Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Exp sınırlaması
#1
merhabalar arkadaşlar,  grind yaparken bir yerden sonra gelen exp azalıyor, sağda solda sordum exp boost bitmiştir dediler. Bunun aslı astarı nedir yardımcı olur musunuz? Normalde 1.3k exp gelen yerden 400 exp geliyor. Bunun sınırını görebileceğim bir yol var mıdır? hızlıca exp kasıcam engel oluyor bana ayrıca görevlerden gelen exp yi de etkiliyor anladığım kadarıyla velasıl kelam bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilir mi?
Şimdiden teşekkürler iyi oyunlar...
#2
Grind yaptığın yerdeki yaratıkların leveli senin levelinde 5 aşağı veya yukarı olmalı en fazla.
Exp boost denilen şey sizin fazla xp almanızı sağlayan bir iksir. Eğer bunu kullanmıyorsanız xp boost ile ilginiz yok. Ayrıca eğer moblara sadece siz değil de başkaları da vuruyorsa gelen xp düşer.
#3
cevap için teşekkürler fakat benim bahsettiğim olay bu değil 2 saat kadar farm yaptim feral bosmerlarda normalde gelen exp bir anda 3te 1e düştü yaratiklarla aramda lvl farkida yok ve o olayı biliyorum zaten. Mobları tek kessem bile aynı az exp geliyor. Yabancı bir arkadaşa sordum oyundan o bana günlük exp boost gibi birşey var dedi o sınırı geçince gelen exp düşüyormuş bundan bahsetti bende olayı tam anlamak için buraya sordum,
kendimi iyi ifade edemedim galiba yinede sağol cevap için Smile
#4
Exp boost dediği şey şampiyon puanının enlightment olayı da olabilir. O zaman onu söyleyen haklı, her gün enlight oluyorsun ve şampiyon levelin hızlı artıyor fakat enlight bitince yani o boost barını doldurunca gelen xp miktarı düşüyor, doğrudur. Veteran levelsiniz sanırım? Şampiyon puanlarındaki enlight her gün 1 şampiyon puanı almanızı sağlayacak şekilde olur. 1 puan alınca normal hale döner. Eğer oyuna girmezseniz o boost depolanır. Şöyle anlatayım, oyunun sisteminde 5 günde 5 puan alacaksınız fakat 5 gün girmediğinizde o boost birikir. 6. gün oyuna girdiğinizde tek bir günde o kaçırdığınız 5 puanı boost sayesinde tek bir gün içinde 5 puan alabilirsiniz. Bunun sınırı 12 gün. On üçüncü gün girip tüm gün grind yaparsanız tek bir günde 12 puan alabilirsiniz. En fazla 12 oluyor.
#5
evet veteranım ve yeni sayılırım. Şimdi oldu işte sorum buydu peki bu enlight olayı veteran leveline gelen exp yi de etkiliyor mu? şampiyon pointler şu anlık pek umrumda değil açıkçası Smile
#6
Şampiyon xp ise veteran xp farklı şeyler. Şampiyon ağacı enlight olup boostlandığında veteran xp sini etkilemez.
#7
ya şimdi bende ftc addonu var gelen expyi gösteriyo hem sayısal hemde yüzdeli olarak yüzde olarak gösterdigi champion rank yüzdesi ama gelen exp hem championa hemde veteran ranka aynı geliyor yani enlight olduktan sonra hem veteran levele hemde champion ağacına az exp geliyor.