Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Dark Brotherhood - 11 / To Kill An Empire
#1
Ve büyük an, Skyrim'in İmparator'u ölüyor! Çok konuşmayacağım, heyecanınızı bölmeyeyim, direk geçelim anlatıma.

Öncelikle Astrid'e gidin ve görevi alın. Astrid size bir yemeğe konulduğunda ya da yenildiğinde çok ölümcül olan, eğer eğitim almamış ya da bir savaşçı değilseniz sonucu ölümcül olan bir yemek malzemesi verecek: Jarrin Root. Bu eşyanın oyunda bulabileceğiniz tek örneği. O yüzden yemeyin, yerseniz 200 puan canınız gider ve zehirlenirsiniz. Sonra sizi Commander Maro'nun yanına yollayacak, Solitude'e. Bildiğiniz gibi bu adamın oğlunu öldürmüştük. Şimdi başaşçıdan aldığımız davetiyeyi veriyoruz ve İmparator'un kulesine giriyoruz. Sizi burada Solitude'ün normal aşçısı Gianna karşılayacak.

[Resim: 800px-SR-quest-To_Kill_an_Empire.jpg]

Irkınız ne olursa olsun, tabiri ricayet ise size yalakalık yapacak ve "Ah, zaten başaşçının hep bir ... olmasını hayal ederdim" diyecek. Orada şapkalar var, onlardan birini giymelisiniz. Giydikten sonra aranızda yemeğin nasıl yapıldığı ile ilgili bir konuşma geçecek. Yapmanız gereken yemek Le Potate adlı bir şeydi yanlış hatırlamıyorsam. Bunun nasıl yapıldığını söyleyin. Eğer yanlış bir şey söylerseniz dert etmeye gerek yok, başaşçı sizsiniz sonuçta, sesini çıkarmıyor Gianna. Eğlence için saçma seçenekler seçebilirsiniz. (benim gibi Big Grin ) Ardından yemeği İmparator'un odasına götürüyorsunuz, bu biraz zaman alıyor. Gianna çok uyuşuk sağolsun. İmparator'un son sahnesini şöyle vereyim dedim, unutmayalım rahmetlinin şemalini:

[Resim: 800px-SR-quest-To_Kill_an_Empire_02.jpg]

Ve ölüyor hemen ardından. Yanındaki konukları korkuyor, saldırmıyorlar size. Siz de hemen yandaki kapıdan çıkın. Karşınızda Commander Maro var. Öğreniyoruz ki öldürdüğümüz İmparator sahteymiş! Olayın şaşkınlığıyla ilgilenedurun siz, Dark Brotherhood karargahına saldırı var! Çabuk, arkadaşlarımızı kurtarmalıyız, acele edin..
#2
Bu imparator Cyrodill'deki imparator mu oluyor? (sahte olduğunu biliyorum)
#3
Evet bildiğin Tamriel'in en üst düzey adamı. (Öyle bir şey yok aslında Council istemesin hele orada kalsın yiyorsa.)