Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Fallen Aedra
#1
resim

+Fallen Aedra+

"Gökten nasıl düştün, Ey Lusifer (Sabah Yıldızı), Şafağın oğlu! Ulusları zayıflatırdın, nasıl yere yıkıldın!"


[table][tr][td]resim[/td]
[td]

Eight Divines adı altında ibadet edilen sekiz Aedra vardır.Bunlar; Akatosh, Dibella, Arkay, Zenithar, Stendarr, Mara, Kynareth ve Julianos.İnsan tanrı kahraman Tiber Septim’in, Talos’un da ilavesi ile Nine Divines haline gelmiştir. Bu sekiz Aedra, Nirn kurucuları olmak için kendilerini feda edenleri temsil eder.Diğer küçük ruhlar, Earthbones olarak bilinen elementleri dengede tutabilmek için ortadan kaybolmuş, ya da Lorkhan’ın fikriyle Mundus’un oluşumundan sonra ölümlü hayata dejenere olmuşlardır.


+


Bu noktadan sonra bizim hikayemiz başlıyor mucizevi bir şekilde dünyaya sürgüne gönderilmemize rağmen güçlerimiz kaybolmamakla birlikte zamanla hiç yaşlanmadığımızı farkediyoruz.Bütün Tamriel evrenini dolaşıp yardıma muhtaçlara yardım ediyoruz sonuçta bizde düşmüş bir Aedra'yız.En sonunda ise yaşadığımızı fark eden  Daedralar bizi yakalaması için müristlerini göndermeye başlıyorlar.Böylelikle peşimize Aedraların yanı sıra Daedralar'da düşmüş oluyor.Uzun süren bir kaçış sonrasında en sonunda yakalnıyoruz ve Skyrim'e götürülerek orada bir höyük'e bırakılıyoruz sonsuza kadar orada kalmamız için bir mühür konuluyor.Bir kaç milenium geçtik sonra bugünkü Skyrim toprakların'da uyanıyoruz bizi uyandıran ise Sofia adında bir bayan maceracı.Oradan çıktıktan sonra nasıl davranacağınızı size bırakıyorum arkadaşlar yoksa daha uzayacak bu olay örgüsü aslında yazasım'da var ama neyse kalsın burada.
[table][tr][td]
+Karakter Oluşumu+

●Irk: İmparatorluk,Nord veya Breton bunlardan birini seçiniz.Ayrıca Cinsiyet olarak Bayan Karakter daha uygun ama erkek karakter olamaz diye'de bir şey yok yani kafanıza göre takılın bu konuda.
●Standing Stone: Lover genel becerileri arttırmak için.
●Stat Dağıtımı: 1/3/3 Magicka'ya eklenen puanlar büyüyü devam edebilirliğini arttırmak için, Health'a verilen puanlar hayatta kalabilmeyi arttırmak için ve Stamina'ya verilen puanlar ise daha fazla koşma için.
●Vampirlik ve Kurtadamlık: Siz düşmüş bir Aedra'sınız ama yine çok istiyorsanız değişiklik olsun diye Vampir olabilirsiniz.Ama şunu unutmayın tüm Aedra ve Daedra'lar sizin düşmanınız.Hatırladığım Kadarı ile Vampirliği Molog Bal vermişti bu yüzden tavsiye etmiyorum RP açısından.
●Yetenekler Nasıl Verilmeli?: Arkadaşlar bu noktada yeni bir sistem getiriyorum tek bir alanda değil Hybrid karakterleri gibi her alanda ustalaşacağız oyunun başında Tek-El,Ağır Zırh,Okçuluk ve Demircilik ana skliniz olacak büyü olarak ise'de tabi ki Yenilenme dediğim gibi her alanda ustalaşağız yanı nasıl bir karakter olsun istiyorsanız öyle yapın büyücü-suikastçi-ayrımına gerek yok.


Ayrıca bahsetmem gereken bir iki husus daha var ki bunlar siz Aedra ve Daedralar'dan nefret ediyorsunuz.Bunların hiçbirine ibadet etmeyeceksiniz siz zaten kendiniz düşmüşte olsanız bir Aedra'sınız istediğiniz gibi bu Aedra ve Daedralara tapanları öldürebilirsiniz ama şunu sakın unutmayın yapacağınız her hareket sizin iyi ve kötü arasında ki çizgiyi belirleyecektir.Eğer iyi bir karakter olmak istiyorsanız herkese yardım edin onlarla ilgilenin ama diyorsanız ki ben İntikam alacağım bu noktada gene herşey sizde bitiyor.Merak etmeyin Rehberin Devamında iyi ve kötü Aedra nasıl olunur daha detaylı anlatacağım yada belkide başka bir oluşumda anlatırım.Şuan için bir fikrim yok.
[/td]
[td]resim[/td]
[/tr]
[/table]

