Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Fallout NV Hakkında Merak Ettiğim Soru
#1
Merhabalar arkadaşlar fallout nv başladım tekrardan oyunu %100 2-3 kez bitirdim hikayeye hakimim fakat birşey anlayamadım oyuna ilk başladığımızda doktor mitchell evinde uyanıyoruz bizi bazı testlere sokuyor falan  koltuğa otorup sorgulama bölümünde 4-5 tane sorusu var verdiğimiz cevaplar oyunun hikayesine etki ediyormuydu yoksa öylesine oyunun arayüzüne alıştırmak içinmiydi.

resim
#2
Bi etkisi olmuyor diye biliyorum, bu detaya takıldıysan işin zor ileriki bölümlerde  Big Grin
#3
(09.09.2015, Saat: 17:13)RondHell link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bi etkisi olmuyor diye biliyorum, bu detaya takıldıysan işin zor ileriki bölümlerde  Big Grin

Yok oyunda yeni şeyler arıyorumda Cheesy yeni detaylar lejyon ve NCR muhabbeti beni çok sıkıyor açıkçası fallout 3 türkçe yaması çıkana kadar %65 olmuş Cheesy
#4
Tamamen traitleri ve yetenekleri etkiliyor başka bir işlevleri yok.
#5
nedendir bilinmez ama o çeviri traş gibi geliyor bana.
#6
(09.09.2015, Saat: 18:08)ZaGoR link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tamamen traitleri ve yetenekleri etkiliyor başka bir işlevleri yok.

Bence saçma olmuş hikayeye etki etmeliydi daha doğrusu diyologlarımıza orada yaptığımız seçimler karakterin kişiliğini oluşturacaktı.
#7
(10.09.2015, Saat: 00:51)DRAGGUR22 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence saçma olmuş hikayeye etki etmeliydi daha doğrusu diyologlarımıza orada yaptığımız seçimler karakterin kişiliğini oluşturacaktı.
Aslında değil,ben Fallout serisine New Vegas'la başladım. Daha önce Fallout oynamayanları alıştırmak için ideal bir yöntem. Ha birde gerçekçilik var yani,adam bizim iyi olup olmadığımızı kontrol ediyor ki kendiside söylüyor bunu. Takıldığın önemsiz bir detay bence.
#8
(10.09.2015, Saat: 12:42)Legolas link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında değil,ben Fallout serisine New Vegas'la başladım. Daha önce Fallout oynamayanları alıştırmak için ideal bir yöntem. Ha birde gerçekçilik var yani,adam bizim iyi olup olmadığımızı kontrol ediyor ki kendiside söylüyor bunu. Takıldığın önemsiz bir detay bence.

