Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Eski Rehberlerin Türkçeleştirilmesi
#1
Artık bir zorunluluk oldu diye düşünüyorum. Forumda yapılan eski rehberler çeviriye göre Türkçeleşmeli. Oyuna Türkçe yamayla yeni başlayan her eleman en küçük görev sorununda yeni konu açıyor. Haksız da değiller, İngilizceleri olmadığından forumdaki rehberlerdeki yer, görev isimlerini falan anlamıyorlar.

Bu durum beni rahatsız etmeye başladı. Forumda daha önce bir konuda rehber yapılmış, üye bulamıyor, millet de yeni baştan cevap yazıyor. Bu rehberi yapmış kişiye saygısızlıktır. Konu açıp soru soran üyelere rehberi linklemeyip kendince yanıtlamak da bu saygısızlığa dahil. Zamanında insanlar uğraşıp emek vermişler, rehber hazırlamışlar, bu rehberde cevabı yer alan sorulara 50 kere tekrar cevap verilmiş, bu hoş bir şey değil. 

Bu tür konulara cevap verenlerden ricam rehber konusunu linklemeleri, kolay bulunan Türkçeleştirilmiş bir rehber varsa da hiç cevap vermeyip umursamamaları olacak. Forumda özellikle yetenekler mevzusunda rehberi yapılmamış konu kalmadı, tekrar tekrar yanıtlamanın anlamı nedir, bu insanlar zamanlarını ayırıp rehber yaparken eşek başı mıydı?