Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

[Fighters Guild] VII – Amelion’s Debt
#1
[Fighters Guild] VII – Amelion’s Debt


  Cheydinhall Guild Hall’da Burz gro-Khash’dan yeni görevimizi alıyoruz, ama bizi taa haritanın öbür ucuna gönderiyor. Leyawiin’in hafif kuzeyindeki küçük bir yerleşim yeri olan Water’s Edge’e gidiyoruz. Aslında bu görev direk Leyawiin’den verilse daha mantıklı olurdu ama Guild’in çalışma sistemi bu, ne yapalım? Uzun bir yolculuktan sonra bu mekana ulaşın ve Amelion’la konuşun.

  Amelion’un babası kumarbazmış, ama sürekli kumarda kaybedip borçlanmış ve evinden aldırmışlar zavallı adamı. Borçlar da Amelion’un başına kalmış, borçlarını ödemesinin tek yolu büyükbabasından kalan bir zırh ve kılıcı satmak, yoksa kötü yollara düşecek(Espri yapmıyorum, diyalog böyle).  Bize de mezar odalarına gidip bu zırh ve kılıcı getirmek düşüyor.

  Amelion’s Tomb denilen mekan gölün karşı kıyısında. İçeride karşınıza undead yaratıklar çıkacak. Mezar odasında Amelion’un istediği şeylerden başka büyükbabasının zırhının değişik parçaları da var, ama enchantlı değiller, unique item koleksiyonu yapanlar toplayabilir. Her neyse, zırh ve kılıcı aldıktan sonra Amelion’un yanına geri dönün. Bu noktada isterseniz borç miktarını Amelion’a ödeyebiliyorsunuz, zırh ve kılıç sizde kalıyor böylece. Diğer türlü eşyaları teslim etmelisiniz.

resim

  Yine uzun bir yolculuktan sonra Cheydinhal’a geri dönüyoruz. Burz gro-Kash ödül olarak bir miktar altın veriyor ve Fame bir puan yükseliyor. (Sanırsam bu kısım her görevde aynı, bir daha yazmasam mı acaba?) Ayrıca artık Protector rütbesine yükseliyorsunuz. Bir dahaki görev Chorrol’da geçecek ve sanırsam asıl hikaye bundan sonra başlıyor.