Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Elder Scrolls Türkçe Viki v1.4
#1
Herkese selamlar. Vikide bir süredir üzerinde çalıştığım yeni özellikler nihayetinde bitti. Deneme aşamasında bir sorunla karşılaşmadım fakat kullanıma açıldığında eğer olur da sorunla karşılaşırsanız bu konu altından yazın lütfen.

Yazım Hatası Bildirimi

Eğer vikide bir yerde yazım hatası tespit ettiyseniz ilgili kelimeyi veya cümleyi farenizle seçtikten sonra Ctrl + Enter tuşuyla rapor edebilirsiniz. Bu işlem için üyelik gerekmiyor, ziyaretçi olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Üye Olmak

Vikiye üye olmak için sol tarafta bulunan panelden üyelik alabilirsiniz. Üye isminizin, forumdaki isminiz ile aynı olması gerekmektedir. Aksi takdirde üyelikler eşleşmeyeceği için onaylanmaz. Admin üyeliğinizi onayladıktan sonra üye olduğunuz e-posta adresinize şifrenizi belirlemeniz için bir mesaj gelecektir. Bu sayede şifrenizi belirleyip vikiyi içerik sağlayıcı sıfatıyla kullanabilirsiniz.

Not: Viki ve forum şifreleriniz birbirinden bağımsızdır.

Yazı Göndermek

Yazı göndermek için üye olmalısınız. Üye olup / üye girişi yaptıktan sonra menüdeki Yazı Gönderin butonuna tıklayarak Yeni Yazı ekleyebilirsiniz. Editörlerin onayından sonra yazı görünür olacaktır.

Yazı Düzenlemek

Her hangi bir yazıda çok imla hatası ve bilgi eksikliği buldunuz veya içeriğini genişletmek istiyorsunuz diyelim. Bunun için üye girişi yaptıktan sonra yazı bağlantısında Düzenle ye tıklayarak düzenleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Editörlerin onayından sonra düzenlemeler görünür olacaktır.


Dip Not: Üye olduktan sonra eğer anasayfada üye girişi yapmamış halde gözüküyorsanız Ctrl + F5 basın. Tarayıcınız ve site önbellekleme yaptığı için ilk başta girişiniz gözükmeyebilir.
#2
Vikiye eklenen kitaplar çevirisi yapılan oyunlardan alınan kitaplardı. Her ne kadar alındığı çeviri kaynaklarda yazsa da çeviren kişinin ismi yazmıyordu. Ufak bir güncellemeyle Türkçe Vikide yer alan tüm kitapların bulunduğu oyunlar, çevirmen ismi ve kitabın İngilizce ismi eklendi.
#3
Konuyu işgal ettiğim için çok özür diliyorum. [member=3]mertusta[/member]  mesajlarım sana geldi mi bilmiyorum ama bana gelen 4 mesaj bildirimi olduğu halde hiç bir mesaj görüntülenemiyor. Mesajlar silinmeden önce 6 sayfalık bir mesaj sayfam vardı bütün mesajlar gitmiş ama hala sayfa seçebiliyorum. Yani fotoğraf atıyım.

[Resim: VaE46q.png]

[Resim: o3EB32.png]

Görüldüğü gibi sayfalar duruyor ama mesajlar yok. Bunu buraya yazmamın sebebi bana gelen geri bildirimleri (geldiyse eğer) okuyamamam ve bildirim verdiğimden emin olmak. Tekrardan burayı böyle bir şey için işgal ettiğimden dolayı özür dilerim.
#4
[member=2008]LichKing[/member]  şuanda bir düzelme oldu mu?
#5
[member=2008]LichKing[/member]  bu sorun bendede oluyodu. O sayfadaki 1-2-3....4 yazan yerdeki ''1'' e tıklarsan mesajların gözükecektir.
#6
[member=3]mertusta[/member]  sorun çözüldü usta teşekkürler.

[member=3712]ismetisgor[/member]  sana da teşekkürler kardeşim ilgilendiğin için.

Sorun çözüldüğüne göre artık bu konuyu işgal etmenin bir anlamı yok. Tekrardan teşekkürler.
#7
Vikiyi komple indirebiliyormuyuz bilgisayara keşke öyle bir sistem olsa evde internet yok kafedede süre kısıtlı olduğundan hiç okuyamaz oldum.
#8
(14.04.2016, Saat: 15:15)DRAGGUR22 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vikiyi komple indirebiliyormuyuz bilgisayara keşke öyle bir sistem olsa evde internet yok kafedede süre kısıtlı olduğundan hiç okuyamaz oldum.

Tablet ,telefon...  yada bir usb ye metin belgesi olarak at cafedeyken çok zamanını almaz.  Tongue
#9
(14.04.2016, Saat: 15:29)ismetisgor link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tablet ,telefon...  yada bir usb ye metin belgesi olarak at cafedeyken çok zamanını almaz.  Tongue

Bütün bölümlerdeki yazıları bir kerede nasıl alabilirim onu sormuştum yani tek tek süre yetmez şuanda masa 2.25 tl Cheesy
#10
(14.04.2016, Saat: 15:33)DRAGGUR22 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bütün bölümlerdeki yazıları bir kerede nasıl alabilirim onu sormuştum yani tek tek süre yetmez şuanda masa 2.25 tl Cheesy

Şunlar var ,

http://www.elderscrollsturk.com/forum/sk...ti-(epub)/
http://www.elderscrollsturk.com/forum/ob...ti-(epub)/

Linklerde oyundaki kitapların çevirileri var. Skyrimdeki dlc ler dahil ancak Oblivionunkinde dlc ler dahil değil.
#11
(14.04.2016, Saat: 17:21)ismetisgor link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şunlar var ,

http://www.elderscrollsturk.com/forum/sk...ti-(epub)/
http://www.elderscrollsturk.com/forum/ob...ti-(epub)/

Linklerde oyundaki kitapların çevirileri var. Skyrimdeki dlc ler dahil ancak Oblivionunkinde dlc ler dahil değil.

Teşekkürler. Vikiyide böyle yaparlar umarım ileride.
#12
Aslında indirilebilir Viki bana da mantıklı geldi. Yapılma ihtimali var mı?
#13
[member=4408]DRAGGUR22[/member] [member=3712]ismetisgor[/member]

Alıntı:Forum ve site ilgili herhangi bir dileğinizi, şikayetinizi, görüşünüzü [member=3]mertusta[/member] veya [member=18]Beyaz[/member] isimli üyelere özelden iletebilirsiniz.