Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Dawnguard Ana Hikaye - 6 / Chasing Echoes
#1
Bir diğer Elder Scrolls avladığımız göreve hoşgeldiniz. İki tane daha Elder Scroll'a ihtiyacımız vardı. Bir tanesini Urag gro-Shub'dan satın almıştık. İkinci parşömeni ise biraz fantastik bir yerden alacağız. Bu parşömenimiz Serana'nın annesinde. Fakat annesi aileyi terketmiş. Kızımız da parşömenin annesinde olabileceğinden şüpheleniyor. Öyleyse gidip alalım diyoruz ama annenin yerini bilen yok. Yine Serana'nın zekası sayesinde annesinin kalenin içinde bir yerlerde saklandığını öğreniyoruz. Görevin sonunda ise yine çok önemli bir karar vermemiz gerekecek.
Serana ile konuştuktan sonra kalede ufak bir araştırma yapacağız. Bunun için kalenin üzerinde bulunduğu adanın arka taraflarına doğru yol alıyoruz. Burada bizi bir kaç tane iskelet karşılayacak.

Kalenin arka kısımlarında ilerledikten sonra yukarı tarafa çıkın ve kolu çekerek köprünün inmesini sağlayın.

İndirdiğiniz köprüden geçerek karşınıza çıkan tazı ve iskeletleri öldürün. Ardından ince köprünün sol tarafına giderek üst kata çıkın. Örümcek ağlarıyla kaplanan bu kapıyı büyüyle, kılıçla, bir şekilde ağları yok edin. İçerideki dev örümceği öldürüp kolu çekelim.

resim

Geldiğiniz yoldan geri gidin ve iki yöne giden ince köprüye yol alın. Kol ile indirdiğimiz tahta köprüden devam edin. Kalenin avlusuna ulaştınız...

Şimdi burada Serana'nın anıları canlanacak. Küçüklük anılarını anlattıktan sonra avlunun ortasında bulunan ay takvimine gelecek. Ve görevimiz burada başlıyor. Kayıp ay işaretlerini bulmak. Nerelerde oldukları tek tek aşağıda yazılı.

resim

Kayıp ay sembollerinden biri avludaki ufak gölette.

Diğeri balkonda duruyor.


Sonuncusu ise ufak bahçede.

Hepsini tek tek yerleştirin. Eksik olan bölgelere gidip tıkladığınızda doğru olan parça kendiliğinden yerleşiyor. Ardından ibre yeni aylara denk gelecek ve gizli bir geçit açılacak.

Buradan devam ediyoruz. İçeri girip kapıyı açtığımızda 5-6 tane iskelet bizi karşılayacak. Yanınızda Dawnbreaker kılıcı varsa onu kullanın. İskeletleri öldürdükten sonra yaptığı patlama etkisiyle diğerlerine ekstradan zarar veriyor. Buradaki iskeletleri hallettikten sonra sağ taraftan yolumuza devam ediyoruz. Karşımıza bir gargoyle çıkacak, dikkat edelim. Yolun sonuna geldiğimizde yine gargoylelar ile dolu bir salondayız. Anlaşılan çıkmaz yola geldik. Burada sağ tarafta kitaplıkların olduğu yerde Vampire Royal Armor'umuzu almadan geçmeyelim.

Serana gizli bir geçitten söz edecek. Bahsettiği geçit şöminenin solundaki mum. Mumu aktif edin ve şömineden geçen gizli geçit açılsın.

Aşağıdaki resimde göreceğiniz gibi ilginç bir yere geleceğiz. Fakat burada ne yapacağız, bir bilgimiz yok. Bunun için Serana'nın annesi Valerica'nın günlüğünü arayıp bulacağız.

resim

Serana günlüğü bulmamızı söyleyip duruyor. Biz de bu sırada etrafı biraz yağmalıyoruz. Ne de olsa envai çeşit simya malzemesi var. Günlük ise zemin katta resimde görebilirsiniz. Troll kafataslarının olduğu yerin sağında. Ortanca kitaplıkta.

Kız günlüğü okuduğunda gerçeği anlıyor. Annesi iyi bir necromancer olduğu için Soul Cairn'e gitmeyi denemiş. Burası Oblivion'da bir yer. Soul Trap ile ruhunu hapsettiğimiz canlıların ruhları buraya gidiyor. Bir bakıma ruh hapishanesi. Holün ortasındaki halkalar da Soul Cairn'e gitmemizi sağlayan bir portal. Ve kız bizden bir kaç tane malzeme bulmamızı istiyor. Bunlar: Finely Ground Bone Meal, Soul Gem Shards, Purified Void Salts.
İlk malzememiz Finely Ground Bone Meal, troll kafataslarının olduğu masada. Alın ve yukarı çıkıp sunağa boşaltın.

Purified Void Salts ise aşağıda. Soul Gem Shards ise Simya masasına giderken soul gemlerin bulunduğu dolabın üzerindeki gümüş kasenin içinde.

Malzemeleri gidip sunağa boşalttıktan sonra kızla konuşuyorsunuz. Serana da kanından bir miktar sunağa boşaltıyor ve portal açılıyor.

Portaldan giriyoruz ve görev bitiyor. Manzara etkileyici. Sıradaki görevimiz Beyond Death'te görüşmek üzere...

resim