Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Elder Scrolls Online BETA İnceleme
#1
Evren Koptur'un kaleminden Elder Scrolls Online BETA'sına bir İnceleme yazısı...


#2
(11.10.2013, Saat: 10:46)SoNHaKaN link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İşte böyle olacağını bildiğim için ben bu oyuna aylık ücret ödemeyeceğimi söyledim, oyunu yere göğe sığdıramayan arkadaşlar : 150 tl + 12 X 35 tl : 500 tl bu oyuna ilk yıl, sonra dlc satarsalar eğer hemen hemen 500 tl her yıl bu oyuna para vermesin o zaman bak neler diyeceğim o zaman o gün bana tezat üretmeye çalışıp sonra oyunu bahane üretip ben oynamıyorum diyen arkadaşlara Tongue İncelemeden de anladığımız üzere bu oyun 1 kez satın alıp keyifle oynayabileceğin bir oyun. 1 yıla kalmaz 3 pakete bölerler, free üyelik şunlar kısıtlı bunlar kısıtlı, vip üyelik falan.

SoNHaKaN, ben hiçbir zaman oyunu alıcam demedim, önceki mesajlarımda hep bu sistemin mantıksız olmadığını savundum, ki değil. Aç o muhabbeti bir daha oku. Aylık ücret olursa vip falan filan olmayacak, herkes eşit olacak diyorum, boşuna mı dedim ben bütün bunları daha önce. Yabancı kaynakları ve Zenimax'ın açıklamalarını takip ediyor musun? Oyunda parasını veren herkes eşit olacak, açıklama yaptı adamlar. Free üyelik zaten oyunun denenmesi için, bunun eşitlikle falan hiçbir alakası yok, WoW'da da mesela denemek için özelliklerin kısıtlı olduğu free bir olay var ki, zaten ciddi ciddi oynıcak olan satın alıyor, free dediğimiz deneme sürümü, demo, bunun konuyla ne alakası var? Kısıtlı mısıtlı diye birşey yok, gerçek parayla üstünlük diye birşey de yok. Ama bu benim oyunu alıcağım anlamına gelmiyor, gerçekten de yıla vurduğumuzda oyun bayağı para yiyor. Ama hakları.. Bu kadar basit. Bu oyun eğer kafamdaki gibi çıkarsa aylık ücreti sonuna kadar hakedecekler. Bana pahalı gelmesi veya gelmemesi önemli değil, önemli olan hak edip etmedikleri. Aynı şeyleri tekrar etmek istemiyorum, seni önceki cevaplarımdan birine yönlendiriyorum, okursun, okumazsın sana kalmış.

http://www.elderscrollsturk.com/forum/in...90#msg3590
#3
Hacı benim demek istediğim tek satın alma olursa %100 kesinlikle oyun pay to win olacak. Olmaması gibi bir ihtimal mevcut değil.
#4
Aylık ödeme sistemi iyi bence. Wowu bıraktım, yavaş yavaş esoya hazırlanıyorum.
#5
İyi gibi şöyle ya, verdiğim paraya değer mi çok emin değilim ama alacağım. Bethesda'ya bu şansı vermek istiyorum. Bu arada, Lore bilgileri oyunda illa ki olacağı için ve benim bunları sular seller gibi bilip soruları cevaplayabilmem için evet, evet alacağım. Cheesy
#6
Bence ödeme sistemi mantıklı ancak bana ters almayacağım.  Ne öyle kiralar gibi.
#7
Kiralıyorsun zaten. Cheesy Abi oynarsın oynarsın canın sıkıldığında sarmazsa ödemeyi kesersin daha ne işte.. Bence herkes 1 aylığına bir denemeli, oyunun çıkmasına kadar 30 lira biriktirilemeyecek bir para değil. Öğrenciyseniz ve abur cubur için 5 lira falan alıyorsanız 1 hafta sabredersiniz olay biter. (Benim durumum Cheesy )
#8
(11.10.2013, Saat: 17:04)Lorkhan link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kiralıyorsun zaten. Cheesy Abi oynarsın oynarsın canın sıkıldığında sarmazsa ödemeyi kesersin daha ne işte.. Bence herkes 1 aylığına bir denemeli, oyunun çıkmasına kadar 30 lira biriktirilemeyecek bir para değil. Öğrenciyseniz ve abur cubur için 5 lira falan alıyorsanız 1 hafta sabredersiniz olay biter. (Benim durumum Cheesy )

Artı oyunu satın alma parası..
#9
Para benim için tanrıdır ve tanrıyı olur olmaz rahatsız etmek uygun değil olabildiğince biriktirince gerçekten değerli olan ve sahip olduğumu hissettiren kiralanmış gibi gelmeyen bir oyun almayı düşünüyorum.
#10
(11.10.2013, Saat: 17:11)bonty48 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Para benim için tanrıdır ve tanrıyı olu olmaz rahatsız etmek uygun değil olabildiğince biriktirince gerçekten değerli olan ve sahip olduğumu hissettiren kiralanmış gibi gelmeyen bir oyun almayı düşünüyorum.

Güldürdün barbi.  Cheesy Oyunu alanlarla oynarız artık da ben ne zaman alırım belli olmaz benim işim.
#11
Oyunu masa üstüne atıp arada bir üç numaralı ciğer delen bakışlarımı atmayı seviyorum. Üç numara bakışlarımı sevsem de o kadar paraya değmez.
#12
level dergisinde görmüştüm bu incelemeyi burada da gördüm çok güzel bir yazı olmuş elder scrolu merak eden oyuncular için bulunmaz bir nimet burası  sir
#13
60 dolar oyunun kutulu, kargolu versiyonu. Kendinizi bu kadar umutsuzluğa düşürmeyin, dijital versiyonu daha ucuz olacaktır. Ayrıca oyun çıkar çıkmaz almalısınız diye bir kural yok, iki ay bekleyin 30 dolara bile düşer. Smile
#14
(20.10.2013, Saat: 10:47)SoNHaKaN link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 15 dolar verip 1 ay oynayamazsın. Önce 70 dolara oyunu satın alacaksın

Oyun çıkana kadar 70 lirayı herkesin biriktirebileceğini düşünüyorum şahsen.  Smile
#15
Online oyunları sevmiyorum hem her ay para verme saçmalığı hemde bosslara geliyorum en az 2 3 kişi lazım. Ofline oyunlarda bosslar ya tek kişiyle halledilebilir oluyor yada yanıma NPC veriyorlar rahat ediyorum ama online oyunlar gelince kalıyorum.