Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

[Fighters Guild] VIII – The Master’s Son
#1
[Fighters Guild] VIII – The Master’s Son


  Yeni rütbemizin ilk görevini Chorrol’da Modryn Oreyn veriyor. Hatırlarsanız Guild Master’ın büyük oğlunun öldüğünü önceki görevlerde söylemiştim, bu yüzden Master küçük oğlu Viranus Donton’un üzerine çok titizlenmeye başlamış. Oreyn ise Viranus’un iyi bir savaşçı olabilmesi için kendini geliştirmesi gerektiğini söylüyor. Bu noktada biz devreye giriyoruz, Viranus’u göreve götürüp, sağ salim geri getireceğiz, annenin hiçbir haberi olmadan. Oreyn görevi de açıklıyor: Galtus Previa adındaki bir çiftçi Nonwyll Cavern’a mücevher bulmaya gitmiş(nereden aklına esmiş, bilmiyoruz) ve pek tabii ki kaybolmuş. Akibetini öğreneceğiz Master’ın küçük oğlu ile birlikte.

  Viranus Donton, Donton House’da bulunuyor, bu ev hemen Guild’le aynı meydanda. Çocuğu kafalayıp annesine de haber vermemesini öğütledikten sonra yola çıkıyoruz. Nonwyll Cavern şehirden çok uzak değil. Asıl sorun içeride, troll, ogre, minataur gibi güçlü yaratık türleriyle karşılaşacaksınız, ki seviyenize göre güçlenerek geliyorlar. Bu noktada Viranus’dan endişelenmeyin, her ne kadar kendisini kollamamız istense de görev sırasında essential karakter, yani ölmüyor, en fazla bayılıyor ve saniyeler sonra yerden kalkıyor. Dediğim gibi, ekipmanınız ve yetenekleriniz iyi değilse Viranus’un yardımına rağmen zorlanabilirsiniz. Her neyse, en sonunda Galtus’un cesedine ulaşıyorsunuz. Yapılabilecek bir şey kalmamış, Guild’e geri dönüyoruz.

[Resim: 180px-OB-quest-The_Master%27s_Son.jpg]

  Modryn Oreyn durumdan hafif şüpheleniyor, cesedin etrafında yaratıkların olmaması ve yenmeden sapasağlam duruyor olması gerçekten de ilginç, acaba işin arkasında başka olaylar mı var? Oreyn bu sefer teşekkür ediyor bize, bu görevde sanırsam değerimizi kanıtlamış olduk, artık çaylaklara davrandığı gibi ters ters konuşmuyor. Ödül olarak rastgele enchantlı, rastgele tipte bir blade alıyorsunuz, dagger çıkabileceği gibi claymore da çıkabiliyor. Ve pek tabii ki bir Fame puanı… Sıradaki görevimizi de Oreyn’den alacağız.