Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

ESO'ya Başlayacağım Ama Anlamadım Şunu
#1
Arkadaşlar ESO'ya başlamak istiyorum ama bu ödeme sistemini anlamadım. Yani şimdi 60 dolar verip üstüne her ay 14 dolar falan mı vericez. Garip bir soru ama sizde bunu yapıyor musunuz ?
#2
Evet, aldıktan sonra her ay ücret ödüyorsun, ama prepaid kartlarıyla ödemeyi çok hafif tutabilirsin.
#3
(12.08.2014, Saat: 23:25)Greed date Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Evet, aldıktan sonra her ay ücret ödüyorsun, ama prepaid kartlarıyla ödemeyi çok hafif tutabilirsin.
Sanırım bir kaç ay geçsin öyle alacağım. Mart gibi yani çünkü insanlar oyunda ki buglardan şikayet edip duruyor hiç değilse Mart'a kadar idare ederim sonra daha az sorunlu bir şekilde oynarım. Birde yani neden her ay ücret ödüyoruz onu anlamadım ben.
#4
(12.08.2014, Saat: 23:35)SuperVision date Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Sanırım bir kaç ay geçsin öyle alacağım. Mart gibi yani çünkü insanlar oyunda ki buglardan şikayet edip duruyor hiç değilse Mart'a kadar idare ederim sonra daha az sorunlu bir şekilde oynarım. Birde yani neden her ay ücret ödüyoruz onu anlamadım ben.

Bug konusunda haklısın, para ödememiz bence yapımcıların oyuncu sayısının çok fazla olmayacağını tahmin etmesinden ve biraz da açgözlülüğünden.
#5
İlginç sorular sorulmuş ve karışılında da ilginç cevaplar verilmiş.. Neyse, konuyla ilgili şunları söyleyeyim;

Aşağı yukarı, kaliteli her MMO aylık ücret ister, zira oyunda devamlı geliştirme, destek gibi ekipler ve sunucu maliyetleri vardır. Kimse bu işi hayır olsun diye yapmadığı için de bu hizmetler için aylık ödeme talep edilir. Aylık ödeme olmayan oyunlar bu açığı, ya geliştirme faaliyetlerini minimum düzeyde tutup, kısıtlı bir ekiple çalışarak ve sadece reklam gelirleri ile yapmaya çalışırlar, ya oyun içi eşyaları, hizmetleri (ek karakter slotu, skill sıfırlama vs.) para ile satarlar ve (buna da genelde pay to win denir) bu şekilde masraflarını karşılarlar, ya da aylık ödeme alırlar. Aylık ödemesi olmayan oyunlara; gel geç oyuncuların, coluk çocuğun, sırf milletin oyununu bozmak, pislik yapmak için girenlerin sayısı hayli fazla olur, bu nedenle de profesyonel oyuncular genellikle free to play oyunlardan uzak dururlar. Diyorsan ki ben para vermek istemiyorum, dünya kadar free to play oyun mevcuttur, şansını onlarda deneyebilirsin. Ama şahsen, TESO'nun free to play'e geçmesini kesinlikle istemem, ben para vermekten rahatsız değilim, yeter ki ortam ve hizmet kalitesinden ödün verilmesin.

Bug konusuna gelince, oyunda artık doğru düzgün bug kalmadı. Belki çok çok nadir de olsa arada rastlanabilir. Ancak, devamlı gelişen bir oyunda, sıfır bug olması mümkün değildir. Oyunu hiçbir zaman geliştirmezsen, yeni bug da olmaz, ama yeni eklentiler, paketler geldikçe, mutlaka ki ufak tefek sorunlar gelecektir, ancak support ekibi gayet verimli çalışıyor TESO'da, şikayet edilecek bir yanları bana göre yok.

Umarım sorularına yeterli cevap olmuştur.
#6
Bende ufak ekleme yapayım, oyunun boyutu 40 gb, ileride 60 gb olacak. Bu büyüklükte bir oyunda bug olması değil bug olmaması asıl sorundur. Buglar olacak her oyunda ama ESO'nun geliştirme ekibi her hafta yeni bir patch yayınlayarak bugları minimuma indiriyor.
Support konusunda da dünyanın en hızlı supportu olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Forumda yazılan şikayetlerin hepsiyle anında ilgileniyorlar. Fakat şuna dikkat etmek lazım, support ekibi ABD'de yaşıyor. Sen burada sabah 12.00 da ticket atarsan cevap veremez çünkü teknik ekip uyuyordur. Ben TSİ 04.00 gibi supporta dotların stacklenip stacklenmediğini sordum. Tahminen 2-3 dakika sonra cevap verdiler.

