Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

[Fighters Guild] XIV – The Stone of St. Alessia
#1
[Fighters Guild] XIV – The Stone of St. Alessia


  Anvil Guild Hall’de Azzan’la konuşun. Görünüşe göre Oreyn, Guildmaster’a kötü haberi vermiş, sonuç olarak Oreyn Guild’den atılmış, siz de iki rütbe aşağı(Defender) indirilmişsiniz. Şimdi alacağınız Azzan’ın size verebileceği son görev. Bruma’daki Chapel of Talos’tan, “the Stone of St. Alessia” çalınmış. Bruma’ya doğru yola çıkıyoruz.

  Chapel’da Cirroc’la konuşun. Size hırsızların şehrin doğusuna giden yoldan kaçtığını söyleyecek. Yolu takip ederseniz K’Sharr isminde bir Khajiit’le karşılaşacaksınız. K’Sharr ogreların saldırısına uğradıklarını ve sağ kalanın yalnızca o olduğunu söylüyor. Ogrelar Sedor denilen bir Ayleid harabesinde bulunuyorlar, her ne kadar K’Sharr buranın çok uzak olmadığını söylese de yakın da değil, aradaki dağın etrafından dolaşmalısınız. Garibanı kendi haline bırakıp (ya da öldürüp) Sedor’a doğru hareket ediyoruz.

  Sedor denilen mekan ogre kaynıyor. Ogrelar oyundaki en sağlam yaratıklardan biri, bu yüzden dikkatli olmalısınız. Sneak yeteneğiniz iyiyse fark edilmeden ilerlemeye çalışın. Değilse de hemen hilevari bir yöntem vereyim burada: Mekana ilk girdiğinizde merdivenler U dönüşü yapıyor. İşte tam dönüş yaptığı yerde bir çöküklük var. Ogrelerden birini oraya düşürüp hemen sütunların arasına doğru zıplayın, eğer böyle yaparsanız ogre’ın yapay zekası koşarak uzaklaşıyor ve ogre etraftan dolanmak yerine düz duvara doğru koşmaya başlıyor, çok yaklaşmadan rahatça öldürebilirsiniz. Tabi böyle yöntemler kullanmak istemiyorsanız birebir çarpışın. Karakterim gelişmiş olduğundan ben ihtiyaç duymamıştım.

  Almanız gereken taş kapalı bir kapının arkasında bulunuyor. Kapıyı açmak için öncelikle bu kapının önündeki butonun üzerine ilerleyin. Böyle yapınca seslerden bir yerin açıldığı anlaşılıyor, yukarı doğru bakarsanız bir köprü göreceksiniz, dolanarak o köprüye ulaşmaya çalışın. Köprünün sonundaki düğmeye basıp aşağı atladığınızda kapının açık olduğunu göreceksiniz. Taşı alıp mekandan ayrılıyoruz.

[Resim: 180px-OB-quest-The_Stone_of_St._Alessia.jpg]

  Taşı Cirroc’a götürdüğünüzde size üç adet Strong Potion of Healing verecek. Anvil’de Azzan’ın yanına geri dönüyoruz ve ödül olarak belli miktarda altın ve bir Fame puanı alıyoruz. Sıradaki görev Cheydinhal’da geçecek.