Bu benim düşüncem ayriyetten önemsiz bulman asıl garip bir yığınla soru soruyor fakat hikayeye hiç bir etkisi yok en azından karakterin diyologlarını etkileseydi oyuna başlıyorsun kuryesin seni vuran adam var NCR lejyon çekişmesi var vs. sıkıcı geliyor bana fallout 3 çok daha iyi ne kadar büyük bir harita olsada ana hikaye odaklı yan görevler çok yetersiz ana hikaye bittikten sonra oyunda bitiyor DLC'ler var elbette ama onlarda çok sıkıcı özellikle dead money girmiyorum tam bir çin işkencesiydi 
#9
(10.09.2015, Saat: 14:02)DRAGGUR22 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu benim düşüncem ayriyetten önemsiz bulman asıl garip bir yığınla soru soruyor fakat hikayeye hiç bir etkisi yok en azından karakterin diyologlarını etkileseydi oyuna başlıyorsun kuryesin seni vuran adam var NCR lejyon çekişmesi var vs. sıkıcı geliyor bana fallout 3 çok daha iyi ne kadar büyük bir harita olsada ana hikaye odaklı yan görevler çok yetersiz ana hikaye bittikten sonra oyunda bitiyor DLC'ler var elbette ama onlarda çok sıkıcı özellikle dead money girmiyorum tam bir çin işkencesiydi 
Önceki yorumunda karakterin kişiliğini etkilemeliydi demişsin,karma olayı var. Kişiliği o belirliyor iyi veya kötü bir insan olup olunmadığını. Bu arada oyun nereden baksan en az 5 yıllık,senin tarafına ve oyunda yaptıklarına göre son öyle belirleniyor. Evet bencede keşke sorduğu sorular etki etseydi ancak yapmamışlar işte,bu yüzden bende üzerinde durulacak bir detay olduğunu düşünmüyorum. Benim oyunda bi 5-6 tane karakterim var,oyunda keşfedilecek ve görev yapılabilecek çok yer var aslında. Benim hala keşfetmediğim yerler var keşfediyorum onları,ki zaten senin ana görevleri yapman için hiçbir zorunluluğun yok. Zaman sınırsız istediğin zaman yapabilirsin Skyrim gibi,birde perk var bitane;pip-boyda haritada bütün yerler açılıyor. Bence sen pek keşfetmemişsin Mojave ve Nevada'yı,genellikle ana görevlere odaklanıp denk gelince yan görevleri yapmışsın gibime geliyor nedense. Kendinde yeni detaylar arıyorum demişsin,bence biraz daha oyunu araştır et gez biraz keşfetmediğin yerleri sana tavsiyem.
#10
Korkuyorum gezmeye vaultlar var bilirsin oralarda kim bilir ne gizemler yatıyor  gir bakalım girebilirsin cehennem gibi  elbette kocaman haritası var gezilecek bir sürü yer vardır bu bende nedense merak uyandırmıyor işte Cheesy.
#11
(10.09.2015, Saat: 15:42)DRAGGUR22 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Korkuyorum gezmeye vaultlar var bilirsin oralarda kim bilir ne gizemler yatıyor  gir bakalım girebilirsin cehennem gibi  elbette kocaman haritası var gezilecek bir sürü yer vardır bu bende nedense merak uyandırmıyor işte Cheesy.
Sadece vaultlar yok birde;birsürü tehlikeli yer var Fallout 3 tede var. Evet çoğu cehennem gibi,mesela Vault 34 bildiğin zombi party hard  Big Grin Ama benim anlamadığım sen bende merak uyandırmıyor diyorsun Fallout 3 ünde uyandırmaması lazım o halde Cheesy Hardcore modu var bak,açlık susuzluk uyumak şart oluyor ve oyun zorluğu tavan yapıyor. Doğal olarak oyundan daha çok zevk alıyorsun;daha ciddiye alıp oynuyorsun ve ölmemeye çalışıyorsun.
#12
(10.09.2015, Saat: 15:55)Legolas link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sadece vaultlar yok birde;birsürü tehlikeli yer var Fallout 3 tede var. Evet çoğu cehennem gibi,mesela Vault 34 bildiğin zombi party hard XD Ama benim anlamadığım sen bende merak uyandırmıyor diyorsun Fallout 3 ünde uyandırmaması lazım o halde Cheesy Hardcore modu var bak,açlık susuzluk uyumak şart oluyor ve oyun zorluğu tavan yapıyor. Doğal olarak oyundan daha çok zevk alıyorsun;daha ciddiye alıp oynuyorsun ve ölmemeye çalışıyorsun.

Özellikle hortlaklar çok fena onun haricindede daha adını hatırlamadığım bir sürü yaratık var özellikle mutantlarda çok sıkıntı çıkartıyorlar zaten teketekte öldürmek imkansız gibi birşey.
#13
(10.09.2015, Saat: 18:09)DRAGGUR22 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Özellikle hortlaklar çok fena onun haricindede daha adını hatırlamadığım bir sürü yaratık var özellikle mutantlarda çok sıkıntı çıkartıyorlar zaten teketekte öldürmek imkansız gibi birşey.
Deathclaw görmedin hiç heralde Big Grin
#14
(10.09.2015, Saat: 18:22)RondHell link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Deathclaw görmedin hiç heralde Big Grin

Onlardan bahsetmedim çünkü onların bulundukları alanın 1 km yakınından bile geçmiyorujm
#15
(10.09.2015, Saat: 18:28)DRAGGUR22 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Onlardan bahsetmedim çünkü onların bulundukları alanın 1 km yakınından bile geçmiyorujm
Ben geçiyorum,hatta gidip hunarca katlediyorum onları Cheesy maksat biraz ışid fantezisi olsun Leach