Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Ejder Taşını Farengar'a Ulaştır Görevinde Sorun
#1
Arkadaşlar ben skyrimi oyunçevirinin türkçe yamasıyla oynuyorum. Şuan ejder taşını farengar'a ulaştır görevindeyim. Görevi bitirdim ejder taşını ve altın pençeyi ele geçirdim fakat Akçay yakınındaki Ejderkonak'a ışınlandığımda direk olarak muhafızlar beni tutukluyor savaşmayı veya hapishaneye gitmeyi seçiyorum. Halbuki kral beni tanıyor ve onun için çalıştığımı da biliyor. Muhafızların beni tutuklaması sonucu ya ölüyorum yada hapishaneye gidiyorum. Hapishaneye gidince görevi tamamlayabiliyorum fakat tüm eşyalarım kaybolmuş oluyor çünkü hapishanede eşyalarımı benden alıyorlar. Nezaman akçay sınırında bir yere gitsem muhafızlar peşime düşüyor. Rica etsem yardımcı olabilir misiniz
#2
Rüşvet veremiyormusun? en iyisi cezaya bak cezan kaç ise yazarsan yardımcı olabilirim.Ayrıca seni tanımaları önemli değil kural gereği kurtulamassın cezadan.

Edit:Cezan yüksekse, şehre varmadan dışarda çiftlikler var.O çiftliklerin birinde varillerin içine eşyalarını koy çırılçıplak kal ve teslim ol.Çıkınca eşyalarını ordan alırsın zaten taş hep sende kalacak.
#3
cezaya nerden bakıcam yeniyimde
#4
Tab tuşuna bastığında yukarıda üç tane seçenek var. Türkçe olarak nasıl çevirdiklerini bilmiyorum ama İstatistikler olabilir. Orada Suç gibi bir şey olacak. Orada ceza miktarın yazar. Eğer çok büyükse askerler sana sürekli saldırır. Hapse girip yatağında uyumayı seç böylece cezanı çekeceksin. Sonucunda cezanın bitmesi lazım. Kralın seni tanıması birşeyi değiştirmiyor, adalet işliyor Skyrimde, baban kral olsa dahi affetmezler.  Big Grin

esc olacakmış pardon
#5
(23.01.2014, Saat: 15:25)slkdmr link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:cezaya nerden bakıcam yeniyimde

Oyun sırasında esc'ye bas, yukardan genel istatistik yazana tıkla aşağıda suç yazan yere tıkla.En üstte cezan yazar.
#6
(23.01.2014, Saat: 16:29)SoNHaKaN link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Sorunun şurada olduğunu düşünüyorum. Sen ilk şehire geldiğinde seni durdurduklarında. Haber vermeye geldim seçeneği yerine onlara para veya kavga mı teklif ettin ?

Sanırsam rüşvet perkini açmış değil.Rüşvet veremediğine göre ya birini kesmiş yada senin dediğin olay olmuş.
#7
Hocam bi' yere koy eşyalarını, sonra teslim ol. Hiç kasma yani, demek ki bir şey olmuş ki tutukluyorlar.
#8
Riwerwoodda tavuk mu kestin?
#9
Hapishaneye gir ve orada uyu ? Shocked
#10
Hapisane gir ve uyu. Cezan bittikten sonra seni salacaklar ve bütün eşyalarını geri verecekler.
Eğer eşyalarının arasında çalıntı mallar var ise, o çalıntı malları geri vermezler. Eğer çalıntı mal varsa büyük ihtimalle tutuklanma sebebin de hırsızlıktır.
#11
Arkadaş benim ilk başladığım gibi ne gördüyse almış.  Big Grin Riverwood'a bana herşey beyazdı al alabildiğin kadar.Whiterun'a varınca orası gibim zannettim herşeyi toplamaya başladım kırmızıya dikkat etmeden.Gardiyanlar önümü kesti haydi hapse bir baktım birşeyim kalmamış.Demek çalıntıları vermiyorlar şimdi anladım.