Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Elder Scrolls Online Clannfear
#1
Elder Scrolls Online'da göreceğimiz yaratıklardan biri olan Clannfear'ı mercek altına alıyoruz bu kez.

Eski Elder Scrolls oyunlarından aşina olduğumuz dinozor bozması olan bu yaratık Daedra yaratıklar sınıfına giriyor. Modelleme aşamasında eski oyunlardaki hali incelenen ve Velociraptor adındaki dinozor'un fizyolojik özellikleri göz önünde bulundurularak Elder Scrolls Online için sıfırdan dizayn edilmiş durumda Clannfear. Daedra yaratıklarının sürüngen alt türü olan Clannfear, kalın ve dikenli bir deriye, model alınarak oluşturulduğu Velociraptor gibi uzun ve yine dikenli bir kuyruğa sahip.

resim

Görünümü tamamıyla bir dinozora benzeyen Clannfear'ın hareketleri modellenirken yapımcılar sürüngen ve kuşların hareket biçimlerini incelemiş. Seslendirme aşamasında ise ses uzmanları at kişnemesi ile birkaç çiftlik hayvanının sesinde oynama yaparak Clannfear'a orijinal sesini vermiş.

Savaşma konusunda ağırlıklı olarak pençelerini kullanacağını düşündüğümüz bu yaratığın kalın derisi sayesinde hasar alma oranının da azalacağını söyleyebiliriz. Bitirmeden önce kuyruğunun uzun ve dikenli olması bize, kurnazlık yapayım da arkadan saldırayım mantığını kullanmamıza izin vermeyecek gibi çünkü o dikenler çok can yakabilir.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8vBpbj3sC2E[/youtube]
#2
Bu yaratıklar Kvatch'da çıkıyordu. Öldürücem diye çekmediğim sıkıntı kalmamıştı. O kemikli kafasıyla bir vuruyor, sersemletiyor zaten. Smile
#3
Ejderha kafalı 4 ayaklı değişik yaratık. İyiymiş Cheesy
#4
Ejderha kafası değil bildiğin velociraptor.
#5
(05.10.2013, Saat: 11:43)bonty48 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ejderha kafası değil bildiğin velociraptor.
Kafasındaki çıkıntıları saymazsak gerçekten benziyor.  :düşün
#6
Velociraptor ile Triceratops karması olmuş. Ama boynuzsuz, yaka aynı.