Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Dark Brotherhood - 13 (Final) / Hail Sithis!
#1
Moraller berbat.. Hem İmparator hala canlı, hem Babette ve Nazir ile iki kişi kaldık, hem de elimizden Amaund Motierre ile konuşmak dışında hiçbir şey gelmiyor. Gidelim bakalım Whiterun'a.

Amaund geldiğimizi görünce şaşırıyor ve "Bunca olaydan sonra... Dark Brotherhood kontrata hala sadık mı?" diyor. Biz de kısa kesmesini söyleyip İmparator'un yerini istiyoruz. İmparator kendi personel gemisindeymiş. Bu arada, Commander Maro da geminin çok yakınlarında bir yerde, limanın orada. Bunu da öğrendikten sonra direk uçuyoruz East Empire Company'e.

Öncelikle Katariah'ı gördüğünüzü umuyorum, çünkü hareket ediyor ve görmemeniz imkansız olsa gerek. Hazır limandayken dibimizdeki Maro'yu öldürüp gemiye girmek için denize atlıyoruz. Suyun altından bakınca belki güzel değil, ancak havadan gayet şık bir gemi.

resim

Girin içeri. Nasıl la, burada kapı yok diye soracak olursanız geminin altında zincir var. Oradan girebilirsiniz. Şimdi geminin içindeyiz. Dışarıda bir sürü adam var, o yüzden çıkmanızı hiç tavsiye etmem. Ancak eğer dışarı çıkarsanız sakın ha geminin ucundaki scimitar tarzı kılıcı almayı unutmayın. Çıkmadıysanız almanıza gerek yok.

Önümüzdekileri temizleyip yukarıya geldiğimizde İmparator'un koruması var. Anahtarını alın ve İmparator'un odasına girin.

resim

Yüce Tamriel'in, yüzyıllardır süre gelmiş İmparatorluk'un lideri Titus Mede II karşınızda. Tamamen gerçek. Ancak kötü bir kötü olmayalım, kötülüğün hakkını verelim diye İmparator ile konuşun.

Konuşunca çok onurlu ve cesur bir adam olduğunu anlayacaksınız. Size Dark Brotherhood'u asla durduramayacaklarını anlattığını söyleyip göğsümüzü kabartacak. Öleceğimi biliyorum, ancak benim de Dark Brotherhood'dan bir suikast talebim var deyince "?" tepkisini verme ihtimaliniz yüksek.

Adam gayet normal bir şekilde onun ölümünü isteyen Amaund'un ölümünü istiyor. Onunla konuşurken onu öldürebilirsiniz isterseniz. Ancak öncelikle İmparatoru öldürün. Ben gayet saygılı bir şekilde önce felç ettim, sonra da en pahalı Dragonbone okuma en kaliteli zehrimi sürerek yaşamına onurlu bir şekilde son verdim. Siz de aynı şeyi yapmalısınız diye düşünüyorum ve Amaund'a gitmeniz gerektiğini hatırlatayım. Gidin ve konuşun (öldürün). Öldürmek tamamen opsiyonel, ancak değerli cevherleri de var adamın.

İşiniz bitince Volunruud'a gidin ve ilk buluştuğunuz yerde bulunan bir urn'den 20.000 gold'u alın. Hangisi olduğunu ok söylüyor. Görev burada bitmiyor elbet, öncelikle yeni Sanctuary'de Nazir'i ziyaret edeceğiz. Cicero'yu öldürmediyseniz o da oradadır. Konuşun ve ne kadar aldığınızı söyleyin. Yalan da söyleyebiliyorsunuz. 20.000 yerine 10.000 derseniz gidip 10.000 daha verip üstünü tamamla diyor, 5.000 derseniz 15.000 gold karınız oluyor.

Tebrikler, Dark Brotherhood hikayesi burada genel olarak bitti. Sonra karargahı yenileme görevleri var ancak onlar hikayenin parçası olmadığı için başka rehberlerde inceleyeceğiz. Bu arada görevlerin arasında o kadar suikast kontratı ifadesini kullandım, o kontratlar bir diğer rehberimizde açıklamalı var. Başka rehberlerde görüşmek üzere.Şimdi Listener'ı olduğunuz Dark Brotherhood gerçekte kimdir, nedir diye okumazsanız ayıp edersiniz. Kendi klavyemle bizzat yazdığım Dark Brotherhood viki makalesine buradan ulaşabilirsiniz.