Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

ESO Almalı mıyım?
#1
Selamlar. Bu sene 100 liralık bir bütçeyle oyun almayı düşünüyorum. İndirimlerde yanlış hatırlamıyorsam ESO 25 lira oluyor. Sizce almalı mıyım? Cheesy
#2
Oyundan ne bekliyorsun diye soralım. Ne tür oyunlar oynarsın, mmolara aşina mısın, single mı takılırsın, arkadaş grubun var mı, İngilizcen iyi mi?
#3
No offense. Tes evrenini seviyoruz but git BDO türk serverı al paşalar gibi oyna. Soyulup soğana çevrilmeden dlc ile bilmem ne ile. Çok kaliteli içi dolu dolu çok detaylı bir oyun ve fiyatlar uygun. Ben oldum olası online versiyonunu sevmedim. Ortalık hoplayıp zıplayan büyücü tanklardan falan haz etmiyorsan Cheesy

Ama tabi lore sevdan varsa. O haritalarda gezmek tekrar görmek o başka..  Sırf onun için ortam için tema için alabilirsin.

----
Benim kişisel yorumum. Ben şuan bir mmorpg alacak ciddi ciddi oynamaya başlayacaksam. BDO alırdım oynardım ve Tes evreni içinde tes6 için takipte kalırdım.

Oyunun teması güzel sadece. Tes evreni* Loreci değilsen bir mmorpg gözüyle bakarsan? Şusu güzel şusu şöyle iyi kaliteli diyebileceğin pek bir şeyi yok.
Yılımıza göre*

----
Ninja vs Musa Başka bir şey demeye gerek var mı ?  Big Grin 
Yeni çıkacak taze yolda olan karakter Lahn https://www.youtube.com/watch?v=xuXJW7YKNi4
Asyalı fantazisi kollarına bağlı ipek kumaşların ucunda bıcaklar bağlı onları savuruyor.
#4
Her şeyi bir kenara bırak ingilizcen yoksa sakın yanaşma. Tavsiyeye gelecek olursak ibodala genel olarak anlatmış doğru da söylemiş. Aman aman bir mmorpg havası yok ve dlclere para vermekdikten sonra çok da bir şey yapılmıyor. Ben vaktim olmadığı için almadım ama izlediğim kadarıyla benimde BDO tavsiyemdir.
#5
3 yıldır aralıksız oynayan biri olarak söyleyeyim . DLC'leri almayacaksan , hiç alma . Başkalarıyla beraber oynamayı düşünmüyorsan , yalnız kurt kafasındaysan , hiç alma . Lore için istiyorsan ama İngilizce bilmiyorsan , alma . Bilgisayarın eski ise ve DX11 kaldırmıyorsa , alma , baya ciddiyim kesinlikle alma , çünkü DX11'den aşağısını oyun desteklemiyor Cheesy

Ama dersen ki , benim arkadaşlar var ya da oynayacak insan bulurum , o zaman her kuruşuna değer . İngilizcen varsa kesinlikle tavsiye ederim . Sadece ve sadece MMORPG oyunlar oynayan biri olarak söylüyorum , bu oyundaki questleri başka yerde bulamazsın . Ben oyuna başladığımda yaklaşık 4 ay boyunca Single Player gibi oynadım , bütün questleri tek tek okuyarak yaptım , hepsi de çok zevkli . Questlerin gidişatını farklı kararlar vererek değiştirebiliyorsun . Oyunda seçtiğin ırka göre bazı NPCler seninle farklı diyaloglar kuruyor . Bazıları belli achievementların varsa sana farklı şeyler söyleyebiliyor .

