Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Fighters Guild V - Desele's Debt
#1
DESELE'S DEBT

Eydis ile konuşuyoruz. Bizden birinin birisine olan borcunu almamızı istiyor. Parayı alacağımız kişi başlıktanda görüldüğü gibi Helviane Desele isimli bir kadın. Bu borç yaptıktan sonra Balmora'dan kirişi kırmış, Suran kentine kaçmış. Suran kenti Balmora'nın güneydoğusunda kalıyor. Burada bar gibi bir yerde çalışıyor. Kentin giriş kapısından sağa sapın dim direk ilerleyin bir küçük meydana çıkacaksınız. Orada corner club isimli binaya girip alt kata inin. Aşağı fena dansözler filan baya güzel bir ortam. Birde dansözlere tıklayınca seni nasıl memnun edebilirim dark elf deyişleri ... 

[Resim: REaVg1.png]

Neyse oradaki barmen borcunu ödemeyen kadın. İlk konuşunca ne söylediğin hakkında bir fikrim yok diyor. Aslında biz bu kadının yanına gelmeden önce Cammona Tong elemanları bu kadını ziyaret etmişler parayı bize ver biz güvende tutarız demişler fakat bizim kadın akıllı çıkmış parayı vermemiş. Yapacak bir şey yok ya öldüreceksiniz yada rüşvet vereceksiniz. Parayı alın Eydis'e geri dönün. Size 100 altın verecek.

Bir sonraki görevde görüşmek üzere.
#2
Dostum iyi güzel Morrowind'e rehber yapıyorsun eline sağlık da verdiğin bilgiler çok eksik. Suran kentini Balmora'nın güneydoğusunda arayan biri elli takla atar, bütün haritayı dolaşır, tarif et biraz. Suran haritada işaretlenmiyor, şehir çıkışındaki hiçbir tabelada Suran'ın nerede olduğu hakkında bilgi vermiyor. Balmora'dan silt strider'la gidilebilir, ya da Pelagiad'ın doğusundaki gölün en doğu kıyısında dersen Suran'ı bulmak konusunda insanlar sıkıntı çekmemiş olur.

Ayrıca görevi yazmadan önce UESP'den olur, Elder Scrolls Wikia'dan olur bir kere oku, bazı görevleri yapmanın birden fazla yolu olabilir. Mesela UESP'de ne diyor, "parayı alabilmek için Desele ile ilişkiniz en az 75 olmalı", sen bu sayıyı yazmazsan o rehberin bir anlamı kalmaz ki, asıl en önemli nokta o. İlişki 55'ti diyelim rüşvet verdim, kabul etmedi düştü ya da çıksa bile 75'e kadar çıkmadı, Desele yine borcunu ödemeyecek, rehberde verdiğin bilgi bir sonuca çıkmıyor yani, sadece rüşvet de değil, personality ve speechcraft yüksekse sırf admire yaparak bile o seviyeye getirilebilir ilişki.

Yine aynı UESP sayfasından notlara bakıyorum, diyor ki Desele'ye gitmek yerine Aldhrun'daki Guild'de Persius Mercius ile konuşursan borcu kendisi ödüyor diyor. Fighters Guild ikiye bölünmüş çünkü, eğer istemezsen hiçbir şekilde Camonna Tong'u desteklemeden görevleri bitirebiliyorsun, Eydis Camonna'ya çalışıyor çünkü. Ayrıca Thieves Guild görevlerinde ilerleyip Eydis'i yanına çekersen sırası geldiğinde bu görevi hiç vermiyor.

Bunlar küçük ayrıntılar gibi gözüküyor ama zaten Morrowind'in de olayı bu. İyi güzel rehber yapıyorsun da dikkatli yap yani, bunlar kolay işler değil.
#3
Çok kötü oldu Eydis'in üçkağıtçı olduğunu öğrenmem. Şimdi niye Camonna Tong'un niye o kadından zorla para almaya çalıştığını anladım. Ah keşke save almış olsaydım . Boşu boşuna o kadının günahına girdim. Birde bundan sonraki görevde bir ork kadın var öldürülecek yoksa buda mı Eydis'in oyunlarından ?
#4
Yok onun başında ödül var zaten, öldür gitsin.