Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Devam Ettiğiniz/Okuyacağınız Kitaplar
Halikarnas Balıkçısı'na başladım.
[+] ugurcanlsm isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
Abim Deniz.
Kurt Vonnegut - Mavi Sakal

Tamamen gerçek yazarın bizzat yaşattığı ve kurguladığı roman türüdür. Her ne kadar yazar bunları ön sözünde sadece kurgudan ibarettir diye yazsada öyle değil yazar bizzat yaşattırmıştır ispatlanmış dediklerine göre. Okumanızı tavsiye ederim.
[+] sofix3131 isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
Marc Levy - Keşke Gerçek Olsa

İşten eve yorgun döndüğünüz bir gün , banyo dolabınızın içinde bir kadın bulsanız ne yapardınız? Hele bu kadını sizden başka kimse görüp duyamıyorsa? Genç ve güzel bir doktor olan Lauren, bir trafik kazası sonucu bitkisel yaşama girer ve çalıştığı hastaneye getirilir. Lauren'in bedeni hastanenin yoğun bakım odasında yatarken ruhu özgürce dolaşmaya başlar.

Smile
[+] Brond isimli üyenin iletisini 2 üye beğendi
Nutuk - 402 

Muhtemelen 1 hafta daha okurum.
[+] muhamet4434 isimli üyenin iletisini 2 üye beğendi
Marc Levy'nin Keşke gerçek olsa kitabını okuyordum, dün gece itibariyle bitirdim. Çok beğendiğimi belirtmek istedim.

Hayata dair güzel mesajları olan, okurken size bir çok yerin altını çizdirebilecek bir kitap. Akıcı konusu ve sade anlatımı ile güzel fantastik bir roman, yazarın deyimiyle modern bir peri masalı Smile Okuma fırsatınız olursa kaçırmayın diyorum.
[+] Brond isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
(12.04.2017, Saat: 16:42)Brond Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Marc Levy'nin Keşke gerçek olsa kitabını okuyordum, dün gece itibariyle bitirdim. Çok beğendiğimi belirtmek istedim.

Hayata dair güzel mesajları olan, okurken size bir çok yerin altını çizdirebilecek bir kitap. Akıcı konusu ve sade anlatımı ile güzel fantastik bir roman, yazarın deyimiyle modern bir peri masalı Smile Okuma fırsatınız olursa kaçırmayın diyorum.

Benim de son derece severek okuduğum bir kitaptı. İnsan cidden de okurken ''Keşke gerçek olsa...'' diyor. Smile
[+] PhantomDancer isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
Dune serisine başladım apayrı bi evren ve farklı ırklar var. Alternetif lotr yada tes gibi düşünülebilir Cheesy
Jean-Paul Sartre ''Diyalektik Aklın Eleştirisi'', bitti bitiyor. Sonrası Friedrich Wilhelm Nietzsche ''Ecco Homo''.
[+] Mira isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
Ejderha mızrağı serisi... Herkese tavsiyemdir forumdaki vatandaşlar da elder scrolls falan seviyorudur herhalde, tam bizim gibilere hitap ediyor. Ayrıca "çalıkuşu"nu da okuyun çok hoş bir kitap, bir sürü kitap daha yazardım da boş verelim Undecided
Hiçten Az Hegel ve Diyalektik Materyalizmin Gölgesi -Zizek
[fon‌t=sans-serif]1984, George Orwell.[/font]

[fon‌t=sans-serif]Bu yapıtın distopik dünyasında genel olarak totaliter bir merkezli tek partinin yönetimi altında korku, propaganda ve beyin yıkama faaliyetleri ile halkın sürekli yönlendirilmesi ve baskı altında tutulması anlatıyor.[/font]

[fon‌t=sans-serif]Bu yapıt aynı zamanda komünizm ve faşizm gibi totaliter rejimlerin sağlam bir eleştirisidir. Sadece distopya roman türünün en başarılı örneklerinden biri değil, genel anlamda en başarılı romanlardan birisidir.[/font]
Beyaz Zambaklar Ülkesinde - Grigory Petrov.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün okuyup askeri okul müfredatlarına ekletilmesini emrettiği kitap. Uzun versiyonunda yazarın hayatını anlattığı için sıkıcı gelebiliyor. Ancak oldukça etkili bir kitap.

Sonrasında Stephen Hawking'in Büyük Tasarım kitabını okuyacağım.
J.R.R Tolkien - Silmarillion ve Bitmemiş Öyküler
Emrah Serbes (Sonunda t yok Smile ) - Müptezeller kitabına başladım..Biraz ara verdim Finaller geldi malum  rulet