daha ilgi çekici,npcler yerleşimler yollar spawnlanıp duruyor,Daggerfall'da arada sırada düşman spawnlanıyor anca.Gerçi Arenada da yürüyüp bir yere ulaşamıyorsun.Yani Daggerfall'da kuzeydeki bir köye kuzeye giderek ulaşabilirsin,tabii çok fazla zaman alır,Arena'da random oluşturup duruyor varamıyorsun