Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

[Fighters Guild] I – A Rat Problem
#1
[Fighters Guild] I – A Rat Problem


  Görevi alabilmek için Anvil Guild Hall’deki Azzan’la önce “Contracts”, sonra da “Rats” başlığı altında konuşun. Size, Arvena Thelas’ın bodrumundaki farelerle problem yaşadığını söyleyecek. Bu Dunmer bayanı kendi evinde bulabilirsiniz. Arvena’yla konuştuğunuzda aslında fare probleminin hiç de sandığınız gibi olmadığını öğreniyorsunuz. Bu bayan farelerini çok seviyor, ancak bir nedenden dolayı bodrumda beslediği fareler ölüyormuş. Bize bunun nedenini bulmak düşüyor. Bodruma indiğimizde aç bir dağ aslanının(mountain lion) farelere saldırdığını göreceksiniz, farelere zarar vermeden hayvanın işini bitirin ve Arvena Thelas’a geri dönün. (Eğer farelerin hepsi ölürse görev başarısız oluyor.)

resim

  Arvena bu sefer sizi bir avcı olan Pinarus Inventius’a yönlendirecek. Kendisi caddenin hemen karşı tarafında oturuyor. Birlikte dağ aslanlarının izini sürüyorsunuz ve şehirden çıkıp biraz ilerledikten sonra dört bireylik bir grup buluyorsunuz. İşlerini bitirip Arvena’nın yanına geri dönün. Maalesef size bodrumda yeni bir dağ aslanının olduğunu söyleyecek, bu hayvanı da hallettikten sonra size şüphelendiği kişiyi söylüyor: Quill-Weave.

resim

  Quill-Weave, baştan beri Arvena’nın farelerinden hoşlanmıyormuş ve geceleri Arvena’nın evinin etrafında dolaşıyormuş. Eğer kendisiyle konuşursanız bunu inkar edecektir, bu yüzden Argonian’ı suçüstü yakalamalıyız. Saat akşam 8 civarı Arvena’nın evinin arkasında gizlenin, yanlış hatırlamıyorsam arkasına saklanabileceğiniz bir duvar vardı. Evin arkasında bodruma inen bir boşluk var ve bir süre sonra Quill gelip oraya et parçaları bırakıyor. Hemen enseliyoruz suçluyu.

resim

  Quill yakalanınca suçunu itiraf ediyor, ama asıl amacının dağ aslanlarını bodruma çekmek değil, fareleri dışarı çıkarmak olduğunu söylüyor, böylece muhafızlar onları öldürebilir. Quill bir daha yapmayacağına söz verecek, ama Arvena’ya da söylememenizi rica ediyor. Arvena’nın yanına geri dönün.

  Burada iki seçenek var, eğer Quill’i ihbar ederseniz Arvena Speechcraft yeteneğinizi bir puan yükseltirken, Quill’in suçsuz olduğunu söylerseniz sonradan Quill’le konuştuğunuzda Acrobatics yeteneğinizi bir puan yükseltiyor. İki durumda da Arvena’dan ödül olarak alacağınız altın miktarı değişmiyor ve fame bir puan yükseliyor. Azzan’a döndüğünüzde Apprentice rütbesine terfi edeceksiniz.