Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

ESO Başlangıç Sorularımız
#1
Merhabalar arkadaşlar,
Kısa bir süre içinde 2-3 arkadaş oyuna başlamayı düşünüyoruz. Oyun dünyası serinin singleplayer oyunlarından fazlasıyla aşinayız (özellikle skyrim) ama bildiğiniz gibi deneme sürümü olmadığı için aklımıza takılan bazı sorular var. Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

-Yan görevlerde de ana görevlerdeki gibi skill point kazandıran görevler var mı? Eğer yoksa farm ile hızlı bir şekilde kasıp ana görevleri o şekilde yapmak mantıklı mı?

-Class olarak nightblade archer açmayı düşünüyorum. Irklar arasındaki farklar skyrim gibi sadece oyun başında mı etkili olur yoksa oyun boyunca etkili mi? Yani nord nb archer açarsam bosmere göre çok güçsüz kalır mıyım?

-Oyun doluluk olarak nasıl ve open world pvp var mı? Pvp yapmayı seven bir grubuz kalabalık bir ortam olması her açıdan iyi olur Smile

-Oyunda meslekler yeteri kadar önemli mi? Yani grup olarak birbirimizi tamamlayacak meslekler seçersek meslek sistemiyle para kazanabilir miyiz? Bildiğiniz gibi birçok oyunda meslek sistemi gereksiz ve işe yaramaz bir durumda.
#2
Selam,Farm ile ve ya görev ile kasabilirsin fark etmez skill point kazandıran görevler var özellikle Guildler ve ana senaryo.Ama ilk hesabın ise görev ile kasman önerilir zaten görev sırasında kestiğin canavarlardan XP alacaksın.

Selam,Skyrim gibi her ırkın pasif özellikleri var.3 ittiafak var eğer "All Races,All Alliance" adlı eşyayı almassanız Biriniz nord biriniz bosmer iseniz görüşemessiniz.Redguard,Breton,Orc=Dagerfall Khajiit,Altmer,Bosmer=Aldmeri Dominion Nord,Dunmer,Argon‌ian=Ebonehearh patch.Eğer herkes burada yazan ırk seçeneklerini seçmeli yoksa görüşemez erken seviyelerde.

Bolca open world ve özgürlük var Türk toplulukları mevcut bu forumda 2 tane var.EU ve NA oyuncuları için EU daha dolu daha çok ping ve daha çok oyuncu var NA daha "temiz" genelde şehirlerde 15/20 kişi olur ama saati değilse 5/10.

Oyunda meslekler zırh ve silah yapmak,Para kasmak için bolca önemli.Meslekler Alchemy,Clothing,Smithing,Enchanting,Woodworking eksiğim varsa eklersiniz Smile bunlar ile kendine güzel zırhlar yapıp giyebilirsin ve ya satabilirsin.Oyuna başlayınca bolca rehber oku ama önerilen şey 2. hesabının Meslek sisteminde ilerlemisi 1. hesap daha çok PvP PvE çoğunluklu olsun.Her kodun yani her satın alan kişinin 8 karakter açıp 3 silme hakkı var.Bence hemen alın şu an steam'da indirimde G2A'dan almayın bence çünkü G2A mantığı oyun 90 Lira indirmle 60.İndirimin bitmesini bekle indirim bitince 70-80 liradan sat 10 lira kardır.Zaten her mevsim Steam indirim yapıyor her hafta,her gün,her saat yeni oyunlar indirime giriyor.
İyi forumlar.
#3
Eğer ırklar arasındaki %2-3 lük farklar önemli değil ben sevdiğim ırkı oynamak istiyorum derseniz çok birşey kaybetmezsiniz, ha ufak farklar benim için önemli PvP'de 1hp 1 stamina bile farkeder diyorsanız ırk seçimi çok önemli çünkü ırk dışında hemen hemen herşey değiştirilebiliyor. Tavsiyem esnek ırklardan seçin, dark elf, breton, imperial gibi.
#4
Peki nightblade stam archer icin hangi ırkı seçmeliyim sizce?
Ben bosmer düşünmüştüm ama red guard ve imperial öneren bir çok kişi var kararsız kaldım
#5
(04.09.2015, Saat: 13:55)Windshear link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peki nightblade stam archer icin hangi ırkı seçmeliyim sizce?
Ben bosmer düşünmüştüm ama red guard ve imperial öneren bir çok kişi var kararsız kaldım
İmperial Almak için İmperial DLC'sini alman gerekmekte (İmperial Edition) oyun içinde alabilirsin ve ya oyunla beraber sana at,pet,imparatorluk ırkı veriliyor Bence at dışında gereksiz arkadaşlarının Altmer ve ya Khajiit olması lazım erken seviyelerde buluşmanız için bosmer isiniz.
#6
(04.09.2015, Saat: 05:29)Vidrinath link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eğer ırklar arasındaki %2-3 lük farklar önemli değil ben sevdiğim ırkı oynamak istiyorum derseniz çok birşey kaybetmezsiniz, ha ufak farklar benim için önemli PvP'de 1hp 1 stamina bile farkeder diyorsanız ırk seçimi çok önemli çünkü ırk dışında hemen hemen herşey değiştirilebiliyor. Tavsiyem esnek ırklardan seçin, dark elf, breton, imperial gibi.

Hocam oyunu pek bilmiyorum ama hiç High Elves seçip tank olan var mı ?
#7
(04.09.2015, Saat: 15:13)Master Aryon link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam oyunu pek bilmiyorum ama hiç High Elves seçip tank olan var mı ?
Her şey olabilir Mesela High Elf sorcerer açıyor Tank ve Skill pasifi sayesinde bonus hasar vs. alıyor Cheesy.
#8
(04.09.2015, Saat: 16:28)TrueNordsNever link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her şey olabilir Mesela High Elf sorcerer açıyor Tank ve Skill pasifi sayesinde bonus hasar vs. alıyor Cheesy.

Dostum bazı konularda gördüm. Adam Breton Tank açmış, çöp diyorlar. Breton'a böyle deniliyorsa High Elves hiç olmaz.
#9
Valla Mertusta'nın açtığı rehberi okuyorum, karakterin pasifini önemsiyorsan ırkı da sınıfı da doğru seçmen gerekir. Önemsemiyorsan battle-mage olabilirsin.