Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Dünyada En Uzun Oynanış Süresi Olan RPG Oyunu
#1
Başlık baya uzun  oldu evet arkadaşlar sizce en uzun oynanış süresine sahip RPG  oyun hangisidir 
#2
Daggerfall
#3
Oynanış süresi diye birşeyin olduğuna inanmıyorum. Herkesin oynama tarzı farklıdır, kimisi fast travel yapar kimisi yapmaz. Quest ve içerik zenginliği açısından bakacak olursak ortalama her rpg oyunu uzundur, zaten rpg oyunlarının amacı uzun olmasıdır.
Elder Scrolls, Fallout, Gothic, Baldur's Gate, DA Origins, belki de mass effect...
Her rpg oyunu güzeldir.
#4
(16.08.2015, Saat: 23:08)mertusta link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oynanış süresi diye birşeyin olduğuna inanmıyorum. Herkesin oynama tarzı farklıdır, kimisi fast travel yapar kimisi yapmaz. Quest ve içerik zenginliği açısından bakacak olursak ortalama her rpg oyunu uzundur, zaten rpg oyunlarının amacı uzun olmasıdır.
Elder Scrolls, Fallout, Gothic, Baldur's Gate, DA Origins, belki de mass effect...
Her rpg oyunu güzeldir.

Dragon age origins maksimum 25-30 saat  mass effect 2 ve 3 30 saat falan  sürmüştü
#5
(16.08.2015, Saat: 23:23)DRAGGUR22 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dragon age origins maksimum 25-30 saat  mass effect 2 ve 3 30 saat falan  sürmüştü

Tabi açık evren, çevre etkileşimi oyun süresini etkiliyo
#6
(16.08.2015, Saat: 23:36)alpito link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tabi açık evren, çevre etkileşimi oyun süresini etkiliyo

Dragon age origins açık dünya sayılmaz aslında küçük küçük alanlardan oluşan bir haritası var mass effect zaten haritası yok diyebilirim gemi ve citadel denen şehirden başka gezecek yer yoktu 3. oyunda 30 saat sürmesi bile şans.
#7
onu diyorum ben de, o iki seri de açık dünya değil
#8
Benim mass effect 2 yi bitirmem 100 saati geçmişti. Siz düz quest alıp bitiriyorsunuz sanırım, tüm gezegenlere sonar atıp tüm diyalogları okuyunca oldukça uzun sürüyor oyun. Benim ciddi anlamda oynadığım rpg lerin çoğu 100 saati geçiyor. Tüm questi anlamak, önemli karar verilmesi gereken questlerde oturup dakikalarca düşünmek, crafting için bir parçayı saatlerce aramak vs.
#9
(17.08.2015, Saat: 00:47)mertusta link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim mass effect 2 yi bitirmem 100 saati geçmişti. Siz düz quest alıp bitiriyorsunuz sanırım, tüm gezegenlere sonar atıp tüm diyalogları okuyunca oldukça uzun sürüyor oyun. Benim ciddi anlamda oynadığım rpg lerin çoğu 100 saati geçiyor. Tüm questi anlamak, önemli karar verilmesi gereken questlerde oturup dakikalarca düşünmek, crafting için bir parçayı saatlerce aramak vs.

Abi imkansız 100 saat sürmesi Smile 40 saat olsun en fazla  oyun açık dünya değil  3-4 tane gezegen var ayak basılan onlardada toplasan 5 tane görev yoktur bir noktadan sonra ana görevlere odaklanmak zorundasın yapacak birşey yok mass effecteki yaptığımız bütün şeyler hikayenin sonuna yaklaştırıyor  skyrim gibi ana hikayenin dışında bir tane görev yok 2. oyunda toplayıcılar 3. oyunda reaparlar gezegenleri sonarla taramakta sadece malzeme kazanıyorsun yan görevler ve ana hikaye 30 saat sürüyor maksimum sen zorlamışsın origins durum dahada beter çünkü yan görev yok Cheesy.
#10
Ben çok oyun oynayan biri değilim. Yani son 5 yılda 4 oyun oynamışımdır belki. O yüzden hoşafını çıkarana kadar oynuyorum genelde. Hatta ME 2 de herşeyi ince ince planlayıp son görevde adam kaybetmemeye çalışmıştım ama becerememiştim. Acısı hala yüreğimdedir.