Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

ESO Oynayan Yeni GS Başkanı
#1
 Galatasaray Dergisi’ne konuşan Cengiz, yönetime geldiğinde kendisine “E-spor ile ilgilenin” dendiğini belirterek, “Ben önce bir gülümsedim. ‘World of Warcraft’ oyununda 84 seviye ilerledim. Bir zaman sonra bıkıp bıraktım tabii… Şimdi ise ‘Elder Scrolls Online’ oynuyorum” diye konuştu.

 Son dönemin popüler bilgisayar oyunlarında ‘League of Legends’‘pek girmediğini’ ancak diğer online oyunlarda ‘fena da gitmediğini’ söyleyen Cengiz, “Bilgisayarı hep sevdim ama aslında biraz mecburiyet oldu benim için. Oğluma küçük yaşlarda bilgisayarı öğretmek istedim. Oğlum 1984 doğumlu, beş yaşına gelmişti. O zamanlar Commodore 64 vardı. Tabii bir işe girince tamamen öğrenme isteğim vardır. Bu açıdan montajı yapabilecek kadar kendimi geliştirdim” diyerek bilişime ilgisini ortaya koydu.

 “Türkiye’nin ilk internet kullanıcılarından biriyim” diye konuşan Cengiz şöyle devam etti: “İnternete DOS üzerinden bağlanırdık. Sohbet odaları vardı o zaman. Bill Gates ile aynı sohbet odasında olduğumu bilirim. Bir fotoğrafın iletilmesi 20 dakika kadar sürerdi. 28K modemlerin çok daha öncesini biliyorum, ardından ISDN bağlantı geldi derken bugün 1000 megabit fiber altyapı ile kullanıyoruz interneti. Türkiye’de internet ilk olarak başladığında omurgası çok zayıftı. Bu konuda son olarak Milli Eğitim’e naçizane bir tavsiyem var. Bence okullara tabletten ziyade klavyeli bilgisayarlar dağıtılmalı. Çünkü yazılım dili için klavyeli bilgisayarlar şart diye düşünüyorum.”
[+] aslaner94 isimli üyenin iletisini 3 üye beğendi
#2
Cengiz Bey oyunda ekleyin dungeon girelim Cheesy
#3
Şöyle kısa bir araştırma yaptım da cidden de oynuyormuş. İşin stresini atmak için bilgisayar oyunlarının birebir olduğunu ve ciddi ciddi ESO oynadığını söylemiş Cheesy
#4
Pvp oynamıyor anlaşılan. Öyle olsaydı lagdan daha çok stres olurdu Cheesy