Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Dawnguard Ana Hikaye - 4 / A New Order (Dawnguard Tarafı)
#1
Serana'yı babası Harkon'a götürüyoruz. Birkaç konuşmadan sonra bize ödül olarak kendi kanını öneriyor. Biz Dawnguard tarafına katılacağımız için bu teklifi reddediyoruz ve bizi kale dışına gönderip buradan kovuyor. Kaleye artık giremeyeceğiz..

Biz de Dawnguard kalesine geri dönüyoruz. Tam hedefe varacakken bir kaç tane vampir saldırıyor ve orada bulunan elemanların sayesinde işlerini bitiriyoruz. Isran ile konuştuğumuzda Serana'yı kalede bıraktığımız için bizi biraz fırçalıyor. Biz de çok güçlü olduklarını söyleyerek bahanemizi uyduruyoruz. Ama Isran bununla yetinecek gibi değil. Daha güçlü olmaları gerektiği kanısına varıyor ve iki yeni eleman almak üzere bizi görevlendiriyor. Gunmar ve Sorine adlı bu iki şahsiyete doğru yola koyuluyoruz.

Yolu uzatıp ilk olarak Sorine'e gittim ben. Kendisi çantasını arar vaziyette. Bize olay ne diye sorduğunda vampirlerin Skyrim'i bastığını ve Elder Scroll'a sahip olduğunu söyleyerek şoklama yöntemiyle bize katılmasını sağlıyoruz. Ama kendisi önce çantasını bulması gerektiğini söylediğinde ise Persuade seçeneğinden çanta avı işinden sıyrılıyoruz.
Sıradaki adamımız Gunmar ise ayı avlıyor. Aynı sözleri ona da tekrarlıyoruz. Fakat bu sefer görevden kaçamıyoruz ve mağaradaki ayıları avlamamızı istiyor. Ayılarla işimiz bitince Fort Dawnguard'a geri dönün.

Kaleye girince kapılar kilitlenecek ve etraftan altın sarısı renginde dumanlar yükselecek. Isran bizim vampir olup olmadığımızı kontrol ediyormuş. Testi geçince görev sona eriyor...
Eğer vampir halde oraya girerseniz Rising at Dawn görevi başlayacak. Bu görevde Morthal'da bulunan Falion yardımıyla vampirlikten kurtulacaksınız. Vampirlikten çıkmadan Dawnguard'ın sıradaki görevine geçemezsiniz.

1000px-Neworderend_03.png