Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Elder Scrolls Evreninde Irk ve Ebevynler
#1
Skyrim'de yaşadığınız oyun deneyimlerinde mutlaka şahit olmuşsunuzdur.Genelde çocuk olarak tasarlanan karakterlerin mensup olduğu ırk, kadın tarafından gelmekte.Bana kalırsa, Elder Scrolls evreninde ırkın erkek tarafına şekillenmesi gerekirdi.Çünkü günümüz dünyasında ki toplumlar ve halkların çoğu Ataerkil bir kültüre sahip ve bu özellik oyuncu kitlesinede yansımış vaziyette.Sizce, Bethesda feminizme dikkat çekmeye mi çalışıyor? Cheesy
#2
(09.07.2017, Saat: 22:21)muhamet4434 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Skyrim'de yaşadığınız oyun deneyimlerinde mutlaka şahit olmuşsunuzdur.Genelde çocuk olarak tasarlanan karakterlerin mensup olduğu ırk, kadın tarafından gelmekte.Bana kalırsa, Elder Scrolls evreninde ırkın erkek tarafına şekillenmesi gerekirdi.Çünkü günümüz dünyasında ki toplumlar ve halkların çoğu Ataerkil bir kültüre sahip ve bu özellik oyuncu kitlesinede yansımış vaziyette.Sizce, Bethesda feminizme dikkat çekmeye mi çalışıyor?

Bence feminizmle alakası yok. Sadece öyle denk gelmiştir.
#3
Dünya üzerinde yüzyıllardır devam eden bir kültürün, oyunda biyolojik olarak da değiştirilmesi oyuncular tarafından garipsenebilir bir durum.Buna Steam çevremden ve kendimden örnek verebilirim.
#4
(09.07.2017, Saat: 22:21)muhamet4434 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Skyrim'de yaşadığınız oyun deneyimlerinde mutlaka şahit olmuşsunuzdur.Genelde çocuk olarak tasarlanan karakterlerin mensup olduğu ırk, kadın tarafından gelmekte.Bana kalırsa, Elder Scrolls evreninde ırkın erkek tarafına şekillenmesi gerekirdi.Çünkü günümüz dünyasında ki toplumlar ve halkların çoğu Ataerkil bir kültüre sahip ve bu özellik oyuncu kitlesinede yansımış vaziyette.Sizce, Bethesda feminizme dikkat çekmeye mi çalışıyor? Cheesy

Saçma. Çok defa gördüm çocuğun annesinden farklı bir ırktan olduğunu.

Ki öyle bile olsaydı kime ne?
[+] Earendill isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#5
Dış görünüş anneden geçiyor olabilir ama TES evreni pekde anaerkil bir yapıda sayılmaz yine soy sahibi erkek taraf sonuçta. Bunun dışında oyunlarına feminist tipler yerleştiriyorlar zaten, Morrowindde erkek düşmanı Dratha ablamız var mesela  Cheesy kendisi Telvanni konsey liderlerinden ve yönettiği şehirde hiçbir erkek yaşamıyor(sadece bir tane muhafız erkekti galiba).
[+] LorkhaN isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#6
(09.07.2017, Saat: 22:31)Earendill Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Saçma. Çok defa gördüm çocuğun annesinden farklı bir ırktan olduğunu.

Ki öyle bile olsaydı kime ne?

Saçma olan bir şey yok.Lore'da ırk ve dış görünüşün anneden alındığı yazar, sen ebeveynleri falan karıştırmışsın :d
#7
Böyle şeyler olabiliyor. Mesela Oblivion yükleme penceresinde Uriel, Tiber'ın direkt akrabası demişler. Böyle bir şey olamaz. Kültüre aykırı bir kere. TES evreninin de bu akımlara kapılıp gitmesi üzücü. Popüler olan her şey, bir yerlere yerleştirilmeye çalışılıyor. 6. Oyunda, For Honor'daki gibi savaş kötüdür, barış iyidir mesajları verirlerse şaşmamak gerek.
[+] Diist Kiin isimli üyenin iletisini 2 üye beğendi
#8
Irkı kadının belirlemesinde bir sakınca yok, hatta bu Yahudilerin bir özelliğidir aynı zamanda.

Ayrıca fantezi evreni bu, salla salla geç. Hatta bunu destekleyen başka bir hede, Breton atalarının en uzun halklar olmalarına rağmen kendilerinin tiny mini olmaları.ğ
#9
Dış dünyadan bağımsız ve kurgu bir evren olduğu için pek de şaşmamak veya garipsememek gerekiyor. Mantığa tamamen aykırı olmadığı sürece bir sorun yok. Soyun kadınlardan devam etmesi de mantığa aykırı değil.
#10
Eh dış dünyada soy erkekten geçmiyor aslında Smile
#11
Aslında demek istediğim, günümüz dünya toplumları kültürleri gereğince ataerkil sistem üzerinden yaşamlarını sürdürdükleri için oyun da neden bunu değiştirme gereksinimleri duysunlar ki ? İlla ırkın birisinden geçmesi gerekseydi, erkek tarafından geçmesi kanımca daha uygun olurdu.
#12
(16.08.2017, Saat: 22:01)muhamet4434 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında demek istediğim, günümüz dünya toplumları kültürleri gereğince ataerkil sistem üzerinden yaşamlarını sürdürdükleri için oyun da neden bunu değiştirme gereksinimleri duysunlar ki ? İlla ırkın birisinden geçmesi gerekseydi, erkek tarafından geçmesi kanımca daha uygun olurdu.

Anla işte bethesda feminist bir kuruluş... Cool yeah Harikasın bethesda

Buyur bir de bu npc'ye bak! http://en.uesp.net/wiki/Morrowind:Dratha HahahaCheesy