PvE'si mükemmeldir . Dungeon mekanikleri olsun , farklı classların bu mekanikleri uygulamadaki başarılarının farklı olması vs. Oyun neredeyse 4 yıllık o yüzden diğer eski MMORPGlerdeki kadar fazla content yok . 12 kişilik trial dediğimiz yerler var , en zor olanlar . Bunlardan 6 tane var şu an . 4 kişilik dungeonlardan ise istemediğin kadar var . Her harita başına en az bir adet var . Bazılarında ise DLClere sahipsen 2-3 tane olabiliyor . Her dungeon ve trial için Normal Mode , Veteran Mode ve Veteran Hard Mode olarak 3 ayrı zorluk seviyesi var . Kısacası her contenti istediğin levelda yapabiliyorsun . Düşük level isen daha zor oluyor haliyle .

PvP'si ise biraz tuhaf , biraz sinir bozucu ama zevklidir . Her patch geldiğinde bazı classların inanılmaz güçlü buildleri oluyor . Mesela geçen gün bir Youtuber Magicka Sorcerer buildi paylaştı . Overload diye bir Ultimate skilli var . Bir de Crystal Blast diye yavaş fırlatılan bir skill var . Bu ikisi de çok yüksek hasar vuruyor ve bunları doğru attığın zaman ikisi beraber aynı anda vuruyor . Kurtulmanın tek yolu Sorcerer'ın orada olduğunun farkında olmak . Yoksa ne olduğunu anlamadan direk öldürüyor . Böyle insanın canını sıkan şeyler var ama genel olarak zevklidir . Cyrodiil diye kocaman bir harita var . Burada 3 ittifak birbiri ile savaşıp kaleleri ele geçirebiliyor . Bütün kalelere sahip olan ittifakta yer alan ve bu ittifaktaki en yüksek Alliance Point'e sahip olan kişi Emperor oluyor ve inanılmaz bufflar alıyor . Bir de Battleground dediğimiz yerler var . 4 kişiden oluşan 3 grup oyun moduna bağlı olarak gerekli görevleri yapıp puan kazanıyor . Belli bir puana ulaşan takım oyunu kazanıyor .

Azıcık da itemlardan bahsedeyim . Oyunda şöyle güzel bir muhabbet var . Yeni gelen itemlar en iyisi diye bir şey yok . Hatta çoğu kullanılmıyor . Mesela Hunding's Rage diye bir set var . Oyunun başından beri olan bir set . Stamina DPS için en yüksek DPS'i bu set ile elde ediyorsun . Mesela Velidreth diye bir set var . Bu da yanlış hatırlamıyorsam 3-4 patch önce geldi ama hala en iyi Stamina DPS setlerinden biri . Kısacası , oyun sana illa en son gelen itemlarla oynayacaksın yoksa bi halt yapamazsın demiyor . Benim mesela tankımda oyuna gelen ilk DLC'den düşen bir set (Lord Warden/Imperial City DLC) , DLC olmayan bir yerden düşen başka bir set (Ebon/Crypt of Hearts non-DLC) bir de DLC'lerin birinden düşen bir set (Alkosh/Thieves Guild DLC) var . Stamina DPS karakterimde ise az önce bahsettiğim Hunding's Rage (non-DLC) , Vicious Ophidian (non-DLC) ve Velidreth (DLC) var . Magicka DPS karakterimde ise 3 tane farklı non-DLC seti var .

Oyun en başta sıkıcı gelebilir çünkü max level şu an itibariyle 690 . Bu seviyeye gelmen çok uzun sürecektir . İsteyenler 1 ay içinde gelebiliyor tabi , orası ayrı . Oyun zaten 160 olduktan sonra başlıyor çünkü 160 olunca max level item giyebiliyorsun . Bu zamana kadar maalesef ya grind yaparak ya da görevleri yaparak yavaş yavaş kasacaksın .

Grafikleri de gayet güzeldir , o konuda şu an piyasadaki en iyi oyunlardan biri diyebilirim . Aynı sebepten dolayı ve biraz da optimizasyon sorunları yüzünden FPS düşüşü olabiliyor . Eski bilgisayarlara uygun bir oyun değil kısacası .

Umarım bu dediklerimin yararı olur Smile İyi forumlar .
[+] LiofaTR isimli üyenin iletisini 5 üye beğendi