Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Güncel Değil! |  Elder Scrolls Online - Templar Sınıfı
#1
Bir başka Elder Scrolls Online sınıf tanıtımında karşınızdayız. Bugün ele aldığımız karakter sınıfı bir battlemage olarak tanımlanabilir, can alma ve sağlık konusunda çok yetenekli, ışığın güçlerini ve yaratıkları yok etme özelliğini iyi kullanan, her oyuncunun arkadaş olarak edinmesi gereken bir karakter, Templar.

Templar savunma konusunda sahip olduğu mükemmel yetenekleri sayesinde dostlarını iyileştirebilir, Güneş'in gücü ile kendi gücünü köprüleyebilir ve doğru büyülerle düşmanlarını ezebilir. Kendilerini ağır zırh ve Stalward kalkanı ile koruyan Templar sınıfı, adalet ve düzenin koruyucu konumundadır. Karşısındaki düşmana göre gerektiğinde bir büyücü, gerektiğinde bir savaşçı olabilen Templar, daedra, büyücü ve ölümsüz yaratıkların saldırılarını gerektiği biçimde savunabilir.

resim


Aedric Spear

Maalesef oyunda mızrak yok ancak bu Templar'lar için bir sıkıntı değil. Oyunda olmayan mızrağı Templar sınıfı ustaca kullanıyor ve bu da Templar'a kutsal savaşçılık havasını iyi yansıtmış.

[Ultimate] Radial Sweep - Yıldırıma bürünmüş bir mızrak çağırır ve etrafınızdaki bütün düşmanlara büyü hasarı verir.
[Aktif] Puncturing Strikes -  4 adet saldırıdan oluşan zincirleme atağınız atak sonunda en yakınınızda bulunan düşmanı sersemletir.
[Aktif] Piercing Javelin - Şiddetli bir mızrak tarafından hasar ve sersemletme etkisi yaratırsınız.
[Aktif] Focused Charge - Düşmanınıza doğru yaptığınız hareketle onu rahatsız ederek büyü hasarı verirsiniz.
[Aktif] Spear Shards - Etrafınızdaki herkese hasar verir ve düşmanlarınızdan biri sersemler. Bir müttefikiniz sizin ve onun hasarını arttıracak bir mızrak alabilir.
[Aktif] Sun Shield - Sizin maksimum sağlığınızın miktarına göre gücü olan bir hasar emme kalkanı çağırır, aktif edildiğinde yanınızdaki düşmanlara hasar da verir. Hasarları önler ancak yıpranabilir. Bu kalkanı  kullanırken büyü enerjiniz dolmaz.
[Pasif] Piercing Spear - Mızraklarla kritik vurma şansınızı arttırır ve korunan düşmanlara ekstra hasar verme olasılığınız doğar.
[Pasif] Spear Wall - Eğer büyü slotunuzdan birisinde mızrak büyüsü varsa daha az hasar alırsınız.
[Pasif] Burning Light - Mızraklarla bonus vurma şansınızı arttırır.
[Pasif] Balanced Warrior - Daha fazla hasar verip büyü dayanıklılığınızı arttırır.


Dawn's Wrath

Dawn's Wrath yolundan giden Templar'lar düşmanını Güneş'in gücünü kullanarak bayıltabilir, çok ağır hasarlar verebilir ve gerektiğinde kör bile edebilirler. Uzaktan verebildikleri DPS'nin (Saniye Başı Hasar) çok işlerine yaramakta olduğunu söylemeliyiz.

[Ultimate] Nova - Yanınıza minyatür bir güneş çağıran bu özellik düşmanlarınıza her saniye hasar verir ve dostlarınız varsa sinerji nedeniyle Süpernova özelliğini etkinleştirir, etrafınızdaki tüm düşmanlar bayılır ve hasar alırlar.
[Aktif] Sun Fire - Beyaz renkli sıcak bir patlayıcı ile düşmanınıza hem anlık hem de saniye başı hasar verirsiniz ve bir süreliğine onu tuzağa düşürürsünüz.
[Aktif] Solar Flare - Bir düşmana ve etrafındaki herkese saldırırsınız ve etrafınızdaki düşmanlara uygulayacağınız diğer ataklar daha etkili olur.
[Aktif] Backlash - Büyüyü uyguladığınız andan itibaren aldığınız her atak depolanır ve zamanı geldiğinde üstüne biraz hasar da koyarak aldığınız tüm hasarı düşmanınıza verirsiniz.
[Aktif] Eclipse - Size uygulanan her tek kişilik saldırı büyüleri sahibine aynen gönderilir ancak bir daha Eclipse büyüsü yapmanın büyü gereksinimi belirli bir süre için artar.
[Aktif] Blinding Light - Aldığınız tüm fiziksel hasarlar ıskalanır ve bazen saldıran düşman dengesini kaybedebilir.
[Pasif] Enduring Rays - Bütün Dawn's Wrath büyülerinin etki süresini arttırır.
[Pasif] Prism - Herhangi bir Dawn's Wrath büyüsü uygulayınca ekstra bir tane Ultimate büyüsü yapabilirsiniz.
[Pasif] Illuminate - Dawn's Wrath yeteneğinize bağlı olarak, uyguladığınız büyüler için daha az hasar alırsınız.
[Pasif] Restoring Spirit - Herhangi bir Dawn's Wrath büyüsü uygulayınca büyü enerjiniz ufak miktarda yenilenir.

