Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Dragonborn Ana Hikaye - 4 / The Path of Knowledge
#1
Görevimiz Neloth adındaki usta büyücüyü bulmak. Tel Mithryn adında bir yerde bulunuyor. Burası gerçekten çok fantastik bir yer. Neloth’u bulun ve konuşun. Black Book’lar hakkında sohbet ediyoruz. Bu kitaplarda eşsiz bilgiler yer alıyor. Kainatta kimsenin duymadığı, bilmediği ve en önemlisi gizemli bilgiler. Yasaklanmış bilgilerin ve ilmin Daedrası olan Hermaeus Mora ile Miraak işbirliği içinde ve bizde diğer Black Book’ları aramaya koyulacağız. Neloth’un anlattığına göre bu kitaplardan biri kendisinde. Ama işe yaramaz bir halde olduğundan Tel Mithryn’in yakınındaki Dwemer yerleşim yerine gideceğiz. Dwemer’ler bildiğiniz üzere bilgiye aç bir ırk ve bu yüzden yeryüzünden yok oldukları söyleniyor. Bilgiye delicesine aşık olan bir ırkın Black Book gibi eşsiz bir bilgi kaynağını göz ardı edeceklerini düşünemeyiz. Hedefimiz Nchardak!

İçeri girdik. Platformun hemen altında kitap duruyor. Ama bir sisteme bağlı olduğundan açamıyoruz. Buhar odasına girip bir kaç ayar yapacağız Neloth ile. Kilitli kapıları kendisi açıyor bu arada meraklanmanıza gerek yok.

resim

İlk büyük alanda Neloth konuşacak ve etrafı inceleyecek. Burada küp bize geçiyor. Kilitli kapıları bununla açacağız ve 4 tane daha küpe ihtiyacımız var. Sütunlara iki küpü koyun. Alttaki su çekilecek ve yol açılacak. Üçüncü küp artık çok yakın.
Çıkan yaratıkları öldürdükten sonra taktığınız küplerden birini alın ve aşağıda tek haldeki sütuna takın. Merdivenler oluşacak. Küpü almayın sakın!

Bütün küpleri koyduk. Merdiven çıktı. Bu merdivenden ilerleyin. Sola dönün ve küpü alın. Sırasıyla merdivenleri oluşturan küpü ardından  iki sütunun bulunduğu yerde kalan tek küpü alıyoruz. Yüzüp dalabildiğimiz için şanslıyız ki işimiz kolaylaşıyor. Şimdi açılıp kapanan merdivenlerin karşı tarafında bulunan kapıdan ilerleyeceğiz.

Geldiğimiz yere geri geldik. İki küpü koyun yerine sular çekilsin. Sonra kapıya ilerleyin. Küpü koyun ve kapı açılsın. Yola devam. Neloth ile ilerlerken ufak bir bulmaca daha var. Köprüleri indirmeliyiz ama nasıl? Şöyle ki resimde görüldüğü üzere kontrol noktasına çıkıyoruz. Üç tane sütundan sırayla en sağdaki ve ortadakini aktifleştirin. Köprüler inecek ve bizde yolumuza devam edeceğiz.

Köprüleri indirdik karşımıza çıkanları kestik biçtik. Neloth’un canı sıkılıyor… Bir bulmaca daha ama bu seferki çok basit. Üste çıkıp küpü koyuyoruz. Kolonlar devriliyor ve su çekiliyor. Açılan yoldan ilerleyeceğiz.

Yolun sonunda küp duruyor. Alıyoruz ve geri dönüyoruz. Neloth yukarıdaki küpü alıyor. Sular yükselirken biz hemen kapıdan geçiyoruz. Tekrardan geldiğimiz yere geri döndük. Platforma çıkın. Neloth ile konuşun küpü alacaksınız böylelikle. Takılı olan iki küpten birini alıyoruz ve geri kalan dördünü aşağıya takmaya gidiyoruz. Karşımıza Dwemer Centurion çıkacak. Fişini çektikten sonra Reading Room’a geri dönün. Düğmeye basıyoruz ve kitap çıkıyor görevde burada son buluyor. Bakalım kitapta ne yazıyormuş? Sonraki görevde görüşürüz!

resim