Gerisine Infaustus cevap vermiş zaten.
#7
Bende support konusunda şunu ekleyeyim. Evet adamlar ABD de yaşıyorlar ama yine de vardiyalı çalışma mevcut. Geçen c.tesi sabah 11 gibi mesaj attım yarım saatte cevap geldi ben de çabuk cevap gelince teşekkür ettim. Eleman da bana şöyle yazmış "War never ends in cyrodiil, wayfearer" Smile
#8
Ticketlara gerçekten sohbet eder gibi cevap yazıyorlar, hiç böyle robot gibi değiller. Bir ticketta ingilizcemin kötülüğünden kusura bakmayın falan filan diye not düşmüştüm, gerçekten harika bir ingilizcen var diye cevap geldi. Çözdükleri sorunları da çok eğlenceli bir şekilde anlatıyorlar, vuhuu başardım diye sevineni gördüm. Elemanlardan bir de kopamıyorsunuz, teşekkür edip kaçmaya çalışıyorum, şahıs gelip yeni bir konu açıyor, tekrar cevap veresim geliyor. Sorunum çözüldükten sonra karşılıklı 2-3 ileti daha mesajlaştığımı bilirim. Adamlar çalışmıyor, oyuncularla sohbet ediyorlar. Smile
#9
Cevap veren herkese çok teşekkürler Smile Zaten benim için aylık ödeme sorun değil. Bazıları var Skyrim'i ve diğer oyunları full korsan ve TESO'yu sırf aylık ödeme yüzünden sevmiyorlar. Ben ona sinir oluyorum işte.

Benim için dert para değil ki zaten böyle güzel bir oyun için gerçekten ucuz bir ödemesi bulunuyor. Şuan için tek derdim hangi ittifaka katılacağım Sad EST Daggerfall'da ama Ebonheart Pact'ta çok iyi geliyor. Ona rağmen Ebonheart çok güçsüz... O yüzden aklım çok takılıyor bu konuya. İstiyorum ki Daggerfall'a geleyim forumca toplanıp strateji geliştirip Aldmeri Dominion'u ezelim :tebrik
#10
Az önce yaşadım sıcağı sıcağına yazayım. Oyun içi supporttan bir şey sordum. Adam bana chat penceresi açıp chat üzerinden yardımcı oldu. Para bahane support şahane.
#11
(13.08.2014, Saat: 12:18)SuperVision date Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Cevap veren herkese çok teşekkürler Smile Zaten benim için aylık ödeme sorun değil. Bazıları var Skyrim'i ve diğer oyunları full korsan ve TESO'yu sırf aylık ödeme yüzünden sevmiyorlar. Ben ona sinir oluyorum işte.

Benim için dert para değil ki zaten böyle güzel bir oyun için gerçekten ucuz bir ödemesi bulunuyor. Şuan için tek derdim hangi ittifaka katılacağım Sad EST Daggerfall'da ama Ebonheart Pact'ta çok iyi geliyor. Ona rağmen Ebonheart çok güçsüz... O yüzden aklım çok takılıyor bu konuya. İstiyorum ki Daggerfall'a geleyim forumca toplanıp strateji geliştirip Aldmeri Dominion'u ezelim :tebrik

Skytim single player bir oyun. Korsan vs. bulunabilir, oynanabilir. Ancak online oynanan bir oyunun korsan kopyası gibi bir durum söz konusu değil. Zira, oyun sunucuya bağlanmadan oynanamıyor. Dolayısı ile yazıcıoğlu işhanı'ndaki cd'cilerden cd alıp yüklemekle olacak birşey değil. Yukarıda bahsettiğin nedenle oyunu sevmeyen insanlar zaten gelmesin bu oyuna mümkünse, onlar için süper free to play oyunlar var, oralarda takılsınlar.

Ebonheart güçsüz derken, tam anlamadım ? Oyunda Ebonheart'lar en güçlü ittifak diyebilirim, neresi güçsüz anlayamadım ?  Böyle konulara aklının takılmasının bir mantığı yok. Eğer Ebon olmak istiyorsan ol, ama EST guildinden çok az insan bulursun o ittifakta, ama ittifakın kendisi yeterince güçlü merak etme.
#12
Oyunda hangi kartlar geçiyor peki. Ve geçiyorsa İninal kart geçiyor mu ?
#13
O konuda net birşey diyemeyeceğim İninal kart kullanmadım, nedir onu da bilmiyorum. Oyunda subscribe olurken kredi kartı ya da paypal hesabı istiyor.