+RP Nasıl Olmalı+

[table][tr][td]resim[/td]
[td]       
                                                           

Arkadaşlar RP işi tamamen size bağlı ama ben kısaca anlatayım ilk önce iyi veya kötü olacağınıza karar vermeniz lazım Paladin & Dark Paladin olayı gibi.Eğer iyi olacaksanız gördüğünüz herkese yardım edeceksiniz.İç savaşı durdurmaya çalışacaksınız hatta kendi Ordunuzu kurup gerekirse Ulu Kral siz olmaya çalışacaksınız bunu tabi ki modla olacağı için zorunlu değildir.Genel olarak iç savaşta tarafsız kalacağız bir bir Aedra'yız sonuçta mutlaka ve mutlaka yanınızda bir yaveriniz olmalı bunun için "Sofia","Arissa" veya "Mirai" 'yi öneriyorum karar sizin arkadaşlar.Ayrıca şunuda unutmayın fakirlere ve yetimlere karşı çok hassassınız.Cinayete ve Hırsızlığa tamamen karşınız Karanlık Kardeşlik ve Hırsızlar Loncasını yok edebilirsiniz karar sizin.Ejderdoğan olma kararınız gene size bırakıyorum.Bir farkı olmayacak ama olursanız daha zevkli olur gibime geliyor.Son olarak iyi Aedra'yı bitirmeden önce şunu hatırlatayım Aedra ve Daedralar'dan nefret ediyorsunuz ama iyi olursanız Müritleri öldürmeyin bu cinayete girer.Şimdi geçelim kötü Aedra'ya kötü olursanız yalnız kurtsunuzdur demektir.Yanınızda gene yaver olacak ama sadece yaveriniz ve siz kimseye acımayacaksınız tapınakları basıp müritleri öldüreceksiniz hatta daha ileri gidip Thalmor'a destek bile verebilirsiniz ama unutmayın ki onlar'da sizin düşmanınız gördüğünüz ve hoşunuza gitmeyen herkesi öldürme hakkınız var ve tek amacınız intikam.


+Kullanacağımız Modlar+


●Takipçi:Sofia,Arissa veya Mirai Nexus Mod'da hepsi var Türkçe Yaması ile birlikte Mirai hariç Mirai dışında diğer ikisinin Türkçe Yaması mevcut.

●[b]●Yetenekler Nasıl Verilmeli?::[/b]Evet şimdi size söylediğim gibi bu verdiğim modla Yetenek Puanı sıkıntısı kalmayacak hile gibi bakmayın RP için şart bu yalnız sistem şöyle olsun mesela bir yetenek 15'ten 20'ye çıktığı zaman 5'verin 20'den 40'a çıktığı zaman 10 verin gibi gibi.Neyse mod'a geleyim direk modun adı;Perk Point Book-Skse ByInigo21

●Kalacak Yer:Evet bunun için Raven Castle adlı Mod çok uygundur alternatif olarak ise Morksom Estate var.Son olarak bu konu ile ilgili isteyen LC İvarstead modunu kurabilir İvarstead'ın mevki beyi oluyoruz gayet zevkli bir mod ama zordur aynı zamanda.Aklıma gemide yaşamak isteyenler için birde Northern Cardinal modu geldi.

●Ekstra Modlar:İnedd modu gayet hoştur oyunda uyuma,susuzluk ve açlık ekler,Frostfall,Lantern of Skyrim Modu,AMatter Time,UFO Modu,Immersive Armor ve İmmersive Weapon,Become King Of Skyrim,KS Hairdo,Apachi Sky Hair gibi  ayrıca Northern Cardinal modu'da iyidir.


+Son Söz+

Arkadaşlar ilk Rehberim Sayılır bu lütfen yorumlarınızı esirgemeyin bunun yanı sıra bir Aedra'nın düşemeyeceğini biliyorum ama olmuş sonuçta RP Böyle yorumlarınızı bekliyorum sağolun.
[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table]
#2
Build'lere ilgim yok ama fikir hoşuma gitti. Konu düzeni de garip açıkçası. Fakat asıl merak ettiğim baştaki söz kime ait?  Big Grin
#3
Emek vermişsin, ellerine sağlık.Güzel bir rehber olmuş. Ama bir noktaya takıldım, eğer kötü olursak Thalmor sizin düşmanınız demişsin, fakat Thalmor'lar Aedra'lara tapar hatta ve hatta kendilerini onların parçası olarak görürler. Onun dışında çok beğendim Smile
#4
Lusifer ? Lucifer olucak.
(17.09.2015, Saat: 16:46)Sesl1harf link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Build'lere ilgim yok ama fikir hoşuma gitti. Konu düzeni de garip açıkçası. Fakat asıl merak ettiğim baştaki söz kime ait?  Big Grin
o söz incilden.
#5
Açıkcası Harkon malog la anlaşma yapıyodu sonra vampir oluyodu bence kurt adam veya vampir bu rp için anlamsız. Karekter oluşumuna gelirsek hybrid kareter için stat dağılımını kötü buldum. çünkü hybridler belli bi alanda ustalaşmaz dediğin gibi her yönden iyidir hybridler.[member=3177]Merlin Desrius[/member] rehberi vardı orda güzel anlatmıştı hybridi yinede ellerine sağlık ilk rehber için güzel olmuş .
#6
(17.09.2015, Saat: 16:54)LorkhaN link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Lusifer ? Lucifer olucak.o söz incilden.

