Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

[Fighters Guild] III – The Desolate Mine
#1
[Fighters Guild] III – The Desolate Mine


  Anvil’deki iki görevi başarıyla tamamladıktan sonra Cheydinhal Guild Hall’e yol alıyoruz. Burz gro-Khash isimli Orc size silah teslimat görevini verecek. İleride de fark edeceğiniz gibi aslında görev sadece silah taşımaktan ibaret değil. Şimdilik üç tane silahı Desolate Mine’a ulaştırmalıyız: birer bow, longsword ve warhammer. Endişelenmeyin, görev eşyaları olduğu için tamamen ağırlıksızlar. Herneyse, yola çıkıp haritadan bakarak madene ulaşın ve dışarıdaki goblinleri öldürün.

  Madenin içine girdiğinizde ileride üç eleman göreceksiniz. Rienna’yla konuşun, kendisi yayı alıyor ve diğer silahları arkadaşlarına dağıtmanızı istiyor. Konuşmalardan verilmesi gereken doğru silahları çıkartabiliyorsunuz, ama ben gene de söyleyeyim: Elidor longsword’u, Brag gro-Bharg warhammer’ı alıyor.

resim

  Silahlar bir kere dağıtılınca madenin geri kalanını goblinlerden temizlemeye çıkıyorsunuz. Bu üç eleman stratejik zeka denilen şeyden hiç nasiplerini almamışlar, etrafta saçma sapan koşturarak savaşıyorlar. Onlara yardım edin, etraftaki sandıkları açmayı en sona bırakın. Ölmedikleri sürece hem savaşta size yardımcı olacaklar, hem de… Yakında söyleyeceğim. Okçuya (Rienna) dikkat etmeniz mantıklı olacaktır, çünkü kendisinin yaydan başka silahı yok ve yakın dövüşte çok dezavantajlı.

  Bütün goblinler öldükten sonra Guild Hall’e geri dönün. Burada iki seçenek var:

  - Eğer üç eleman da yaşıyorsa iki katı altın görev ödülü olarak veriliyor ve bir Fame puanı kazanıyorsunuz. Üstelik insanlar Guild’in madende ne kadar iyi bir iş çıkardığından bahsetmeye başlıyorlar.

  - En azından biri bile ölmüş olsa ödülün sadece %80’ini alıyorsunuz, Fame puanı falan yalan oluyor. İnsanlar da madendeki olaylar hakkında olumsuz dedikodular yapmaya başlıyor.

  Burz gro-Khash artık sizi Journeyman rütbesine terfi ettirecek. (Hayır, Yolculukadam değil.) Bir sonraki görev Chorrol’da geçecek.