Restoring Light

Templar'ların iyileştirme ve paladin özelliğini yansıtan enerji yenileme skill yolu. Dostlarınıza ve kendinize yapacağınız bu büyüler savaş sırasında çok fayda sağlayacaktır.

[Ultimate] Rite of Passage - Bu özellik sayesinde açtığınız kanal sonucu yanınızda bulunan dostlarınız daha az hasar alır ve siz sağlığınızı yenilersiniz.
[Aktif] Rushed Ceremony -Yanınızdaki yaralı bir müttefiki iyileştirir.
[Aktif] Healing Ritual - Yanınızdaki tüm dostlarınızın ve sizin can almanızı sağlar.
[Aktif] Restoring Aura - Büyü slotunuzda bulunursa daha hızlı can ve enerji yenilersiniz. Eğer kullanırsanız aynı şey müttefikleriniz için olur.
[Aktif] Cleansing Ritual - Anında negatif bir enerjiniz giderilir, etrafınıza can verirsiniz ve dostlarınızın Purfiy özelliğini uygulama şansı olur. Purify dostlarınızdaki bütün negatif etkileri yok eder.
[Aktif] Rune Focus -Bir alan oluşturursunuz ve o alanın içinde negatif etki alamazsınız, aynı zamanda aldığınız hasar oranı büyük derecede düşer.
[Pasif]  Master Ritualist - Öldüğünüzde yeniden dirilme hızınızı arttırır, oyuncuların envanterinden soul gem gitmeden doğma şansı oluşur.
[Pasif] Light Weaver - Bu pasif özellik etkinleştirildiğinde Restoring Area büyüsünün zamanı artar, Healing Ritual'ın mana gereksinimi azalır ve Rite of Passage'de kanal esnasında az hasar alırsınız.
[Pasif] Mending -Restoring Light özelliklerinin verdiği büyü etkilerini kritik bir oranda arttırma şansı doğar.
[Pasif] Focused Healing - Yarattığınız korumalı alanlarda (Rite of Passage, Rune Focus gibi) can alma müttefikleriniz ve sizin için anında hızlanır.
[+] Sarhi isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#2
Well Done.  :tebrik
#3
Thanks dude. Cheesy  sir
#4
işte budur sagolun templar tam benlik Smile
#5
class rehberkerinide yenileyecek misiniz :düşün :sad
#6
(15.09.2014, Saat: 04:25)metaefe link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: class rehberkerinide yenileyecek misiniz :düşün :sad

Evet hepsinin yedeği var bende düzenleyeceğim onları.
#7
1'ini seçmek zorundamıyız?Mesela Sorcerer'da hem Deadric Summoning ve Light'ın bazı skillerini kullanıyor ama Dark magic'i de kullanıyorum.
#8
Daggerfall, Aldmeri ve Ebonhearth, bölgelerindeki hangi ırklardan (Imperial dahil) en iyi templar çıkar. Bu üç bölgedeki ırkların templara EN YATKINI hangisidir (DPS, TANK, HEALER için ayrı ayrı olarak)? Ve hangi seti giyiyor (Medium, Heavy, Light) ?

Normalde high elf sorcererim. Yan karakter olarak Templar açmak istiyorum. DPS, tank, healer denemek istiyorum ve en sonunda seçeceğim ne olacağımı.

Tavsiyem sorcererde olduğu gibi bu konunun altına ırk seçimini ayrıntılı eklerseniz çok daha sağlıklı olabilir.
Rehber için teşekkürler.
#9
Templardan en iyi healer ve tank olur. Magicka oynayacaksan Breton, High Elf, Dunmer. Stamina için, Redguard ve Imperial.