Okunuşunu yazdım direk Lusifer biliyorum yoksa İncil'i okumuştum zamanında düşmüş Aedra olunca aklıma bu geldi.

(17.09.2015, Saat: 16:47)Khajiit1903 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Emek vermişsin, ellerine sağlık.Güzel bir rehber olmuş. Ama bir noktaya takıldım, eğer kötü olursak Thalmor sizin düşmanınız demişsin, fakat Thalmor'lar Aedra'lara tapar hatta ve hatta kendilerini onların parçası olarak görürler. Onun dışında çok beğendim Smile

Tamam'da biz artık bir Aedra olarak tanınmıyoruz ki düşmüş bir Aedrayız sürgüne gönderilen ona istinaden şey ettiydim. Cheesy

(17.09.2015, Saat: 16:46)Sesl1harf link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Build'lere ilgim yok ama fikir hoşuma gitti. Konu düzeni de garip açıkçası. Fakat asıl merak ettiğim baştaki söz kime ait?  Big Grin

Arkadaşın dediği gibi İncil'den.

(17.09.2015, Saat: 17:06)Magnus link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Açıkcası Harkon malog la anlaşma yapıyodu sonra vampir oluyodu bence kurt adam veya vampir bu rp için anlamsız. Karekter oluşumuna gelirsek hybrid kareter için stat dağılımını kötü buldum. çünkü hybridler belli bi alanda ustalaşmaz dediğin gibi her yönden iyidir hybridler.[member=3177]Merlin Desrius[/member] rehberi vardı orda güzel anlatmıştı hybridi yinede ellerine sağlık ilk rehber için güzel olmuş .

Vampir ve Kurtadam olmayın zaten dedim eğer sıkılrsanız olun diye yazdım oraya.Şöyle diyim stat dağılımı açısından haklısın ama bu eksikliği Perk'ler kapatacak bu yüzden öyle yaptım Perk Book'la zaten Level Atlamadan yetenek geliştirebileceğiz büyüler'de o kadar zorlanacağımızı sanmam.
#7
Ona lafım yok rp buildi olduğu için sıkıntı çıkmaz ama omodu kurmassa .d
#8
Aedralar sürgüne gönderilebiliyor mu gerçekten yoksa RP amaçlı mı?
#9
(17.09.2015, Saat: 17:50)PronounalKiller link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aedralar sürgüne gönderilebiliyor mu gerçekten yoksa RP amaçlı mı?

Ben RP Amaçlı yaptım açıkçası gerçkte başta bahsettiğim gibi 9 Aedra dışında hepsi dünya'ya ölümlü hayat yaşaması için gönderildi bir kısmı ise enerji olarak mı ne kullanıldı okduğum kadarı ile.
#10
Galiba eskiden aedra olan bir daedra prenside var. .d
#11
(18.09.2015, Saat: 18:52)bluestorm02 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Galiba eskiden aedra olan bir daedra prenside var. .d

Buradaki verdiğim yanlış bilgiyi imha edeyim, Meridia Aedra değil Magna Ge imiş, aklımda Aedra diye kalmış Lorkhan sayesinde hatırlamış oldum. Malkoçoğlu hocam da yüzüme vurduğuna göre konudan yok olabilirim. Cheesy
Bir de, sürgüne gönderilen bir Aedra bilmiyorum ama avatar olarak gözükmeleri gibi bir şey olabilir, Dragonborn'un Akatosh'un avatarı olma ihtimali de varmış mesela.
#12
(18.09.2015, Saat: 18:52)bluestorm02 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Galiba eskiden aedra olan bir daedra prenside var. .d
O yok ama eskiden Magna Ge olan Daedric prensi var http://www.uesp.net/wiki/Lore:Meridia
#13
Meridia, Merid-Nunda iken Aedra değil Magna-Ge'idi.
#14
Yanlız konu düzeni mükemmel. Harika bir rehber olmuş teşekkür ederim.
#15
Gerçekten harika. En azından okurken güzeldi bir ara denemeliyim Cheesy