Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Daggerfall Oynanmalı mı ?
#1
Son zamanlarda Arena oyunundan aldığım zevk beni diğer oyunlara karşı bir meraka itti. Şimdi de bir Daggerfall'ı deneyim dedim. Ama bildiğime göre oyun dungeonlarda rastgele yerler oluşturuyor. Zaten eski oyunlarda oralardan çıkmak bir çileyken bu da olursa çok zor gelir. Böyle bir şey gerçekten var mı, varsa çok zorlar mı ? Bir de oyunla ilgili DaggerXl diye bir mod duydum. Bu mod hakkında bilgi verebilirmisiniz ? Son olarak oyunun saldırma, büyü vs. kontrolleri Arena'daki gibi mousela mı ?
#2
Ben Arena'yı da Daggerfall'ı da oynadım.Evet bayağı sıkıcı zindan atmosferi,görev olan şeyi aramak ayrı tekrar çıkışı bulmak ayrı dert.Onun için mutlaka teleport öğrenmek lazım,ben ilk başlarda çıkışı da arıyordum  Cry .Kaybedecek bişey yok bence bi çılgınlık yap,dene Tongue
#3
Daggerfall, Arena'dan daha ayrıntılı. Arena oynarsan Daggerfall'da oynarsın aralarında oynanış açısından pek bir fark yok. Bir Dungeon'a girdiğinde çıkışı bulmak zor arkadaşın dediği gibi. DaggerXL oyunun grafik ve mekaniklerini tamamen değiştiriyor, youtube'dan videoları izle. 2009'da yapılan bir mod. Dediğim gibi Arena ve Daggerfall arasında oynanış arasında pek fark yok.
#4
Daggerfall'e başlayabilirsin ama oyunda çok az bug bulunmakta gelme ihtimalide çok düşük bazı Dungeon'lar Rastgele spawn olurken yolları kapanıyor.
#5
(17.08.2015, Saat: 17:22)TrueNordsNever link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daggerfall'e başlayabilirsin ama oyunda çok az bug bulunmakta gelme ihtimalide çok düşük bazı Dungeon'lar Rastgele spawn olurken yolları kapanıyor.
Daggerfall ve bug, karı koca gibi.
#6
Cevaplar için çok teşekkürler.  Arena'da biraz ilerledikten sonra başlamaya karar verdim.
#7
Acaba oynasam Skyrim den soğurmuyum ?
#8
(13.09.2015, Saat: 11:29)MartinSeptim link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Acaba oynasam Skyrim den soğurmuyum ?
Ne kadar alakasız bir bağlantı yaptığını yakın zamanda farkedeceksin.Üstelik bilgisizliğine veriyorum.Daggerfall,keyfi ve zevki grafiklerde bulanlar için değil.Yapım yıllarının arasında ki farkı ayrıca belirtmek lazım.

Edit:Çok soğursan Skyrim'e gir ve Kırık Testi'de bi patates çorbası iç.İçini ısıtır.
#9
Forumda bazı arkadaşlar daggerfall ı oynadıktan sonra Skyrim den soğuduvarını söylüyorlar o yüzden sordum.
#10
(13.09.2015, Saat: 12:27)MartinSeptim link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forumda bazı arkadaşlar daggerfall ı oynadıktan sonra Skyrim den soğuduvarını söylüyorlar o yüzden sordum.
Söylediklerim onlar için de geçerli o zaman.
#11
Zaten Skyrim'den önceki herhangi bir TES oyunu oynarsan Skyrim'den her türlü soğursun. Çünkü çok basit ve kolay gelir. 
#12
Ben sıradan gitmeye karar verdim şimdi Elder Scrolls Adventures Redguard gayet güzel bir oyun bunu'da bitirince sıra Morrowind'de
#13
(13.09.2015, Saat: 11:29)MartinSeptim link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Acaba oynasam Skyrim den soğurmuyum ?

Oblivion ve Morrowind'i bitirdin mi?
#14
Umarım yeni çıkacak TES oyunu bütün kitlelere hitap eder. Nasıl diyeyim mesela quest marker'ı kapatma seçeneği olsun, pusulayı kapatma seçeneği olsun NPC'ler bize yol tarif etsin; bundan hoşlanmayanlar questmarker filan açabilir. Böylece herkese hitap eder.
#15
I i ve III de oynamadım IV ve V i oynadım.