Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

ENB'lere koyulan saçma sapan efektler
#1
Örneğin şu odaklanma efekti, depth of field deniyor herhalde. Yakındaki objeler daha net, uzaktakiler daha bulanık gözüküyor. İyi güzel de zaten biz onu gözümüzle yapmıyor muyuz ekstra olarak fps düşürmeye ne gerek var? Ekranda heryere odaklanamadığımıza göre zaten bizim net olmasını istediğimiz yer net, kalan yerler bulanık olacaktır.

Sonra blur muydu neydi, koşarken böyle ekran bulanıklaşıyor falan. Onu yapmaya ne gerek var? Zaten koşarken ekrandaki objeler sürekli hareket halinde oluyor, gözümüz de onlara odaklanamadığı için onlar bulanık gözüküyor, bu da ekstradan gereksiz bir efekt.

Siz ne düşünüyorsunuz?
#2
ENB ayarlarıyla oynamayı bilen biri bu dediklerini açıp kapatabilir. Ben sistemim yüzümden iyi ENB'ler kullanamadığım için bir şey diyemeyeceğim.
#3
(15.08.2015, Saat: 18:07)Grogi link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:ENB ayarlarıyla oynamayı bilen biri bu dediklerini açıp kapatabilir. Ben sistemim yüzümden iyi ENB'ler kullanamadığım için bir şey diyemeyeceğim.

Aynen ben de kullanamıyorum ama Skyrim.ini ve Pref'den vb ayarlanabilir.
#4
(15.08.2015, Saat: 19:26)Lorkand link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Aynen ben de kullanamıyorum ama Skyrim.ini ve Pref'den vb ayarlanabilir.
Oradan ayarlanmıyor desem ? Cheesy enbseries, effect tarzı enb dosyalarından ayarlanıyor.
#5
(15.08.2015, Saat: 19:31)Grogi link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Oradan ayarlanmıyor desem ? Cheesy enbseries, effect tarzı enb dosyalarından ayarlanıyor.

Üzdü Sad .En son ENB yüklediğimde Hem ENBseries hem de .ini dosyalarından ayarlayabiliyordum.Ama 2 yıl falan oldu değişmiştir belki.
#6
ENB ayarlarından kapatabilirsin. Bazı ENB'ler direk efektlerin kapılı halini  ana dosyanın yanın veriyorlar. İndirdiğin ENB'nin dosyalarına bir bak. Belki kapalı efektsiz hali de vardır.
#7
O efektler aman aman FPS düşürmez zaten. Hatta Witcher 3'de Blur efektini açtığımda daha akıcı bir hal almıştı. Şahsen oyundaki grafik açıklarını kapatmak için birebir olduğunu düşünmekteyim bu efektlerin. Dokularda ciddi gelişme kat edilene kadar efektlerin devam etmesi iyi olur.