Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Eski performansı alamıyorum
#1
Arkadaşlar eskiden ultrada (shadow vs.) antistropic filtering 16x te felanken 60 fps alıyordum 59 dan aşağı düştüğünü de görmedim o kadar stabildi. Şimdi ise 30 fps ten yukarı çıkamıyorum ve düşüyor da... Sad
#2
Bilgisayarını uzun süre kullanırsan özellikle Laptop eski performansını alamaman olası 1 hafta boyunca her gün azar azar oyna eski halinden bile iyi olabilir.
#3
Bilgisayarın eskimiş olabilir.
Bilgisayar sıcaklardan çabuk ısınıyor olabilir.
İşlemcinin termal macunu bitmiş olabilir.
Ekran kartı ayarlarıyla oynamış olabilirsin.
FPS'yi sınırlandırmış olabilirsin (adını hatırlamıyorum, nasıl yapıldığını da bilmiyorum, ama yapılıyor)

Muhtemelen sıcaklıktan kaynaklanıyordur speedfan indirip dereceleri yazabilir misin buraya
#4
Sistemi geri yükleme yap.
#5
(05.08.2015, Saat: 22:19)bomba306 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sistemi geri yükleme yap.
Dostum bu sorun geri yükleme ile düzeltebilecek bir şey değil ki arkadaşın sorunu donanımsal Worm virüsü olduğunu sanmıyorum 60 Fps alıyorsa zaten kesin bir virüs programına verecek parası vardır.
#6
En son bilgisayara format attığımda internet sürücüsünü görmüyordu, defalarca attım ve sonunda oldu. Sonra da bilgisayarın performansında büyük bi düşüş oldu. Ondan sonra herşeyde böyle olmaya başladı. Geri yükleme bi işe yaramaz dostum alakası yok  Tongue
Özelden donanım bilgisi felan olan birisi varsa yardım edebilir mi beyler?
#7
(05.08.2015, Saat: 23:00)Kaymak link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En son bilgisayara format attığımda internet sürücüsünü görmüyordu, defalarca attım ve sonunda oldu. Sonra da bilgisayarın performansında büyük bi düşüş oldu. Ondan sonra herşeyde böyle olmaya başladı. Geri yükleme bi işe yaramaz dostum alakası yok  Tongue
Özelden donanım bilgisi felan olan birisi varsa yardım edebilir mi beyler?
Bir DXDİAG'ı aç Ekran kartında ne yazıyor Microsoft yazıyor ise bir kişi Bios'u kurcalarken olmuştu.
#8
Hiç microsoft yazmıyor dostum
#9
(05.08.2015, Saat: 23:13)Kaymak link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hiç microsoft yazmıyor dostum
Virüs programın varmı WOrm olabileceği ihtimali artmaya başladı CMD'yi açıp net user'yaz bakalım senden başka biri bilgisayarını kontrol ediyor mu?
#10
(05.08.2015, Saat: 22:19)bomba306 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sistemi geri yükleme yap.

Geri yüklemenin olayla ilgisi yok.
#11
Bilip bilmeden konuşmayalım. Öncelikle hard disk boş alanını ve max ne kadar hard diske sahipsin onu söyle dostum. Birde son zamanlarda program yükledin mi oda var. Ekran kartını güncellemeyi deneyebilirsin, Nvidia GT kullanıyorsan hele güncelleme gelmesi lazımdı bu aralar. Eski performansı alama nedenin arasında Virüs'te var kesinlikle. Bilgisayarını temizce tam tara bir virüs programıyla. (eset önerilir.)
#12
Olabilir beyler format atmayı deniyorum ama internet sürücüsünü görmüyor sonra.
Sıfırlama şansım da pek olmuyor yani. Virüs taramasını bi deneyeyim yine de.
#13
(05.08.2015, Saat: 23:18)DRAGGUR22 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geri yüklemenin olayla ilgisi yok.

Kardeşim olayla ilgisi yok diyosun da biz burda zaten olayı çözmeye çalışıyoruz arkadaşın her yolu denemesi gerekir misal benimde böyleydi sorunun olmadığı bir güne geri yükleme yaptığımda düzelmişti sistem geri yüklemeyi boşuna mı koymuş microsoft ne biliyorsunda ... Neysee

(05.08.2015, Saat: 23:54)Kaymak link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Olabilir beyler format atmayı deniyorum ama internet sürücüsünü görmüyor sonra.
Sıfırlama şansım da pek olmuyor yani. Virüs taramasını bi deneyeyim yine de.

Driver Pack Solution yükle bi cdye yaz formattan sonra yükle sürücüleri. Açıkçası bende sorun olunca çok uğraşmadan format atıyorum.
#14
(06.08.2015, Saat: 00:03)bomba306 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kardeşim olayla ilgisi yok diyosun da biz burda zaten olayı çözmeye çalışıyoruz arkadaşın her yolu denemesi gerekir misal benimde böyleydi sorunun olmadığı bir güne geri yükleme yaptığımda düzelmişti sistem geri yüklemeyi boşuna mı koymuş microsoft ne biliyorsunda ... Neysee

Driver Pack Solution yükle bi cdye yaz formattan sonra yükle sürücüleri. Açıkçası bende sorun olunca çok uğraşmadan format atıyorum.

Kolaydı canım format atmak
#15
bomba306, tavsiye verme bence iki tarafında iyiliği için dostum. Her format atılışta bilgisayardaki HDD ömrü azalıyor. Virüs taramasını dene Kaymak sonra bana dön. İşe yaramazsa yardımcı oluruz.