Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Dragonborn Ana Hikaye - 6 / At the Summit of Apocrypha
#1
Bu görevde şimdilik anlatabileceğim çok bir şey yok. Apocrypha’te ilerleyin. Önünüze çıkanları kesin.
Şimdi son bölümde kitapları dizmemiz lazım belli bir sıraya göre. Sıralama şöyle
  • Diş olana Gnashing Blades
  • Kıskaç olana Delving Pincers
  • Dokungaç olana Boneless Limbs
  • Göz olana Prying Orbs isimli kitapları yerleştirmeniz lazım. Bu sıralamayı nereden anladık? Kitapları okursanız ve İngilizceniz iyiyse çok basit bir bulmaca olduğunu göreceksiniz.

resim

İki tane Seeker var önümüzde. Okçulukta iyiyseniz hiç farkedilmeden indirin bunları. Sonra shoutu öğrenin. Ejderhamız gelecek. Saldırmayın o bizim dostumuz. En azından şimdi öyle olacak. Bend Will shoutunu açın ve ejderhaya yapın bunu. Evcil hayvan gibi önümüzde eğilecek bizde üstüne bineceğiz.

Ejderhamızla kısa bir geziden sonra ve ufak bir tutorial’ı geçince Miraak karşımıza geliyor. Büyük kapışma başlayacak. Bu herifi toplamda 3 kez öldüreceğiz denebilir. İlk seferinde kendi canı azalacak ve diğer ejderin ruhunu alacak. Gücünü topladıktan sonra biz bir kez daha tokadı vuracağız. Namussuz bu sefer diğer ejderhanın ruhunu alacak.

resim

Son kez canını bitirdiğimizde yerde bulunan havuzumsu yere gidecek ve güm! Miraak yok ortada… Biz o kadar çabaladık ettik, Hermaeus Mora Miraak’ı yakalayacak ve “sen kim oluyorsun da bir Daedra ile boy ölçüşüyorsun” diyerek Miraak’ı öldürecek. Biz Hermaeus’un Şampiyonu oluyoruz.

resim

Ortadaki yerde kitap gelecek ve etrafımızda skillerimiz yer alıyor. İsterseniz yeteneğinize vermiş olduğunuz perk leri sıfırlayıp tekrar dağıtabilirsiniz burada. Görev sona erdi. Miraak tehlikesi geçti. Yaşasın Dovahkiin!!

resim
#2
Kardeş bana kitapların kodlarını gönderir misin lütfen kayıp etim hepsini.
#3
Elinize sağlık. Merak ettiğim, daha doğrusu hâlâ anlam veremediğim bir konu var bu görev sonunda. Neden o son kitabın getirisi skill perk'lerini sıfırlamak yahu? Oyuna baştan başlamama sebep olmuştu bu durum ki hatta bu sıfırlanmayı bir bug sanarak hevesimi yitirmiş ve yeni baştan başlamıştım oyuna. Bunca zahmetin karşılığı neden perk sıfırlamak olur, hâlâ anlamış değilim.